rezervasyon sorunsalı

civardagezer
Gündüz vakti bir restoranda rezervasyon yapılır. Yıldönümüdür, masa süslemesi artı 100 tl olmasına rağmen sipariş verilir. Restorana gidildiğinde bizi arayan olmadı derler ararlar artık merkez mi yoksa gündüzde çalışan elemanmı bilinmez. Evet varmış rezervasyon ve süsleme ama bize söylemediler kusura bakmayın yanıtı alınır. Ya sabır denir, cam kenarı dolu başka arada bir masaya oturulur. Gelen yemek rezalet. Et çiğ ve ekmekler boyat. Çalışanlar maskesiz. Bir güzel fırça kayılır, utanmaları varmış yiyemediğimiz yemeğe para almadılar özür üzerine özür dilediler ama bu kadar zor değil yani bir rezervasyon yapılması. Başka bir mekana geçilir sinirle orada yer yoktur ve eve geçilir bir evlilik yıldönümü böyle geçer. Şimdi eve sipariş verdik bakalım onda vukuat olmaz inşallah, aç açına bekleme safhasında biraz sözlükle dertleşeyim dedim.
bu başlıktaki tüm girileri gör

neden halen bekliyorsunuz?


eski defterler ile zamanda yolculuk açılıyor. dün, bugün, yarın ve sonsuza değin el değmemiş konularda deneyim ve düşüncelerinizi açıkça paylaşabildiğimiz kronolojik bilgilik, hayata dair ne varsa aklınızdakilere 7/24 tercüman olacak etik çerçevede bir topluluğuz.
üyemiz olarak zaman makinesi eski defterler'e siz de özgürce yazılar yazmak ve yönetimine katılmak ister misiniz? e-posta: sozluk@eskidefterler.com

üye olun