rusya-ukrayna savaşı

danisman
Donetsk'in ardından Lugansk Halk Cumhuriyeti'nde de tam seferberlik ilan edildi. Bence devletler arası savaş değil bu, liderlerin egolarını tatmin savaşıdır demek lazım çıkan savaşların hepsine. Eminim ki savaş çıkan devletlerin hiçbirindeki halkın savaş taraftarı olacağı ihtimalini düşünmüyorum. Allah herkesi ıslah etsin.
danisman
Rusya: “Ukraynalı sınır muhafızları sınırlardaki tüm görevlerini bıraktı.” Diye açıklama yaptı. Zorda olan herkesin yardımcısı olsun Allah'ım. Burdan yazıp konuşmak kolay gelebilir ama gerçekten de eğer aydınlığa bir ülke çıkmak istiyorsa, gerektiğinde topyekûn olarak geceyi yaşaması gerekir o ülke. Dolayısıyla savaş durumunda olan askerlerin savunmayı bırakmış olması, karanlığı aydınlığa tercih etmiş oluyor. O yüzden tüm savaşlardan sana sığınırız Allahim. Sınama bizleri.

hoş geldiniz, bilginizle fikirler ve eleştiriler getirdiniz.


eski defterler ile zamanda yolculuk açılıyor. dün, bugün, yarın ve sonsuza değin el değmemiş konularda deneyim ve düşüncelerinizi açıkça paylaşabildiğimiz kronolojik bilgilik, hayata dair ne varsa aklınızdakilere 7/24 tercüman olacak etik çerçevede bir topluluğuz.
üyemiz olarak, zaman makinesi eski defterler'e siz de özgürce yazılar yazmak ve yönetimine katılmak ister misiniz? iletişim: sozluk@eskidefterler.com / +908503022238

hemen yazar olun