vertigo

subham
Son 4 gündür acayip bir baş dönmesi Yaşıyorum. Dün kulak burun boğaza gittim birkaç kişi vertigo olabilir diyince. Yani zamanında alkol kullandın, Amsterdam'a gittim coffe shopta bulundum ama böyle kafa yaşamadım. 4 gündür geçmeyen baş ağrısı mı olur yahu. Dün akşam ilaca başladım 12 saatte bir içiliyor bakalım iyi gelir umarım. Özellikle ani ayağa kalkma, eğilme vb durumlarda acayip dönüyor insan. Göz kararması yok doktora göre göz kararması ile olsa tansiyon olma ihtimali daha yüksekmiş.
blue raven
öncelikle geçmiş olsun diliyorum.
aslında vertigo bazı hastalıkların habercisi de olabiliyor. üst solunum yolu enfeksiyonları, iç kulak enfeksiyonları, allerjiler, boyun kaslarında tutulma veya gerilmeler nedenlerinden olabilir. ruhsal gerginlikler, stres, uykusuzluk, çok fazla sigara ve alkol kullanımı, aşırı tuz tüketimi, kafein içeren kahve kola gibi içecekler vertigoyu tetikleyen etmenler olabilirler.
birde pozisyonel vertigolar var. onlarda iç kulaktaki denge kristallerinin oynaması sonucu ortaya çıkıyor ve basit bazı baş boyun manevraları ile tedavi edilebiliyorlar.
terabap
Çok geçmiş olsun kulak işi tehlikeli aman dikkat edin. Ani hareket etmekten uzak durun. Vertigo diye yasaklı madde ilaçlar üretiliyor kafa yapıcı. Tacirlere bile ilham kaynağı olan bir hastalıktan bahsediyoruz. Millet sizin hastalığınızı yaşamak için para veriyor birde böyle düşünün, tekrar geçmiş olsun.

hoş geldiniz, sefalar getirdiniz!


eski defterler ile zamanda yolculuk açılıyor. dün, bugün, yarın ve sonsuza değin el değmemiş konularda deneyim ve düşüncelerinizi açıkça paylaşabildiğimiz kronolojik bilgilik, hayata dair ne varsa aklınızdakilere 7/24 tercüman olacak etik çerçevede bir topluluğuz.
üyemiz olarak zaman makinesi eski defterler'e siz de özgürce yazılar yazmak ve yönetimine katılmak ister misiniz? e-posta: sozluk@eskidefterler.com

üye olun