confessions

helldorado

1. nesil Yazar - yüz-yazar - Yazar -

  1. toplam entry 11
  2. takipçi 0
  3. puan 284

yeni gezegen keşfedildi

helldorado
Gidilmesi mümkün olmayan bir yerdeki gezegen keşfi. Üstelik üzerinde yaşanabilecek bir alan da yoktur. Bilim adamları bunları neden keşfetmeye zaman ayırıyor bilemiyorum. Yakın uzay neyse ama bu kadar uzakta bizi ilgilendirecek nasıl bir keşif olabilir aklım kesmiyor hiç...

1915 çanakkale köprüsü

helldorado
Ülkemizin böyle dev yapılara ihtiyacı var. Hatta mega yapılar diye belgeseli yapılsa keşke yapım sürecinde. Ülke tanıtımına çok büyük katkıları oluyor. Youtube gibi platformlarda bile ingilizce dil yada alt yazı ile yüklense çok güzel viral reklam yapılabilir. Ülkelerin ve bölgelerin sembol yapıları olması gerektiğine inananlardanım. İsim manidar gibi biraz ama güzel olmuş. Yani çanakkale geçilmez tabi ama bu köprü ile yol çok daha kısa sürüyor :)

ayıp beya

helldorado


Lüleburgaz temizlik işçilerinden piknikçilere anlamlı bir tepki geldi. Ayıp beya yazan işçilerin tepkisi anlamlı olduğu kadar bu güzel görselle akıllara kazındı umarım piknikçiler dikkate alıp çöplerini toplarlar.

kobe bryantın 42 yaş günü

helldorado


23/08/1978/ Doğumlu olan ve 2020 Yılının başında kızı Gigi ile helikopter kazasında yaşamını yitiren NBA efsanesi Kobe Bryant'ın eşinden yaşasaydı 42 yaşında olacak kocası için duygu yüklü paylaşım geldi. Vanessa Bryant, paylaşımında, “Keşke bu korkunç kabustan uyanabilsem. Keşke kızlarımıza sürpriz yapıp seni ve Gigi'yi eve getirebilsem” açıklamasında bulundu.

koronavirüse direnç gösteren sarımsağın ihracatı durduruldu

helldorado
Fiyatı çok yükseldi resmen taneyle almaya başladı vatandaş. Kolonya ve maskede çare bulundu fiyatlar belli seviyelere geldi ama sarımsak fiyatlarında bir indirim görülmedi koronavirüs salgınının ülkemize girdiği mart ayından beri.

maske ağız sağlığına faydalı şu hastalığın tek karı bu galiba, ne illet bir şey arkadaş tüm dünyayı kuruttu.

neden halen bekliyorsunuz?


eski defterler ile zamanda yolculuk açılıyor. dün, bugün, yarın ve sonsuza değin el değmemiş konularda deneyim ve düşüncelerinizi açıkça paylaşabildiğimiz kronolojik bilgilik, hayata dair ne varsa aklınızdakilere 7/24 tercüman olacak etik çerçevede bir topluluğuz.
üyemiz olarak zaman makinesi eski defterler'e siz de özgürce yazılar yazmak ve yönetimine katılmak ister misiniz? e-posta: sozluk@eskidefterler.com

üye olun