whatsapp facebook e-mail yazışmaları delil sayılacak

eski defterler
Yargıtay 13. Hukuk Dairesi, verdiği son kararla alacak davalarında yeni bir dönem başlattı. Yüksek Mahkeme; alacak davalarında Whatsapp, Facebook, e-mail gibi elektronik ortamlardaki bilgi taşıyıcıları delil niteliğinde saydı.
durgun deniz
Çok şaşırtıcı bir gelişme. Bizde en son faksla haberleşme kanunlarda yer alabilmişti 90larda. Zaten mevcut gelişme kanun değişikliği de değil, yargıtay yorumu.
Ayrıca whatsapp yazışmaları kaybolursa , şirket yazışmaları teslim etmiyor, sadece ceza davalarında kayıtları paylaşıyor.
eski defterler
Özel hayatın gizliliğinin sınırları cümlesi her yerde kullanılıyor ama mağdur olan kendisine yapılan haksızlığı nasıl kanıtlayabilir? Görüşmeler ve yazılı olan her şey aslında kanıttır ve de doğal olarak ispat için bunları ilgili makamlara sunacaktır. "Bunu dedi, şunu dedi" beyan yerine, "buyrun efendim, kanıtlarımız ektedir" kişinin haklılığını da pürüssüz olarak ispat eder düşüncesindeyim. deneyimli hukukçular bu konuyu bilgisi ile daha 'eski'tirse memnun oluruz.
proboss
Yeri geliyor mailler bile delil sayılmıyor diyorlar ticari iş hayatında. Özel hayatı ilgilendiren davalarda mahkeme huzurunda delil sayılıyor olmaları bence devrim niteliğinde olmuş. Ayrıca tebrik etmek de lazım teknolojiye ayak uydurdukları için.

neden halen bekliyorsunuz?


eski defterler ile zamanda yolculuk açılıyor. dün, bugün, yarın ve sonsuza değin el değmemiş konularda deneyim ve düşüncelerinizi açıkça paylaşabildiğimiz kronolojik bilgilik, hayata dair ne varsa aklınızdakilere 7/24 tercüman olacak etik çerçevede bir topluluğuz.
üyemiz olarak zaman makinesi eski defterler'e siz de özgürce yazılar yazmak ve yönetimine katılmak ister misiniz? e-posta: sozluk@eskidefterler.com

üye olun