survivor 2022 all star sms sonuçları

eski defterler
Survivor All Star Sms Sonuçları 2022 sıralaması, yarışmanın bitmesine rağmen günlerdir en çok tartışılan ve konuşulan konulardan biri olmaya devam ediyor. Konu hakkında Acun Ilıcalı, SMS sonuçlarını paylaşarak tartışmaya son noktayı koydu. Peki kim ne kadar oy aldı, hangi isim yüzde kaç oy alarak rakibini eledi, toplu SMS oy sonuçları ne kadar?
TV8 ekranlarında yayınlanan ve tüm Türkiye'nin uzun yıllardır severek takip ettiği yarışma programı Survivor, geçtiğimiz günlerde final yaptı. 30 Haziran Perşembe akşamı final yapan yarışmanın finalinde Adem Kılıçcı ve Nisa Bölükbaşı finalist koltuğunda oturdu. Survivor All Star yarışmasında uzun yıllar sonra ilk defa bir kadın yarışmacı Nisa Bölükbaşı şampiyon olarak yarışmaya damga vurdu.
2022 Survivor Kadın Şampiyonu Nisa Bölükbaşı
Ocak ayında başlayan Survivor All Star 2022 yarışması geçtiğimiz günlerde final yaparak şampiyonu belirledi. Dörtlü final koltuğunda Ayşe Yüksel, Batuhan Karacakaya, Nisa Bölükbaşı ve Adem Kılıçcı oturdu. Çeyrek final oylamasında Nisa Bölükbaşı, rakibi Ayşe Yüksel'den daha fazla oy alarak yarı finale adını yazdırdı. Yarı finalde, Adem Kılıçcı ilk finale çıkan isim olurken Nisa Bölükbaşı ise rakibi Batuhan Karacakaya'dan daha fazla oy alarak final koltuğunda Adem Kılıçcı'nın rakibi oldu.
Nisa, final koltuğunda da rakibi Adem Kılıçcı'yı SMS oylamasında geri bırakarak 12 yıl aradan sonra kadın şampiyon olarak Survivor tarihine adını yazdırdı. Nisa Bölükbaşı'nın şampiyon olması ise bazı tartışmaları beraberinde getirdi. Batuhan Karacakaya'nın annesi Gülhayat Karacakaya, oğlunun hakkının yendiğini ifade ederek çok konuşulacak açıklamalarda bulundu. Batuhan'ın annesi Gülhayat Hanım işte şu açıklamayı yaptı:
“Oğlumun hakkını yiyenler haklarında boğulsun. On gündür her yere yazdım, çırpındım. 'Oğlumun yine hakkı yenecek' dedim. Karşılık bulamadım. Ben kimim ki, duyduklarım beni kahrediyor. Oğlum sadece hak dediği için iki senedir kaybettik. Hala her yeri ağrıyor. Gitti oğlumun emekleri.”
“Nisa, Batuhan'dan 3 Katı Oy Aldı”
30 Haziran Perşembe akşamı gerçekleştirilen finalin ardından Acun Ilıcalı, TV8 kanalında Survivor Ekstra programına katılarak yarışma sürecini değerlendirirken sorulara da yanıt verdi. Batuhan Karacakaya'nın annesi Gülhayat Hanım'ın iddialarını da cevapladı. Acun Ilıcalı katıldığı programda iddialara şu şekilde yanıt verdi:
“Oylamayla ilgili şunu söyleyebilirim; Batuhan'ın hakkı yenmedi. Bunu garanti edebilirim çünkü Nisa, Batuhan'ın üç katına yakın oy aldı. Batuhan'ın annesi 'Hakkımı yendi' diyor, ne hakkı yenmiş? Batuhan'ı severim ama hayatında üç oylamaya girmiş, ikisinde elenmiş. Oğlunun emeğinin çalındığını düşünüyorsa, Nisa'nın oyu Batuhan'ın üç katı. Kim oğlunun hakkını yemiş, neden yesin?”
Survivor programının yapımcısı ve sunucusu Acun Ilıcalı, Batuhan'ın başarılı bir yarışmacı olduğunu ifade ederken, oylamalarda da şampiyon Nisa Bölükbaşı'ndan daha az oy aldığını da ifade etti. Survivor Ekstra programına katılan Acun Ilıcalı, noter onaylı SMS sonuçlarını da ertesi gün açıklayacağını belirtti. Acun Ilıcalı'nın açıkladığı SMS sonuçlarına göre sıralama şu şekilde:
İşte Survivor All Star'ın SMS sıralaması:
Final
Nisa : %59
Adem : %41

Yarı Final
Nisa : %51
Adem : %26
Batuhan : %23

Çeyrek Final
Nisa : %79
Ayşe : %21

Toplu Oylama
Nisa : %28
Batuhan : %22
Adem : %18
Ayşe : %9
Hikmet : %7
Nagihan : %6
Berkan : %5
Ogeday : %4
Acun Ilıcalı'nın açıkladığı sonuçlara göre 2022 Survivor All Star Şampiyonu Nisa Bölükbaşı'nın en yakın rakiplerinden iki katı daha fazla oy aldığı görüldü.

hoş geldiniz, bilginizle fikirler ve eleştiriler getirdiniz.


eski defterler ile zamanda yolculuk açılıyor. dün, bugün, yarın ve sonsuza değin el değmemiş konularda deneyim ve düşüncelerinizi açıkça paylaşabildiğimiz kronolojik bilgilik, hayata dair ne varsa aklınızdakilere 7/24 tercüman olacak etik çerçevede bir topluluğuz.
üyemiz olarak, zaman makinesi eski defterler'e siz de özgürce yazılar yazmak ve yönetimine katılmak ister misiniz? iletişim: sozluk@eskidefterler.com / +908503022238

hemen yazar olun