rezervasyon sorunsalı

civardagezer
Gündüz vakti bir restoranda rezervasyon yapılır. Yıldönümüdür, masa süslemesi artı 100 tl olmasına rağmen sipariş verilir. Restorana gidildiğinde bizi arayan olmadı derler ararlar artık merkez mi yoksa gündüzde çalışan elemanmı bilinmez. Evet varmış rezervasyon ve süsleme ama bize söylemediler kusura bakmayın yanıtı alınır. Ya sabır denir, cam kenarı dolu başka arada bir masaya oturulur. Gelen yemek rezalet. Et çiğ ve ekmekler boyat. Çalışanlar maskesiz. Bir güzel fırça kayılır, utanmaları varmış yiyemediğimiz yemeğe para almadılar özür üzerine özür dilediler ama bu kadar zor değil yani bir rezervasyon yapılması. Başka bir mekana geçilir sinirle orada yer yoktur ve eve geçilir bir evlilik yıldönümü böyle geçer. Şimdi eve sipariş verdik bakalım onda vukuat olmaz inşallah, aç açına bekleme safhasında biraz sözlükle dertleşeyim dedim.
eski defterler
Üzerine bir de "beğenmiyorsanız, başka yere gitseydin" gibi cümleler de dendiyse ki umarız öyle bir şey olmamıştır, rezervasyon değil, buna 'rezil-vasyon' da denilebilir. Mağdur edip, mağduruz anlayışı ile maalesef her noktada bu tür anlayışla nereye kadar gidileceği bellidir, yakın gelecekte insanlar evlerinde her şeyini yapar, eder ve çok daha rahat eder. Galericinin de, garsonun da aslında bu işlerin sertifikasını alması gerekir. İki eliyle tabağı tutup, baş üzerinden kollarının arasına başınızı yani kollarının arasına müşteriyi alarak tabağı güya önünüze servis edeni de gördüm, maruz kalanda 'ne oluyoruz?' bakışları eşliğinde durum devam etmiştir. Durum genele doğru böyle yayılınca tepki de artıyor, tepki verilmezse diğer insanlara yine aynısını rahatça yapacaklardır.

*Bu arada sağlıkla nice mutlu yıllara.
civardagezer
Teşekkürler iyi dilekleriniz için. Günün sonunda eve geldik başka bir kebapçıdan sipariş verelim dedik. Yemek sepetinde karışık ızgara 60 tl iki kişilik yazan bir menü vardı aradık dükkanı 2 kişi doyar mı bu nasıl bir menü dedik. Adam dedi rahat doyar iki kişi. Siparişi verdik 2x60 yapmışlar. Ne sipariş verdiğimi biliyorum durumu anlattım yemek sepetini gösterdim. İade etmek istedik ama hediye ettiler tek adet parası aldılar. Helallikte aldık yoksa kabul etmezdim boğazdan geçiyor sonuçta. Ama bizde hata yoktu yani menüde 2 kişilik 60 tl yazıyor. Çok garip bir gün oldu yıldönümünde.
sinerji
Bizde balayına gittiğimizde dediler size delux oda vereceğiz. Deniz görüyor mu dedim köşeden görüyor dediler. Bana kalsa istemiyordum eşim dedi tamam öyle olsun diye. Biz standart deniz manzarası istemiştik ama delux oda onun takribi 2 yada 3 katı büyüklükte hem dağ manzaralı hem deniz manzaralı çıktı. Bize kıyak yapmışlar balayı çifti olduğumuz için. Rezervasyon bazen şansınıza daha iyi yada daha kötü olabiliyor. Beklentiyi yüksek tutmamak lazım ama sizinkiside yani afedersiniz çölde kutupayısı misali tüm aksilikler başınıza gelmiş, geçmiş olsun.
blue raven
biraz garip ama unutulmayacak yıl dönümü olmuş. nice senelere geçmiş olsun.
ama yaşadığınız rezalet şu sıralar çok revaç. sığındıkları bahanede hazır zaten " abi hastalık var zaten iş yok idare et"

neden halen bekliyorsunuz?


eski defterler ile zamanda yolculuk açılıyor. dün, bugün, yarın ve sonsuza değin el değmemiş konularda deneyim ve düşüncelerinizi açıkça paylaşabildiğimiz kronolojik bilgilik, hayata dair ne varsa aklınızdakilere 7/24 tercüman olacak etik çerçevede bir topluluğuz.
üyemiz olarak zaman makinesi eski defterler'e siz de özgürce yazılar yazmak ve yönetimine katılmak ister misiniz? e-posta: sozluk@eskidefterler.com

üye olun