süt ürünlerindeki pahalılık

acikelli
Süt ürünlerinde yılbaşından sonra inanılmaz bı pahalılık oldu. Yumurta ile başlayan pahalılık tereyağ ve peynir ile devam etti. Hani eskiden bişey yoksa peynir ekmek yenirdi şimdi oda lüks oldu arkadaş. Ekmek 2 lira peynir en ucuzu 25 lira. Fakir fukaranın Allah yardımcısı olsun.


niyazi
malaesef artık eskisi gibi alışveriş yapamıyoruz istediğiniz şeyleri alamıyoruz asgari ücret 1 yükselirken market ürünleri2 yükseliyor asgari ücrete senede bir defa zam yapılıyor markette hergün yeni bi zam var alım gücümüz giderek düşüyor insanlar için olmazsa olmazlarından biri olan süt ve süt ürünleride sütekli pahalılaşmakta ayda yıkda bir görmeye başlıyoruz artık..
felek4821
Pahalılık hayatın her anında mevcut.
Süte endekslemek ne kadar mantıklı.
Dünya da kazanç uğruna paracıların ürünler üzerinden üreticiden daha fazla kazanması çok mantıksız ve haksız kazançtır.
masub
Günümüzde yaşadığımız hayatta hemen hemen tükettiğimiz bütün ürünlerde pahalılık mevcuttur.bir ürünün değerinden kar ve kat fazla satılması haksızlıktır.
mrbapan
Pahalı gerçekten. Marketlerdeki süt süt değil yoğurt desen margarin gibi. Alalım sütü yoğurt yapalım desek sütun kilosu en ucuz 6 lira. Yani biraz insaf lütfen bari sağlıklı beslenelim bundan yana. Ülkemizde hayvancılık geçim kaynaklarından buna rağmen süt, yoğurt bu halde.

ahsn
Bu ülkede geçinmek gerçekten çok zor Ayrıca bu sadece süt ürünlerinde değil diğer Tüm ürünlerde geçerli millet daha ne yapacağını şaşırdı aldığı ücret belli kendine zamanı olmadan sürekli çalışıyor süt ürünleri dahil tüm ürünlerin fiyatları ise cabası gerçekten yazık bu ülke Hakkımı helal etmiyorum.

hoş geldiniz, bilginizle fikirler ve eleştiriler getirdiniz.


eski defterler ile zamanda yolculuk açılıyor. dün, bugün, yarın ve sonsuza değin el değmemiş konularda deneyim ve düşüncelerinizi açıkça paylaşabildiğimiz kronolojik bilgilik, hayata dair ne varsa aklınızdakilere 7/24 tercüman olacak etik çerçevede bir topluluğuz.
üyemiz olarak, zaman makinesi eski defterler'e siz de özgürce yazılar yazmak ve yönetimine katılmak ister misiniz? iletişim: [email protected]

hemen yazar olun