sedat kapanoğlu

eski defterler
sedat kapanoğlu ya da ssg , ekşi sözlük kurucusu ve microsoft eski yazılımcısıdır. ekşi sözlük ise kanzuk yani başak purut yönetiminde devam etmektedir. kanzuk diye geçen gün kolonya görünce lakabın nereden geldiğıni de ancak çözebildim. ssg, şu aralar 'street coder' adında bir kitap yazmaktadır ve san fransisko 'da yaşamaktadır. "dürüm ciddi" mi bilemiyoruz ama ekşi sözlük 'te son tek günde yazar ataması ile yaşananlar aslında işlerin pek de iyi gitmediğini ve durumun ciddiyetini vurgular durumdadır.
dumanay
Acaba ekşi sözlük sitesini kurarken bu kadar büyüyeceğini tahmin etmişler midir? Aklıma 9gag geliyor dünyaca ünlü caps sitesi. Milyonlarca aktif kullanıcısı var. Yıllar sonra soruyorlar sahiplerine neden 9gag diye, adamlar elimizde bu vardı boşta demişlerdi. Demek hiç düşünmemişler yada ihtimal vermemişler ne kadar büyüyebileceğine. Kısmette ne varsa o oluyor vesselam.
ferhan
yararlı bir konu olmuş hocam ellerinize sağlık gerçektende tartışılması gereken bir soru fiyattlar aldı başını gidiyor tekrardan hatırlatığınız için teşekkürler en kısa sürede çözülmesi gerek bence

suluman
Whois kayıtlarına baktım ikiside 2001'de kayıt edilmiş. Ama sozluk.com 3 ay kadar daha önce kayıt olmuş. Buda demek oluyor ki eksisozluk.com başkasındaydı ve düşünce aldım denildiğine göre sozluk.com u da alacak fırsatı olmuş o dönemde 2001'li yıllarda.

neden halen bekliyorsunuz?


eski defterler ile zamanda yolculuk açılıyor. dün, bugün, yarın ve sonsuza değin el değmemiş konularda deneyim ve düşüncelerinizi açıkça paylaşabildiğimiz kronolojik bilgilik, hayata dair ne varsa aklınızdakilere 7/24 tercüman olacak etik çerçevede bir topluluğuz.
üyemiz olarak zaman makinesi eski defterler'e siz de özgürce yazılar yazmak ve yönetimine katılmak ister misiniz? e-posta: sozluk@eskidefterler.com

üye olun