selahaddin eyyubi kudüs fatihi

mepola

02/10/1187/ Tarihinde büyük islam hükümdarı Selahaddin Eyyubi 88 yıllık frank işgaline son vererek kutsal topraklar kudüs'ü fetih etmiştir. Şanlı komutan şehirde yaşayan halka merhamet göstermesi ile hristiyan aleminden de büyük saygı görmüş hükümdardır.
subham
Saygı duyulan bir komutan olduğu doğru keza hollywood yapımı ve müslümanları kötü göstermesine alışık olduğumuz sinema sektöründe bile hissediliyor bu durum. Barbar olarak değil hep saygı ile büyük bir komutan olarak gösteriliyor Sultan Selahaddin. Atamız kutsal toprakları fethetmiş, büyük surları aşarak hemde dönemin şartlarında. Ordusunu gören düşmanlar ne düşünmüştür acaba. Surlarımda o devasa orduyu görsem zaten gel buyur sensin reis derdim herhalde karşımdakine.

hoş geldiniz, bilginizle eleştiriler getirdiniz.


eski defterler ile zamanda yolculuk açılıyor. dün, bugün, yarın ve sonsuza değin el değmemiş konularda deneyim ve düşüncelerinizi açıkça paylaşabildiğimiz kronolojik bilgilik, hayata dair ne varsa aklınızdakilere 7/24 tercüman olacak etik çerçevede bir topluluğuz.
üyemiz olarak zaman makinesi eski defterler'e siz de özgürce yazılar yazmak ve yönetimine katılmak ister misiniz? iletişim: sozluk@eskidefterler.com

hemen yazar ol