yağmur kıyamet çiçeği

farmasiyen
12 aralık 2014 tarihinde vizyona giren eski bir film. yönetmeni ve senaristi onur aydın'dır. film Kazım Koyuncu'nun yaşamını konu almaktadır. dram kategorisinde yer alan filmin başrollerinde Erkan Kolçak Köstendil, Elena Viunova, Altan Erkekli ve Engin Hepileri yer almaktadır. filmin konusuna gelecek olursak şunları söylememiz mümkündür: kâzım bir üniversite öğrencisidir, daha 20 yaşındadır. siyasi görüşlerinden dolayı gözaltına alınır. bu yüzden üniversite de kendisine uzaklaştırma cezası verir. kendine farklı bir yol çizme kararı alan genç, okulu bırakma ve profesyonel müziğe başlama planları yapar. fakat bunu ailesine ve çevresine nasıl anlatacak, onları nasıl ikna edecektir? işte o pek kolay olmayacaktır. kâzım koyuncu rolünde engin hepileri oynarken elena rolünü ise Elena Viunova üstlenmiştir. niyazi koyuncu'yu rıza sönmez canlandırmış, sait genay ise karşımıza halil rolü ile çıkmıştır. filmdeki güllü rolünde serap aksoy, saffet rolünde ruhi sarı vardır. filmin diğer oyuncuları ise; sevtap özaltun, devrim saltoğlu, devrim yakut, hüseyin avni danyal, Erkan Kolçak Köstendil'dır. film; 21. Adana Altın Koza Film Şenliği'nde adana izleyici ödülü almıştır. bundan başka Jüri Özel Ödüllü ve SİYAD En İyi Film ödüllerine de lâyık görülmüştür.

hoş geldiniz, bilgiler eleştiriler getirdiniz.


eski defterler ile zamanda yolculuk açılıyor. dün, bugün, yarın ve sonsuza değin el değmemiş konularda deneyim ve düşüncelerinizi açıkça paylaşabildiğimiz kronolojik bilgilik, hayata dair ne varsa aklınızdakilere 7/24 tercüman olacak etik çerçevede bir topluluğuz.
üyemiz olarak zaman makinesi eski defterler'e siz de özgürce yazılar yazmak ve yönetimine katılmak ister misiniz? e-posta: sozluk@eskidefterler.com

yazar olun