stokçular

danisman
Kurlardaki sürekli yükseliş, stokçuları yine harekete geçirdi. Bu insanlara stokcu değil fırsatçı demek istiyorum. Gerçekten bazılarıin alım gücü yetmedigi için mecburiyetten rafa kaldırıyor malini. Ama bazıları icin de gün doğuyor ne yazık ki. Neyse ki stokçuluğa ağır yaptırım getiren düzenlemeleri de içeren yasa teklifi TBMM Sanayi Komisyonu'nda kabul edildi.
blue raven
stokçuluk nedenleri düzeltilmeden ceza ile yaptırımlar bir süre sonra oluşacak kara borsacılığı engellemeyecektir bence.
Birde işin bir başka yüzü ; insanlar bugün alabildikleri bir malı yarın aynı fiyata alamayacaklarına inandıkları için bir tane alacaklarına üç tane almaya başladılar. mesela 68 tl den aldığım 5 lt lik bir ayçiçek yağı şu an 132 tl. kendimce keşke 3 teneke alsaydım diyorum. sokakta yürürken bir bakın evlerin balkonları tuvalet kağıdı ve kağıt havlu dolu....

hoş geldiniz, bilginizle fikirler ve eleştiriler getirdiniz.


eski defterler ile zamanda yolculuk açılıyor. dün, bugün, yarın ve sonsuza değin el değmemiş konularda deneyim ve düşüncelerinizi açıkça paylaşabildiğimiz kronolojik bilgilik, hayata dair ne varsa aklınızdakilere 7/24 tercüman olacak etik çerçevede bir topluluğuz.
üyemiz olarak, zaman makinesi eski defterler'e siz de özgürce yazılar yazmak ve yönetimine katılmak ister misiniz? iletişim: sozluk@eskidefterler.com / +908503022238

hemen yazar olun