yangın felaketi

birsinema
Ülkemizde yangınlar bir çok şehrimizde devam etmekte. Özellikle Marmaris ve çevresini nerdeyse kül etti geçti. Doğanın yanması yanında hayvanlarda çok ciddi zarar gördü. Hele hele sosyal medya kullanıcılarının paylaştığı videolarda o zavallı hayvanların çığlıkları akıl alır gibi değil.
farmasiyen
Burnu tıkansa iktidardan bilecek olan kişilere göre, iktidarın yüzünden çıkmış olan doğal âfettir. Hem türkiye'nin hem dünyanın çeşitli bölgelerinde çıkan bu yangınlar aslında anlayan insanoğulları için bir îkâz, ibret niteliğindedir. Küresel ısınmanın giderek arttığı, çevrenin ve uzayın her geçen gün daha fazla kirlendiği, insanların doğaya sürekli zarar verdiği düşünülecek olursa, bu yangınların gerçekleşmesine şaşmamak gerekir.
Kendi çıkarları söz konusu olunca onları elde etmek için yangından mal kaçırır gibi acele edenler, ülkenin menfaati için bir şey yapmak şöyle dursun, tam tersi yangınla ilgili asılsız şeyler paylaşarak yangına körükle giderler. Çünkü onların amacı nasıl daha fazla beğeni alırım, nasıl popüler olurum, bu yangını nasıl fırsata (!) çevirebilirim gibi şeylerdir. Hatta eminim fidan kampanyası adı altında kendi için para toplayanlar da vardır.
yangınla ilgili haberleri sosyal medyadan değil güvenilir yerlerden takip etmek en doğrusudur. Tabii ki yangınla ilgili doğru dürüst bir şey yazma cesaretini gösteremeyen, yangın hakkında yalan yanlış haberler yapan veya yangın orada son sürat devam ederken 'yangın söndürüldü' (!) diyen TV kanallarını kastetmiyorum.

hoş geldiniz, bilginizle fikirler ve eleştiriler getirdiniz.


eski defterler ile zamanda yolculuk açılıyor. dün, bugün, yarın ve sonsuza değin el değmemiş konularda deneyim ve düşüncelerinizi açıkça paylaşabildiğimiz kronolojik bilgilik, hayata dair ne varsa aklınızdakilere 7/24 tercüman olacak etik çerçevede bir topluluğuz.
üyemiz olarak, zaman makinesi eski defterler'e siz de özgürce yazılar yazmak ve yönetimine katılmak ister misiniz? iletişim: sozluk@eskidefterler.com / +908503022238

hemen yazar olun