confessions

ankit

1. nesil eli kalem tutan - tabib - eli kalem tutan -

  1. toplam entry 101
  2. takipçi 0
  3. puan 5712

sosyal medya

ankit
Sosyal medya hakkında Cumhurbaşkanının aciklamalari devam ediyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan sosyal medyanın tahribatının fazla olduğunu ifade ederken bu tahribatın sona ermesi gerektiğini de sözlerine eklemiş. Ben merakla ne olacağını merak ediyorum. Kaldırılacak mı ne olcak görcez.

kış ayı beslenmesi

ankit
Kış denince hepimizin aklına ilk gelen malesef grip yada nezle. Birde ağır pandemiden sonra malesef maske kullanmayı ihmal edince enfeksiyon riski artıyor. Mesela dikkat ederseniz grip oranları bile düştü maske takarken. Kışın nezle olmamak için soğuk sıcak dengesinin yanında aldığımız vitamin ve yiyeceklere de özen gostermememiz gerekiyor. Bol bol c vitamini bizi hem covidden hemde gripten koruyabilir.

okulun ilk günü

ankit
Şimdi düşünüyorum da okulun ilk günü kime ilk? Bence velilere. O nasıl bir heyecan nasıl bir panik halidir. Veliler okulların kapılarından ayrılmıyor. Sürekli bir çocuğunu övme hallleri yada o hassastır çabuk üzülür söylenmeleri. Sonuç olarak okullar uzun bir süre sonunda açıldı. Hayırlı olsun diyelim ne diyelim.

haiti deprem

ankit
Dünya ne ara bu hale geldi ben anlayamıyorum. Bir insanın bir bardak suya muhtaç olması ne demek. Biz o kadar mı kötü olduk o kadar mı ırkçı yada renge takılır olduk anlayamıyorum arkadaşlar.

öfkeli genç türkler

ankit
Bizler yani Türkler kadar sınırlarına özen gösteren namus kabul eden başka bir halk varmıdır hiç sanmam. Türk milleti en zor anlardan hep azim ve kararlılıkla çıkmıştır. Özellikle kurtuluş savaşı bunun en açık örneğidir.

müsilaj

ankit
Yok arkadaşlar Marmara denizinde denize filan girilmiyor. Baya baya bulanık yani. Umarım çalışmalar işe yarar. Bu amaçla Marmara denizine kıyısı olan illerin temsilcileri bir araya geldi ve çözüm önerileri sundular. Umarım alınan tedbir ve kararlar ise yarar. Burda biz halka da çok önemli görevler düşüyor.

ege kasabaları

ankit
Heralde herkesin aynıdır düşüncesi. En azından benim öyle. İlerde torun torbaya karışınca kendime döncem bir ege sahili kasabasına yerleşcem doğayı soluyacagım. Ama malesef artık yok o kasabalar koylar. Çok acı bunu düşünmek.

ziya selçuk

ankit
Bugün en fazla şaşırdığımı söyleyebileceğim haber Ziya Selçuk istifası oldu. Ziya Selçuk şimdiye kadar tanıdığım en sempatik bakan olabilir. Bunun dışında pandemi döneminde çocuklar hatta veliler için inanılmaz bir moral oldu.

manavgat yangın

ankit
Manavgat'ta 6 kişilik bir aile yangının ortasında kalınca bir villanın havuzuna sığındı. Eş anneanne ve 4 çocuktan oluşan bu güzel aile havuza kendilerini attılar ve canlarını kurtardılar. Rabbim o evlatların yüzüne baktı. Herşeyin hayırlısı dicem ama hakikaten öyle bu kez.

manavgat yanıyor

ankit
Bugün cennet Antalya'nın Manavgat ilçesindeki yangın hepimizi çok üzdü. Ve yavaş yavaş veriler gelmeye basladi.Yangından 62 kişi etkilendi. 3'ü yanık, 2'si kırık, 57'siyse dumana maruz kalma sebebiyle tedavi altına alındı. Tedavileri tamamlanan 51 kişinin taburcu edildiği bildirildi.Allah hastalara şifa versin umarım biran evvel biter gider.

çekirdek

ankit
Yaz aylarının vazgeçilmez bir parçası haline geldi bende.Hele hele sıcaksa değmeyin keyfime. Biraz tuzlu olunca sanki soğuk içecek yada çay ile daha güzel oluyor. Çekirdeği belli bir miktar yemekte zarar yok bence. Elbette herşeyin fazlası zarar.

1 temmuz

ankit
Ve birgün bunu yazacağım aklıma gelmezdi ama 1 temmuzdan itibaren kısıtlamalar kalkıyor arkadaşlar. Yani baya baya bittimi şimdi? Yoksa ben erken mi girdim moda ne dersiniz? Bitsin biraz evvel artık. Tüm dünya ve biz mutlu olalım rahat bir nefes alalım kardeşler.

leyla ile mecnun dizisi

ankit
Eski defterler ahalisinde benim gibi Leyla ile Mecnun dizisi hastası varmı acaba diye merak ettim doğrusu. Ama müjdeli haber exxen den geldi ve dizi aynı kadroyla yakında izleyici ile buluşacak. Müziği bile mest ediyor insanı. İşte kaliteli yapım insanları böyle etkiliyor arkadaşlar.

arsic

ankit
Osmanlı arşivi gerçekten bir cevher. Bir çok belgeye buradan ulaşmak mümkün. Osmanlı devleti siyasi hayatı ve de sosyal hayat hakkında bilgi sahibi olmak için doğru adres diyebiliriz. Osmanlı arşivi tarihe ışık tutması açısından çok iyi bir kaynak.

konya böreği

ankit
Hiç yediniz mi ? Aramızda benim gibi Konyalı olan varmı peki? Bilenler bilir oldukça lezzetli kıtır kıtır bir börek olan Konya köy böreği bir o kadar da vitaminlidir. Hamurundaki haşlanmış patates en önemli özelliği. Bunun dışında üstüne tahin dökülür işte o enfestir.

gazzal baby cotton

ankit
Oldukça kaliteli bir ip markası gazzal. Hem battaniye yada bebek eşyaları için hemde punch yada amugirami gibi hobilerde fazla şekilde tercih ediliyor. Fiyatı diğer ip markalarına göre bir tık pahalı evet ama değer bir yönü var.
0 /

hoş geldiniz, bilginizle fikirler ve eleştiriler getirdiniz.


eski defterler ile zamanda yolculuk açılıyor. dün, bugün, yarın ve sonsuza değin el değmemiş konularda deneyim ve düşüncelerinizi açıkça paylaşabildiğimiz kronolojik bilgilik, hayata dair ne varsa aklınızdakilere 7/24 tercüman olacak etik çerçevede bir topluluğuz.
üyemiz olarak, zaman makinesi eski defterler'e siz de özgürce yazılar yazmak ve yönetimine katılmak ister misiniz? iletişim: sozluk@eskidefterler.com / +908503022238

hemen yazar olun