vatandaşın sadece leblebi ve çekirdek alabilmesi

divagar
Valla ben demedim. TÜKSİAD Başkanı beyfendi açıklama yapmış. Hüsamettin Karaman: "Et 50-60 TL, karışık kuruyemiş 100 TL. Döviz arttıkça, vatandaş ancak leblebi ve çekirdek alabiliyor.'' Ben demedim ama doğru söz mü sizce tartışalım üstadlar, ne diyorsunuz?
blue raven
valla en büyük zevkim akşamları bir dizi seyrederken çay çekirdek yapmak. son dönemde aldığım çekirdek paketinin önce gramajı düştü sonrada aralıklarla kuruş kuruş zam geldi. kilosu 40 tl civarına çıktı. en ucuz yerde antep fıstığının kilosu 70 tl. dikkatinizi çekmek isterim antep Türkiye'nin bir ili. her sabah beynimiz gelişsin diye yesek iyi olur cevizinden veya her akşam aganini maganini yaptıran bir avuç fındıktan bahsetmiyorum bile. ayrıca dolardan bana ne ben bakmıyorum kura filan
blockman
Ne yapalım kuruyemiş çok pahalı. Yılbaşında alayım dedim 110 lira lüks kuruyemiş kilosu. Bir düşüğü 80 lira. Evet lüks bir yiyecek ama insan almak istiyor. Zaten evdeyiz bir keyfimizde olmasın mı yani? Marketlerde daha pahalı. Cevizin kajunun yanına yaklasmak zaten mümkün degil.

hoş geldiniz, bilginizle fikirler ve eleştiriler getirdiniz.


eski defterler ile zamanda yolculuk açılıyor. dün, bugün, yarın ve sonsuza değin el değmemiş konularda deneyim ve düşüncelerinizi açıkça paylaşabildiğimiz kronolojik bilgilik, hayata dair ne varsa aklınızdakilere 7/24 tercüman olacak etik çerçevede bir topluluğuz.
üyemiz olarak zaman makinesi eski defterler'e siz de özgürce yazılar yazmak ve yönetimine katılmak ister misiniz? iletişim: [email protected]

hemen yazar olun