sinan şamil sam dünya şampiyonu oldu

acikelli


28/08/1999/ Ağır siklet b oks Dünya Şampiyonu Türk Boksör Sİnan Şamil Sam oldu. 1974'te Frankfurt Almanya'da dünyaya gelen Sinan Şamil Sam ülkemize büyük bir gurur kazandırdı. 1.91 Metre boyundaki b oksör 2015 yılında hayata gözlerini yumdu ve Ankara'da bulunan Karşıyaka Mezarlığına defnedildi.
ahmetbeyler
Ne izlerdik maçlarını ya, çok büyük sporcuydu Türk *oksu için. Ünvanını puanla kaybetmişti hakemler taraflı karar vermişlerdi bence. Zaten makus talihimiz hep masada kaybetmekten yana maalesef...
danisman
1974 yılında Almanya Frankfurt'ta dünyaya gelen ağır siklet *oks dünya şampiyonu türk *oksör sinan şamil sam oldu. Katıldığı 35 macim 31 ini kazandı. 2015 yılında ise daha 41 yasindayken karaciğer yetmezliğinden vefat etmiştir. Mezarı Ankara Karşıyaka mezarlığındadir. Minnet ve saygıyla anıyoruz.

hoş geldiniz, bilginizle fikirler ve eleştiriler getirdiniz.


eski defterler ile zamanda yolculuk açılıyor. dün, bugün, yarın ve sonsuza değin el değmemiş konularda deneyim ve düşüncelerinizi açıkça paylaşabildiğimiz kronolojik bilgilik, hayata dair ne varsa aklınızdakilere 7/24 tercüman olacak etik çerçevede bir topluluğuz.
üyemiz olarak, zaman makinesi eski defterler'e siz de özgürce yazılar yazmak ve yönetimine katılmak ister misiniz? iletişim: sozluk@eskidefterler.com / +908503022238

hemen yazar olun