rusya'nın abd'ye toprak satması

helldorado
Çok fazla bilinmez ve hatta başlığı gören söZlük yazarları ilk başta geleceğe dönük hayali komplo haberleri olduğunu düşebilir ama işi aslı bu haber geçmişte yaşanmış bir hadisedir. 18/10/1867 yani yıllar yıllar önce tam da bugün ABD 7.2 milyon dolar ödeyerek Alaska'yı Rusya'dan alarak topraklarına katmış.
yesils
Kaliningrad Topraklarını satmamışlar ama. Avrupada litvanya ile polonya arasında kalan Kaliningrad, Rusya'nın kendisi ile kara bağlantısı olmayan avrupadaki en büyük toprağı. Alaskayı sattıklarımı hemde amerikalılara hiç bilmiyordum. Herhalde o dönem ihtiyaçları vardı yoksa böyle büyük tarihi geçmişi olan ulusun rakibi abd'ye toprak satması ilginç.

neden halen bekliyorsunuz?


eski defterler ile zamanda yolculuk açılıyor. dün, bugün, yarın ve sonsuza değin el değmemiş konularda deneyim ve düşüncelerinizi açıkça paylaşabildiğimiz kronolojik bilgilik, hayata dair ne varsa aklınızdakilere 7/24 tercüman olacak etik çerçevede bir topluluğuz.
üyemiz olarak zaman makinesi eski defterler'e siz de özgürce yazılar yazmak ve yönetimine katılmak ister misiniz? e-posta: sozluk@eskidefterler.com

üye olun