pizza için bitcoin

acikelli
2010 senesinde, pizza alımı için 10 bin Bitcoin (613 milyon dolar) harcayan Laszlo Hanyecz, pişmanlık duymadığını bildirdi. Yani ne diyecekti ki başka arkadaşlar ben dünyanın en şanssız ve enayi adamıyım mı diyecekti. 2010 yılında bitcoin kullanmaya başlayan adamda vardır gerçi daha fazlası.
kelekciÜşenmedim resmini buldum. Dönemin kuru ile 41 dolar ödemiş pizza için. O dönemler btc ile ödeme kabul eden işletmeler için durum nasıl acaba. Birkaç şanslı ve cesur yatırımcı bu coin işi sayesinde milyoner oldu. Bizde keşke diyen kesimdeniz maalesef.
veda
Pişman değilim demiş birde 10000 btcye pizza al şimdi milyoner olmak varken pişman değilim de demek zaten ihtiyacı yokmuş ne denir ki keşke bizde 1 olsa şuan nerdee
danisman
İnancım gereği kumar oynamak büyük gunahlardandir. Küçük ya da büyük paralarla kumar oynamak da günahın büyüklüğünu değiştirmez. Çünkü günah günahtır. Emin olunuz ki, helaline haram bulastiranlar, dünyaya bile sahip olsalar, Erich Fromm'un dediği gibi hep" sahip olmak" mantığında oldukları için, hiçbir zaman doymazlar ve mutlu olmazlar. Ama alın terimizle helalinden kazandigimiz paralarımızin o kadar çok bereketi ve mutluluğu var ki, inanın "FAKİR" olarak değerlendirdiğimiz bu insanlar hem dünyada hem de ahirette bizden daha mutlu olabiliyorlar. "Bitcoin" de benim icin bir kumardir. Farkettiyseniz, çevrenizde oynayanların hepsi MUTSUZ.

hoş geldiniz, bilginizle fikirler ve eleştiriler getirdiniz.


eski defterler ile zamanda yolculuk açılıyor. dün, bugün, yarın ve sonsuza değin el değmemiş konularda deneyim ve düşüncelerinizi açıkça paylaşabildiğimiz kronolojik bilgilik, hayata dair ne varsa aklınızdakilere 7/24 tercüman olacak etik çerçevede bir topluluğuz.
üyemiz olarak, zaman makinesi eski defterler'e siz de özgürce yazılar yazmak ve yönetimine katılmak ister misiniz? iletişim: sozluk@eskidefterler.com / +908503022238

hemen yazar olun