ramazan pidesi

tatlimandalina
Aslında ramazan ayı dışında birçok yerde satılıyor ama nedense herkesin aklına ramazanda geliyor bu şahane lezzet. Fırınlar bu pide olayını aynı şekilde yapamıyorlar. Mesela bazıları acayip ünlü tozlu yapıyor bazısı daha açma kıvamında. Ama işin aslı şu ki yanına peynir,domates ve çay ile efsane oluyor.
bozkurtt
Ramazan denince ilk akla gelen şey ramazan pidesi Herhalde Benimde Çok sevdigim harika bir lezzet ramazanın olmazsa olmazı bu sene fiyatları biraz fazlada olsa o lezzet için değer ramazan olmadığı zaman da satılıyor ama nedense sadace ramazanda alıyoruz ramazanin tadi ramazan pidesiyle cıkıyor..
tatlimandalina
Evet ramazanda bir başka güzel. Özellikle sıcak pide ve tereyağ ikilisine bayılırım. Ramazan sofralarının vazgeçilmez bir yiyeceği pide. Ekmek fiyatına göre pahalı genede alınıyor işte. Özellikle yapan fırın temiz ve güzel pişiriyor ise herşey daha iyi oluyor.
abdurrahman47521
Ramazan Pidesi Gerçekten çok lezzetli ve çok guzel oluyor. İftar yaklaşınca pide kuyruğuna girip alıyorum o bizde gelenek ama koronada fazla kuyruk olmuyor ama olsun yinede bu Ramazan ayında en güzel şey Ramazan pidesi Allah bize bu koronada bile Ramazan pidesi almamıza yardım ediyor çok şükür.

hoş geldiniz, bilginizle fikirler ve eleştiriler getirdiniz.


eski defterler ile zamanda yolculuk açılıyor. dün, bugün, yarın ve sonsuza değin el değmemiş konularda deneyim ve düşüncelerinizi açıkça paylaşabildiğimiz kronolojik bilgilik, hayata dair ne varsa aklınızdakilere 7/24 tercüman olacak etik çerçevede bir topluluğuz.
üyemiz olarak, zaman makinesi eski defterler'e siz de özgürce yazılar yazmak ve yönetimine katılmak ister misiniz? iletişim: sozluk@eskidefterler.com / +908503022238

hemen yazar olun