confessions

beyazyamali

4. nesil eli kalem tutan - darülfünun - eli kalem tutan

  1. toplam entry 11
  2. takipçi 0
  3. puan 829

organik ürün

cansin
#organik ürün
Keşke organik doğal ürünler bulabilsek ve sağlıklı yaşayabilsek. Bu artık imkansız gibi birde köy hayatı olacak ki doğal olsun herşey. Şimdi köylerde de insan kalmadı şehir de ne varsa herkes kaçıyor. Köye yerleşmek lazım kendi ürününü kendin yapman lazım anca o zaman sağlık da organik olur

eskişehir'de vahşet

candan82
eskişehir'de Emrah Tekin isimli birinin 32 yaşındaki ablası Hasret Yüksekkavas'ı defalarca bıçaklaması ve sonra kendi bacağını kesmeye çalışması. benzerlerini sıkça duyduğumuz ve artık -deyim yerindeyse- toplum olarak bağışıklık kazandığımız bu kan donduran haberlerin ardı arkası kesilmemektedir. nedense çoğunda hep suçlunun psikolojik sorunları olduğu veya madde kullandığı iddia edilmektedir. insanlar 'dünya nereye gidiyor? bize ne oldu? insanlık nasıl öldü?' gibi sorular sormakta haklı değil midir?

emre belözoğlu

terabap


Fenerbahçe yönetimi teknik direktörlük koltuğunda Emre Belözoğlu ile devam etme kararı almış. Siz bu karar hakkında ne düşünüyorsunuz arkadaşlar? Bence tecrübeli bir hoca daha iyi olabilirdi ama çok tecrübeliler da geldi ama sonu hep hüsran oldu. Belki de Emre'ye şans vermek iyi olabilir. Genç bir hoca ve çok ta hırslı tanıyoruz futbolculuğundan. Muhtemelen önümüzdeki sezon en az 1-2 maçta kırmızı kart görüp tirübüne gönderilir diye düşünüyorum.

çamlıca tepesi

mrbapan
Çamlıca tepesi bugün önemli bir ana şahit oldu ve burada yıllardır süregelen görüntü kirliliğine sebep olan vericiler yerine modern bir kule inşa edildi bugün ise açılışı yapıldı. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımı ile İstanbul'un yakın zamanda sembolü haline gelebilecek olan kule yayıncılık faaliyetleri için oldukça faydalı olacaktır diye düşünüyorum.

2022 memur maaşları

danisman
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan memur maaşına dair açıklaması; ''Bilindiği gibi, asgari ücretin gelir vergisi ve damga vergisinden muaf olması uygulamasını, tüm çalışanlarımızı da kapsayacak şekilde genişletmiştik. Böylece, aldığı ücret ne olursa olsun, tüm çalışanların asgari ücret miktarı kadar ki kazancının gelir vergisi ve damga vergisinden muaf olmasını temin etmiştik. Memurlarımızı da bu kapsama dâhil ederek, fiilen aldıkları ücretlerin artması sağlıyoruz. Bu kararın memurlarımıza hayırlı olmasını diliyorum.” umarım hepimizi mutlu edecek bir karar olur. Günümüzde hayat o kadar pahalilasti ki yapılan zamlar değil, alım gücümüz baz alınarak kararlar verilmelidir.

hoş geldiniz, bilginizle fikirler ve eleştiriler getirdiniz.


eski defterler ile zamanda yolculuk açılıyor. dün, bugün, yarın ve sonsuza değin el değmemiş konularda deneyim ve düşüncelerinizi açıkça paylaşabildiğimiz kronolojik bilgilik, hayata dair ne varsa aklınızdakilere 7/24 tercüman olacak etik çerçevede bir topluluğuz.
üyemiz olarak, zaman makinesi eski defterler'e siz de özgürce yazılar yazmak ve yönetimine katılmak ister misiniz? iletişim: sozluk@eskidefterler.com / +908503022238

hemen yazar olun