şehir dışında sokağa çıkma yasağına yakalanmak

suluman
Merhaba arkadaşlar. Perşembe sabahı Adana'ya uçağım var iş gezisi. İnşallah haftasonuna kalmadan döneriz ama aklımda deli sorular var. Kovid-19 kaynaklı sokağa çıkma yasağı olursa şehir dışında mahsur mu kalıyoruz? Önceki yasaklarda başına gelen oldu mu acaba?
yesils
İkametgah adresinizin göründüğü ile geri dönebiliyorsunuz diye biliyorum ama uçaklar boş olur kalkar mı yada otobüsler işler mi emin değilim o kısım sıkıntı olabilir. Ama muhtemelen sizin gibi başka kişilerde vardır döneceğiniz şehre otobüs kalkar en azından uçak seferi olmasada diye düşünüyorum.
cukof
Benim de bildigime göre mahsur kaldigin sehrin valiliginden donus icin özel izin talebinde bulunuyorsun. Sonrasinda hangi sehre dönmek istiyorsan o yönde otobüs ayarlanana kadar su an bulundugun sehirde kaliyorsun. Gectigimiz aniden gelen sokaga cikma yasaginda böyle seyler yasanmisti.
karayip korsan
Maskeler, virüsün maskeyi takan kişiden diğer kişilere yayılmasını önlemeye yardımcı olabilir. Tek başına maske, COVID-19'a karşı koruma sağlamaz; bu önlem, fiziksel mesafe ve el hijyeni önlemleriyle birlikte kullanılmalıdır. Yerel sağlık kurumunuzun önerilerine uyun. Tek başına maske, COVID-19'a karşı koruma sağlamaz; bu önlem, fiziksel mesafe ve el hijyeni önlemleriyle birlikte kullanılmalıdır. Yerel sağlık kurumunuzun önerilerine uyun.

hoş geldiniz, bilginizle fikirler ve eleştiriler getirdiniz.


eski defterler ile zamanda yolculuk açılıyor. dün, bugün, yarın ve sonsuza değin el değmemiş konularda deneyim ve düşüncelerinizi açıkça paylaşabildiğimiz kronolojik bilgilik, hayata dair ne varsa aklınızdakilere 7/24 tercüman olacak etik çerçevede bir topluluğuz.
üyemiz olarak, zaman makinesi eski defterler'e siz de özgürce yazılar yazmak ve yönetimine katılmak ister misiniz? iletişim: sozluk@eskidefterler.com / +908503022238

hemen yazar olun