popüler sözlükler

eski defterler
Popüler Sözlüklerden Hangisi sorusunun yanıtı en merak edilen konulardan bir tanesidir. İnternetin gelişmesiyle birlikte hayatımıza giren ve yeni nesil sözlük olarak bilinen birçok interaktif sözlük bulunmaktadır. İnteraktif sözlüklerde merak ettiğiniz bin bir türlü farklı içerik ve tanımları popüler sözlüklerde bulabilirsiniz. Peki hangi popüler sözlük en çok tercih ediliyor?
İnternet ortamında birden fazla interaktif sözlük bulunmaktadır. En bilinen interaktif sözlükler arasında ekşi sözlük ve inci sözlük gelmektedir. Bunların yanı sıra son zamanlarda eski defterler sitesi de en çok ziyaret edilenler arasında yer alıyor.
Türkiye'deki En Popüler Sözlükler
İnteraktif sözlükler olarak bilinen internet ortamında her türlü tanım ve bilgiyi bulabileceğiniz sözlükler, sıklıkla ziyaret edilmektedir. Uzun yıllardır Türkiye'de en çok kullanılan ve bilinen sözlükler arasında ilk sırada Ekşi Sözlük gelmektedir. Ekşi sözlükte her ay en az 750.000 küsür içerik girilmektedir. Kafanıza takılan, merak ettiğiniz, anlamını bilmediğiniz birçok kelimenin tanımını veya olayları farklı kullanıcıların yorumları aracılığıyla okuyabilirsiniz. Ekşi sözlüğe her ay binlerce tanım girilmesinden dolayı yazıların onaylanma süresi de oldukça uzun olabiliyor.
Uludağ Sözlük sitesi de ekşi sözlükten sonra en popüler ve bilinen sözlük sitelerinden biridir. Uludağ Üniversitesi'nden bir öğrenci tarafından kurulan interaktif sözlük, günümüzde de faaliyet göstermeye devam etmektedir. Her ay ortalama 350.000 içerik girilmektedir. Bu sözlük aracılığıyla da farklı görüş ve yorumları takip ederken bilmediğiniz pek çok tanımı da öğrenebilirsiniz.
Türkiye'de popüler olarak kullanılan interaktif sözlükler arasında Cogito Sözlük de yer almaktadır. Bu sözlüğün diğer sözlüklerden en önemli farklı muhafazakar kesim tarafından kurulmuş olması ve sözlük içerisinde küfür ve hakaretlere yer verilmemesidir. İçerik yazan kişilerin küfür ve hakaret yazması yasaktır. Bu sözlüğe de her ay ortalama 45.000 civarında içerik girilmektedir.
Son zamanlarda en çok dikkat çeken popüler sözlükler arasında eski defterler sözlük sitesi de yer almaktadır. Eski defterler sitesine de günde onlarca içerik, tanım, deneyim ve düşünceler girilmektedir. Hayata dair paylaşım yapmak istediklerinizi 7/24 eski defterler sözlük sitesinde paylaşabilirsiniz.
Türkiye'nin İnteraktif Sözlükleri
Türkiye'de internetin gelişimi ile birlikte interaktif sözlüklerde de artmalar başladı. Ekşi sözlük ve inci sözlük gibi popüler sözlüklerin yanı sıra alternatif pek çok sözlükler erişime açıldı. Genel olarak öğrencilerin ve gençlerin kullandığı interaktif sözlükler, günümüzde pek çok kesime hitap etmektedir. İnteraktif sözlüklerde pek çok tanım, deneyim ve düşünce yorumlarını okuyabilirsiniz.
Sadece bir sözlük olarak değil, aynı zamanda bir ansiklopedi olarak da kullanılmaktadır. Uzun yıllar önce kurulan ve yayına hala devam eden interaktif sözlükler, dönemin en önemli olaylarına yer vermesinden dolayı da oldukça önemlidir. Ekşi sözlük gibi internetin en eski ve popüler sözlük sitesi, 1999 yılından beri internet kullanıcıları tarafından takip edilmektedir. İnci sözlük de aynı şekilde uzun yıllardır yayına devam eden popüler sözlüklerden bir tanesidir.
İnteraktif sözlükler arasında eski defterler sözlük sitesi de yer almaktadır. Eski defterler sözlük sitesi pek çok yazara sahiptir. Daha önce hiç duymadığınız konular hakkında düşünceler, yorumlar, kronolojik bilgiler ve hayata dair pek çok konu hakkında yazılmış içerikleri okuyabilirsiniz.
İlgi alanlarınıza göre pek çok interaktif popüler sözlük bulunmaktadır. Merak ettiğiniz pek çok alan hakkında sözlükler aracılığıyla bilgi sahibi olabilirsiniz. Bunun yanı sıra sizler de sözlük yazarı olarak düşüncelerinizi ve yorumlarınızı paylaşabilirsiniz. Ekşi sözlük, inci sözlük, eski defterler sözlük gibi pek çok sözlük sitesine kayıt yaptırarak yorum ve düşüncelerinizi paylaşmaya başlayabilirsiniz.

hoş geldiniz, bilginizle fikirler ve eleştiriler getirdiniz.


eski defterler ile zamanda yolculuk açılıyor. dün, bugün, yarın ve sonsuza değin el değmemiş konularda deneyim ve düşüncelerinizi açıkça paylaşabildiğimiz kronolojik bilgilik, hayata dair ne varsa aklınızdakilere 7/24 tercüman olacak etik çerçevede bir topluluğuz.
üyemiz olarak, zaman makinesi eski defterler'e siz de özgürce yazılar yazmak ve yönetimine katılmak ister misiniz? iletişim: sozluk@eskidefterler.com / +908503022238

hemen yazar olun