confessions

abdurrahman47521

2. nesil eli kalem tutan - müddet-i tahsiliye - eli kalem tutan -

  1. toplam entry 20
  2. takipçi 0
  3. puan 1235

bülent börek

abdurrahman47521
Bülent Börek harika yav vallahi lezzetli börekler var hele o peynir süzülüyor ya işte lezzet ondan sonra başlıyor. Tam 10 tane yedim vallahi iftardan sonra çok yedim. Bu alanda en iyi börek salonu zincir olmuş her yere Mardin de her ilçede var benim yaşadığım ilçede de var tam dibim de var her gün gidiyorum.

anneler günü mesajı

abdurrahman47521
Geçmiş Anneler Günü Kutlu olsun Annelerimiz hep bizimle olsun Allah bizden ayırmasın annelerimiz olmazsa bizim hayatımız iyi geçmez. Cennet annelerin ayaklarının altındadır. Rabbim hiç bir zaman annemden beni ayırmasın onsuz yapamam. Allah Herkesin Ailesiyle mutlu mesut yaşaması dileğiyle Tüm Annelerimizin ellerinden öpüyorum.

t.c sağlık bakanlığı korona tablosu

abdurrahman47521
Maskesiz Dolaşanlar ve Hatta Yasak masak dinlemeyen şerefsizlere sesleniyorum lütfen gebermek istiyorsanız gidin kendinizi apartmandan aşağı atın yada köprüye gidin bırakın kendinizi aşşağiya Tamamdır ölmek için kısa bi yol koronada inanmayıp yasaklarda dışarı çıkan hatta maskesiz dolaşanlar. Kimsenin Sağlığıyla oynamaya hakkı yoktur bu kadar.
1
ciciperi1 ciciperi1
Maskesiz dolaşıyor insanlar virüsü yayıyorlar hiç laf dinlemiyor ne yazıkkî millet onca insanın sağlığıyla oynuyorlar yazık valla

ramazan pidesi

abdurrahman47521
Ramazan Pidesi Gerçekten çok lezzetli ve çok guzel oluyor. İftar yaklaşınca pide kuyruğuna girip alıyorum o bizde gelenek ama koronada fazla kuyruk olmuyor ama olsun yinede bu Ramazan ayında en güzel şey Ramazan pidesi Allah bize bu koronada bile Ramazan pidesi almamıza yardım ediyor çok şükür.

şükür

abdurrahman47521
Şükür etmek Şükür, Allahü teâlânın verdiği nimetleri yerinde sarf etmek, günahlardan kaçınmaktır. İnsan, Rabbin verdiği nimetlerle günah işlerse, nankörlük etmiş olur.
Şükür, nimeti değil, nimeti vereni görmektir. Nimeti vereni bilip gereğiyle amel etmektir. Bu amel, kalb, dil ve diğer azâlarla olur. Kalb ile iyiliğe niyet eder. Dil ile hamd eder, şükrünü açıklar. Uzuvlarla şükür ise, Allahü teâlânın verdiği nimetleri yerli yerinde kullanmaktır. Mesela gözün şükrü, müslümanların, arkadaşların kusurunu görmemektir. Kulağın şükrü, söylenilen ayıpları duymamış olmaktır.

anne özlemi

abdurrahman47521
Cennet Anneni Ayaklarının altindandir. Anne özlemi Allah kimseye yaratmasın her zaman yani başımızda olsunlar. Anneler Bir Çiçektir merhametlidir. Allah Annelerimize sağlık versin huzur versin kimseye anne acısı yaratmasın Ya Rabbim Sen büyüksün. Annemi Çok seviyorum tabiki Babamda Herkes Sevdikleriyle beraber Olur inşallah.

en çok söylenen yalanlar

abdurrahman47521
En çok söylenen yalanlar Anneye ve babaya söylenen yalanlar mesela evdeyim det başka yerde olur pis işlere karışır. Annesine ve babası ne yalan söyler Para zararına girer bu sefer babasına yalan söyler ben yapmadım diye olur mu? böyle şey tüm yalanlar en çok anneye ve babaya lütfen yalan söylemeyin Allah Yalan söyleyenleri sevemez helede büyüklerine anneye ve babaya sayıya teyzeye doğru olalım.

istanbulda 2-3 hafta kapanma şart

abdurrahman47521
Bence daha fazla kapansın insanlar sorumsuz çünkü yani korona var yasak var ve haylane sorumsuzca davranılıyor bu yüzden kapansın cezalar artsın bu nedir yav insan sağlığı çok önemli ama bazı insanlarımız bunu bilmiyor ya cahiller yada vicdansizlar. Çoluk çocuk ta bu Koronadan dolayı vefat ediyor onlara da sahip çıkmıyorlar ülkemiz elden gitmesin ülkemiz güzel bu havayı bozmayalim.

