vakaların yazın düşüp sonbahara doğru artması

vito scaletta
Covid-19 pandemisi kapsamında son iki senedir dikkat çeken hadise. Hayır gariptir, haziran ayına girer girmez vakalar yerin dibine girerken temmuz sonundan itibaren artmaya başlıyor.

Virüs dediğimiz bu kadar akıllı bir yaşam formu işte. Bakın, konak olması için insana ihtiyacı olduğunu biliyor. İnsanın yaşaması için ekonominin önemli olduğunun ve Türkiye gibi ülkelerde ekonomi için ülkeye döviz girmesi gerektiğinin de farkında. Türkiye'de ise bunun turizmle olacağını bildiği için turizm sezonunda ülkeye döviz girmesine müsaade ediyor.

Saygıdeğer sağlık bakanımıza buradan bu virüse karşı aşının, ilacın işe yaramayacağını bildirmek istiyorum. Bildiğimiz akıllı bir organizma bu, çapraz sorguya alınması lazım.

Not: Vaka sayısı kaçsa kaç, az ya da çok ancak gerçek vakalarla alakası olmayan sonuçları görüyoruz bu bariz ama ölüm sayısı oransal olarak epey düştü. Aşı olun mutlaka arkadaşlar, ölmekten iyidir.
tatlimandalina
İnanılır gibi değil gerçekten tekrar 14bin rakamlarını görüyoruz. Dediğiniz çok doğru okullar ertelenecek şimdi. Ne oldu turizmci kazandı ama eğitim öğretim yine bir yıl daha kaybedecek. Okul görmeyen bir nesil yetişiyor yazık çok yazık...
vito scaletta
(yazar: tatlimandalina) 2019'da üniversiteye başladım. İlk dönem gittim ve bitti. Eğer bu senede okullar açılmazsa bir dönemlik eğitimle son sınıfa geçmiş olacağım. Açıkçası uzaktan eğitimden de zerre verim alamadım. Allah yardımcımız olsun...

hoş geldiniz, bilginizle fikirler ve eleştiriler getirdiniz.


eski defterler ile zamanda yolculuk açılıyor. dün, bugün, yarın ve sonsuza değin el değmemiş konularda deneyim ve düşüncelerinizi açıkça paylaşabildiğimiz kronolojik bilgilik, hayata dair ne varsa aklınızdakilere 7/24 tercüman olacak etik çerçevede bir topluluğuz.
üyemiz olarak zaman makinesi eski defterler'e siz de özgürce yazılar yazmak ve yönetimine katılmak ister misiniz? iletişim: [email protected]

hemen yazar olun