confessions

ankit

1. nesil yazar - bin-yazar - yazar -

  1. toplam entry 21
  2. takipçi 0
  3. puan 477

burs başvuruları başladı

ankit
Okullar açıldı, açılıyor diye tartışmalar süredursun; Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu tarafından yapılan duyuruya göre 2020-2021 eğitim öğretim yılı için burs ve kredi başvuruları başlamış. Öğrenci kardeşlerimiz kovalasınlar, devir kötü, burs ihtiyaç sahiplerine gider umarım.

trump'ın çinde gizli banka hesabı olması

ankit
Trump seçim arefesinde ciddi bir yara almıştır gizli banka hesabının ortaya çıkması ile. Ama bir gerçek varki adam Amerika ekonomisini şahlandırdı. Ekonomi herşeydir ve bu seçim sonuçlarına direkt olarak etki eder. Bence Trump yine götürecek bu seçimleri.

Eski Başkan Obama'nın açıklamaları: ❝Her gün yalan söyleyen liderlerle demokrasi yürümez. Çin'de gizli banka hesabı olan Trump, yabancı ülkelere ABD'ye ödediğinden daha fazla vergi ödüyor olabilir❞

iflas kararı verilen istanbul bilişim raporu

ankit
Adamlar uzunca bir süredir piyasanın aşırı altı fiyatlar ile sözde mal satıyordu. Sözde diyorum çünkü gelen ürün yok. Ya kelepir mal düşmesini bekliyorlar yada parayı işletiyorlar bilinmez; 30-45 gün sonra zar zor paranızı iade alıyordunuz bundan bir sene önce. Bile bile kanıyor insanlar bunlara yok yeri belli, mağazaları var, eski firma diye. Biraz şikayetleri okumak lazım.

fransa sokağa çıkma yasağı

ankit
Bizim ülkemiz için panik yapmaya gerek yok nede olsa vaka sayıları hep aynı değişmiyor. Sayılar çok iyi kontrol altına alındı emeği geçenleri yürekten kutlarım. İşin tuhaf yanı sahada iyiler. 1 kişide çıktı 30 kişi karantinada iş yerimde. Helal oldun böyle sıkı tuttukları için.

elektrikli scooter düzenlemesi 

ankit
Taksicilerde biraz kibar ve insaflı olmalı. Çok iyilerde var eyvallah özellikle bu bitaksi benzeri uygulamalarda puan verildiği için oradan taksi çağırdığınızda oldukça iyi oluyor şöförler. Ama bazısı kaba saba garip tipler oluyor. Birde işin trafik sorunu var İstanbul'da bu elektrikli scooter olayı bir nebzede olsa çare oluyor bence bu duruma.

çakma ürünlere rağbet artıyor

ankit
Sosyal medya fenomenleri ürün tanıtımları yapıyor ama kazancı eminönü esnafına yarıyormuş bugün haberlerde gördüm arkadaşlar ilginç geldi. Millet para yok orjinal ürün alamıyor bu yüzden çakmasını tercih ediyor. Markaya bakıp o kadar para vermek zaten oldum olası aklım almamıştır. Belki de çok fazla param olmadığından da olabilir :)

mastaura antik kenti

ankit

Aydın ilimize bağlı Nazilli ilçesinde üç ay önce başlayan çalışmalar ile 2.700 yıllık arena gün yüzüne çıkarılacakmış. Ekim ayında ilk kazma vurulacak diyorlar bakalım nasıl bir tarihi eser çıkacak ortaya. Aydın'da kolezyum olacağı da aklıma gelmezdi ilk kez duymanın şaşkınlığı içerisindeyim.

birkleyn mağaraları

ankit

Diyarbakır'da ilimizde birkleyn mağaraları Lice ilçesinde yer alıyor. 8 bin yıllık geçmişi olan mağaralarda Büyük İskender'in askerleri ile birlikte kamp yaptığı rivayet ediliyor büyük doğu seferi zamanında. Tırmanması zor bir yol ama tertemiz suyu var arkadaşlar ve duvarlarda tarihi kabartmaları görebiliyorsunuz. Gitmediyseniz şiddetle öneririm, yolunuz Diyarbakır'a düşerse uğranılması gereken tarihi bir mekan.

ankara'da günde 4 bin vaka

ankit
Eğer bu rakamlar gerçek ise sağlık bakanlığının açıkladığı günlük veriler külliyen yalan demektir. Bilmiyorum neden açıklanmıyor yada doğru mu iddialar. Eğer doğruysa açıklansa keşke de millet ona göre daha tedbirli hareket etse koronavirüs hastalığına karşı.

kolonya fiyatlarında ikinci dalga

ankit
Maske konusunda şükür sıkıntı yok. Eskiden tanesi 5 tl den bulamıyorduk. Şimdi a101 yada bim gibi marketler bile 50 adet telli maskeyi 25 tl den satıyorlar. Hoş gerçi insanların çoğu maske takmıyor yada çenesinde gezdiriyor bizim taktığımız ne kadar işe yarıyor ne kadar anlamı kalıyor tartışılır.

berlusconi koronavirüs

ankit


İtalya eski başbakanı berlusconi koronavirüse yakalandı. test sonucu pozitif çıkan 83 yaşındaki eski başbakanın yaşı yüksek olması sebebiyle risk grubunda olduğu düşünülüyor. Koronavirüs bir kez daha zengin, fakir yada ünlü, ünsüz ayırmadan bulaşmaya devam ediyor.

neden halen bekliyorsunuz?


eski defterler ile zamanda yolculuk açılıyor. dün, bugün, yarın ve sonsuza değin el değmemiş konularda deneyim ve düşüncelerinizi açıkça paylaşabildiğimiz kronolojik bilgilik, hayata dair ne varsa aklınızdakilere 7/24 tercüman olacak etik çerçevede bir topluluğuz.
üyemiz olarak zaman makinesi eski defterler'e siz de özgürce yazılar yazmak ve yönetimine katılmak ister misiniz? e-posta: sozluk@eskidefterler.com

üye olun