çocuklarda obezite

abdurrahman47521
Çocuk yaşta Obezite çok zor yav çok zor Allah şifa versin küçük yaşta çikolata veya çerez abur cubura alışıyorlar günlük 2 kiloluk besin tuketiyorlar sonra oluyorlar 40 kilo mesela 10 yaşındaki çocuk ilerde o kiloları vermezse 25 yaşlarında 80 kiloyu geçer Anne de ve Baba da da suç var izin vermiyecekler.

serdar ortaç

abdurrahman47521
Serdar Ortaç kimki bu türkiyede Cumhurbaşkanı var Bakanlar var bu şarkıcılar kim oluyor onları o kadar büyütmeyin tamam iyi insanlar var ama Onlara Günahımı vermem. Çünkü biz insanlar şarkıcılara değil Cumhurbaşkanına Güveniyoruz Kınıyorum bu dönemde bu sanatçılara değer verenlere Annene babana değer verin.

rasim öztekin

abdurrahman47521
Rasim Öztekin Gerçekten efsane oynadığı diziler sonra Düğün dernek yani muazzam bir oyuncuydu Seksenler dizisinde seviyorduk be o gitti Allah Rahmet eylesin Mekânı cennet olsun nur içinde yatsın Diziyi izlemiyorum artık zevki kalmadı usta oyuncu olmadan olmuyor Ailesine Allah sabır versin herkese iyi günler

ekonomi yılı pozitif ayrışarak kapatacak

abdurrahman47521
Bu ülkede Adalet yok kardeşim adalet yok bunlar ekonomi diyor tamam ekonomi önemli eyvallah ama güzel gün yaşayamiyoruz şehitlerimiz var Allah onları korusun ülkemizde polisler kafasına göre iş yapıyorlar durduk yere para cezası veriyorlar eee devlet ekonomiyi milletten para tırtıklayarak pozitif e ceviriyorlar devletimi seviyorum sevgiler saygılar.

kandil gecesi

abdurrahman47521
Bende Tüm İslam Alemin Kandili Mübarek olsun Herkes huzur dolu günler geçirsin Ya Rabbim Tüm Aileye Şefkatli ve Merhametli olmasını sağlasın Allah Herkese Pandemi döneminde İnsanlara Sağlık versin Şifa versin inşallah Günümüz iyi geçsin aydın geçsin Allahım Sen herkese Yardım.et Kandiliniz Mübarek olsun

evde adalet hizmeti

abdurrahman47521
Evde adalet var zaten ülkede yok ama kardeş kardeşe bile evde hainlik yapıyor bazen evin büyükleri taraf seçebiliyor adaleti onlar belirliyor evin iç isler bakanı anne ve babadır ama bu süreler nedense terbiyesiz çok önce büyüt sonra terbiyesiz olsunlar evde adalet kalmıyor o zaman eğer ki düzgün evlat olursa adalet olur.

açık hava

abdurrahman47521
Açık Hava Etkinliği herkes için önemli pandemide sıkıldık temiz havaya ihtiyacımız var yürümek hemde bu güzel havalarda ailece gitmek gerekiyor etkinliklere açık hava bu dönemde çok ihtiyacımız var evde sıkıldık çok güzel bir hava herkesin ihtiyacı var.

diyet

abdurrahman47521
Diyet için önce Şeker tuz yağ gibi şeyleri azaltmak lazım çaya şeker atmamak lazım günde 1 öğün yersen ve evde yatmiyacaksin dışarı çıkıp spor yapacaksın kalori yakacaksın yağlar eridimi zayıflarsın başarıya ulaşırsın ekmek konusuna gelirsek 1 ekmek değil çeyrek ekmek tüketin birde hamur çeşitleri azaltın tatlı lardan uzak durun şeker ihtiyacı olarak meyve tüketin hem sağlıklı vitaminli ve tabiki de tok tutar benim diyet konusunda söyleyeceklerim bu kadar

hoş geldiniz, bilginizle fikirler ve eleştiriler getirdiniz.


eski defterler ile zamanda yolculuk açılıyor. dün, bugün, yarın ve sonsuza değin el değmemiş konularda deneyim ve düşüncelerinizi açıkça paylaşabildiğimiz kronolojik bilgilik, hayata dair ne varsa aklınızdakilere 7/24 tercüman olacak etik çerçevede bir topluluğuz.
üyemiz olarak, zaman makinesi eski defterler'e siz de özgürce yazılar yazmak ve yönetimine katılmak ister misiniz? iletişim: sozluk@eskidefterler.com / +908503022238

hemen yazar olun