confessions

helldorado

1. nesil okur yazar - müddet-i tahsiliye - okur yazar -

  1. toplam entry 87
  2. takipçi 1
  3. puan 3710

maçkolik

helldorado
Eskiden maç skorlarını veren birden fazla site vardı ama daha sonra telif hakkı vs diye birer birer kapatıldı siteler en sonda bir tanesi de kaldı sanırım. İşlerinde iyiler başka siteye de gerek yok orası da ayrı.

diyarbakır büyükşehir belediyesi

helldorado


Kayyum atanmış olan Diyarbakır Büyükşehir belediyesi tam 4.412.000 tl vererek şehrin farklı noktalarında heykeller dikmiş. Yani ne gerek vardı hele şu Pandemi zamanı çok mu şarttı diye sormadan edemiyor insan. Kayyum sanırım arkasında bir eser bırakmak istemiş. Birileri zengin oldu işte umarım bu yanlış yatırımlar devam etmez ve boşa milyonlar saçılmaz. Tabi belki de haberi bile yoktur diğer idarecilerin yaptığı yanlış yatırımlardır bilinmez.

bkm kitap

helldorado
Bkm kitap çok güzel bir kampanya yapmış arkadaşlar. Tüm kitaplarda kargo bedava. Ve ayrıca kapıda ödeme seçeneği de mevcut. Bu pandemi ortamında zamanını kitap okuyarak geçirmek isteyenler için yada çocuğuna kitap sevgisini aşılamak isteyenler için harika bir fırsat olabilir. Çocuk kitapları çok ta pahalı sayılmaz tavsiye ederim.

goldexcoin

helldorado
Hayda ne oluyor bu borsalara yahu birbiri ardına patlıyorlar. Kripto paralar iyice itibarsızlaştı. Bu gidişle kimse güvenemeyip almayacak kripto. Belki de bunu yapmayı amaçlıyorlar dış güçlerin oyunu da olabilir bu borsaların arksında.

ucuz baklava

helldorado


İstanbul'da ucuz baklava satışı yaparsan olacağı budur arkadaş. Olur sana korona yayma kuyruğu o sıra. Millet olarak ucuza ne kadar düşkünüz. Yediğin şeyin ne olduğu belli değil yeşil kısmı antep fıstığı yerine bezelyeden yapıyorlar gıda işi tam bir terör. Bilindik yerden alıcaksın en güzeli.

toplu taşıma araçları

helldorado
Malum üzere ne zamandır böyle bir kısıtlama yoktu ama gene geldi. 65 yaş üstü ve 20 yaş altı toplu taşıma araçlarını kullanamayacak. Ama kafasında soru işareti olan varmı ki mutlaka vardır ebeveyni ile çocuklar binebiliyor. Yani pandeminin başından beri yasaklar çok ta net anlaşılır değil hep bir çözme telaşına düştük.

haftasonu havası

helldorado
Artık havanında pek bir önemi yok yasaklar var ve yasaklar olmasaydı da insan zaten kendisi korkudan pek adım atamıyor dışarıya. Tabi şöyle bir yakın mesafe yürüyüş yapma imkanınız varsa evinizin yakınlarında bir sahil yolu vb. Gibi çok şanslısınız.

bekarlık

helldorado
Evet evlilik sunnettir. Bence de bir müslüman bunun bilincinde olarak hareket etmeli. Bu muesseseye layık şekilde davranmalı çirkin hale getirmeli. Malesef günümüzde eşine hatta cocuklarina zulmederek evliliği bile hak etmeyenler var.

evde adalet hizmeti

helldorado


Samsun şehrinde hastalık, malullük veya herhangi bir nedenle mahkemeye gitmekte zorlananlar için 'evde adalet hizmeti' sunuluyor. Son zamanlarda kadına şiddet haberlerinden sonra evde adalet biraz ütopik geliyor ama umarım vatandaşı en azından yormamış olurlar mahkemeye kadar. Vatandaşa kolaylık sağlıyorsa ben okeyim. Siz ne düşünüyorsunuz arkadaşlar?

marsta koloni kurulması

helldorado

Uzun zamandır özellikle de nasa tarafından mars'ta su bulundu ve kutuplarda buzullar var gibi açıklamalar yapılıyor. Lakin bu sefer daha ilginç bir keşif yapılmış. Mars yüzeyinde geçmiş yıllarda 100 ila 1.500 metre derinlikte su tabakaları varken zamanla bu suların yer altına çekildiği ve yüzeyin toprak örtüsü ile kaldığı belirtiliyor uzmanlarca. Yani mars'ta koloni kurulabilir ve sondaj yapılarak su sorunu ortadan kaldırılabilir. Yeraltı suları bu konuda bir çare olabilir. Ama bana sorarsanız marsta koloni kurmadan önce bu küresel ısınma ile muhtemelen dünyadaki suyu bitiririz ve marstan buraya su taşıyan kargo gemileri geliştirmek gerekir... Gidişat kötü küresel ısınma bir yerden sonra dönülmez bir sıkıntıya dönüşecek ve tersine çeviremeyeceğiz. Tüketim toplumu olarak dünyayı da tüketiyoruz göz göre göre...

tüik

helldorado
TÜİK e göre 65 yaş üstü geçimini sağlayacak gelire sahip değil. Evdeki çalışabilecek işsizlere ve yorumlarda emekliler bakıyor. Para yetmeyince mecbur ek işte çalışıyorlar. Emekli maaşı az çocuklar ıssız olunca hayat daha zor tabiki.

koronavirüs salgını

helldorado
Bursa il Hıfzıssıhha kurulu 22 marttan itibaren kuaför,berber,hamam gibi yerlere girişte hayat eve sığar uygulama kodunu zorunlu hale getirdi. Umarım bu çabalar ise yararda artık normal hayata döneriz. Aksi taktirde bütün emekler heba olcak ve bunu hiç birimiz istemeyiz.

25 gramlık nutella'nın fiyatı

helldorado
Hem öğrencileri hem de öğrenci olmayanları. Çok pahalı ne alırım nede yerim valla. Mis gibi Ülker cokokrem alırız doya doya yeriz. Bence sadece adı var artik. Bı gıda mühendisi arkadaşımdan nutellanın kalitesiz fındıktan yapıldığını duydum artık ne kadar doğru bilemiyorum.

disney

helldorado
Disney nasıl sevilmez. Her karakterini ayrı ayrı seviyorum 50 60 yaşında da olsam bu düşüncem değişmeyecek.İlkokul yıllarımı hatirliyorumda sabah nasıl bir hevesle açar izlerdim programları. Bu yüzden umarım uzun soluklu olsun.

konya keçisi

helldorado
Yahu sesli güldüm şu olayı duyunca. Gündüz üç tane keçi almak için pazarlık yapıyorlar akşamına ise çalarken yakalanıyorlar. Yahu ne günlere kaldık. Olay yeri güzel yurdumuz il ise konya. Adamlar herhalde pazarlıkta anlaşamadı çalmaya kalkmışlar.
0 /

hoş geldiniz, bilginizle fikirler ve eleştiriler getirdiniz.


eski defterler ile zamanda yolculuk açılıyor. dün, bugün, yarın ve sonsuza değin el değmemiş konularda deneyim ve düşüncelerinizi açıkça paylaşabildiğimiz kronolojik bilgilik, hayata dair ne varsa aklınızdakilere 7/24 tercüman olacak etik çerçevede bir topluluğuz.
üyemiz olarak zaman makinesi eski defterler'e siz de özgürce yazılar yazmak ve yönetimine katılmak ister misiniz? iletişim: [email protected]

hemen yazar olun