taliban

terabap
Afganistan'da yetki alanını her geçen gün genişleten Taliban örgütü kadınların üniversite eğitimi alabileceğini fakat erkeklerin bu sınıflarda olmayacağını belirtmiş. Hadi ora Afganistan burada Türkiyede de var bu zihniyet. Taliban boylesinin şeriata daha uygun olacağı görüşünde.
helldorado
Taliban havalimanı da işgal etmiş zaten aldıkları her lokasyondan sonra sosyal medyada ilgi çekici paylaşımlar yapıyorlar sakallı sarıklı adamlar poz veriyor kuleden. Zaten bir fetih'in en önemli sembollerinden bazıları ulaşım alanlarıdır. Ulaşım alanlarını kontrol eden ülkeyide kontrol eder. Türk ve Amerikan güçlerine bırakmayacakları belliydi Kabil havalimanını adamlar tüm ğlkeyi aldılar rekor sürede. Biz yine elimizden geleni yaptık kurtarma operasyonlarında kilit rol oynadı mehmetçik.
blue raven
geçenlerde bir haber çıkmıştı 12 yaşından büyük kızları savaş ganimeti olarak alıyorlar diye. Eğer öyleyse zaten üniversiteye gidecek kız olmayacak dolayısıyla da sorun olmayacak. haa birde aklıma takılan şu ki ; ülkeden herkes uçak tekerlerine tutunarak kaçmaya çalışırken kim üniversite açıp ders verecek, kastettikleri medrese gibi yerlerse zaten oralara da kadınlar giremiyor. niye böyle demeçler veriyorlar orasını da anlamak zor...
blackpanther
Suriyeli mülteciler geldiği zaman bizim 30 sene gerimizde olduklarını söylemiştik ama bu Afganlar 100 yıl gerimizde. Bizim daha yavrum, evladım diye çocuğumuz gözüyle baktığımız yaştaki kız çocuklarına eşleri olabilecek gözle bakabiliyorlar. nasıl bir cahiliye devri aklım almıyor. Bir de İslam bahane ediliyor Allah ıslah etsin böylelerini.

hoş geldiniz, bilginizle fikirler ve eleştiriler getirdiniz.


eski defterler ile zamanda yolculuk açılıyor. dün, bugün, yarın ve sonsuza değin el değmemiş konularda deneyim ve düşüncelerinizi açıkça paylaşabildiğimiz kronolojik bilgilik, hayata dair ne varsa aklınızdakilere 7/24 tercüman olacak etik çerçevede bir topluluğuz.
üyemiz olarak, zaman makinesi eski defterler'e siz de özgürce yazılar yazmak ve yönetimine katılmak ister misiniz? iletişim: sozluk@eskidefterler.com

hemen yazar olun