confessions

helldorado

1. nesil eli kalem tutan - tabib - eli kalem tutan -

  1. toplam entry 126
  2. takipçi 1
  3. puan 7613

guinness rekorlar kitabı

helldorado
Aslında her zorlukta güzelliği görmek te lazım.Karabük'te yaşayan Rümeysa Gelgi, 2 metre 15 santimetrelik boyuyla "dünyanın en uzun boylu kadını" olarak Guinness Rekorlar Kitabı'na girmis. Kim bilir ne zor bir hayatı var. Herşeyin fazlası zorluk sonuçta. Ama bu onun hayatı ve yaşam şartı.

türk telekom kullanıcıları internet bağlantı sorunları yaşıyor

helldorado
Pek çok internet bağımlısının gece gözüne uyku girmemiştir internet gelmeyince. Eski günlere döndük kısa süreliğine de olsa. Acaba cep telefonu olmadan önce ne yapıyorduk diye düşünürken buluyorum kendimi bazen. Yıllar önce deselerde bir icat olacak günde en az 3-5 saatini buna ayıracaksın inanmazdı kimse. Telefon ayarlarınızdan kullanım sürelerinize bakın şaşıracaksınız bence. Hiç kullanmadım telefon diyenin bile bir 2 saati geçiyordur elinde telefonla.

honda'nın 700 milyon lira ikramiye dağıtması

helldorado
Adamlar fabrikayı kapatmışlar çekiliyorlar ülkeden ama çalışanlarına son bir kıyak yapmışlar alacak haklarının yanında toplamda 700 milyon tl tutarında ikramiye dağıtmışlar. Ula bizim çalıştığımız iş yerleri olsa battık der, kıdem tazminatını ihbar tazminatını alamazsın dımdızlak bırakırlar ortada. Adamlardaki iş ahlakına bak ya. Tekrar fabrika açsalar gidip kapılarında kuyruğa girmek lazım.

market pahalılığı

helldorado
Kesinlikle bunun normal olduğunu düşünüyorum. Marketlerdeki ozelllikle zincir marketlerdeki pahalılık dikkat çekici boyutta. Yumurtadan yoğurda gofretten deterjana kadar herşey fahiş zamlanmış. Bu şekilde nasıl hayatımızı idame ettirmeye devam edeceğiz büyük bir soru işareti.

kahve

helldorado
İnşallah diyorum. Bende en çok mis gibi kafelerde içmeye hasretim. Olabildiğince uzak durmaya çalışsam da hala olmuyor. İnsan artık eski günleri ve anları özlüyor. Hele hele kahve ise konu akan sular bende de duruyor.

taliban

helldorado
Taliban havalimanı da işgal etmiş zaten aldıkları her lokasyondan sonra sosyal medyada ilgi çekici paylaşımlar yapıyorlar sakallı sarıklı adamlar poz veriyor kuleden. Zaten bir fetih'in en önemli sembollerinden bazıları ulaşım alanlarıdır. Ulaşım alanlarını kontrol eden ülkeyide kontrol eder. Türk ve Amerikan güçlerine bırakmayacakları belliydi Kabil havalimanını adamlar tüm ğlkeyi aldılar rekor sürede. Biz yine elimizden geleni yaptık kurtarma operasyonlarında kilit rol oynadı mehmetçik.

mary jane

helldorado
Kocaeli hayal kahvesinde dinleme fırsatı buldum. Orijinal bir ses ve karakter Mary Jane. Sahnesinde oldukça başarılı. Mary Jane özellikle deniz üstü köpürür diye bir şarkı varya onu mukemmel söylüyor. Dinleyin tavsiyemdir.

kahramanmaraş'ta düşen yangın söndürme uçağı

helldorado
Bu sıralar bir uğursuzluk var sanki üzerimizde ülke olarak hoş tüm dünyada var bir sıkıntı ama bizim yaşadığımız acıların arkası kesilmiyor. Yangın söndürme uçağı düşmüş, kahramanların mekanı cennet olsun Allah acılı ailelerine yardımcı olsun. Nerelerden gelmişler maraş'a yangın söndürme çalışmalarına katılmak için. Uçak düşer belki kurtulursun ama birde yangın bölgesine düşüyorsun işte o tam dünyadaki cehennem gibi olsa gerek...

karadenizde sel

helldorado
İçişleri bakanı Süleyman Soylu Kastamonu'da 62 Sinop'ta 15 kayıp ihbarı olduğunu belirtti. Bunun dışında bölgedeki zor durum için halkin birlik olmasını ve yardımlarını esirgememesi gerektiğini söyledi. Ayni yardım etmek isteyenlerin giysi ve ayakkabı üzerine yoğunlaşmasının faydalı olacağını sözlerine ekledi.

mng kargo

helldorado
Bı alışamadım arkadaş su kargoya. Evelsi gün Trendyol dan aldığım ürün hemen kargoya verildi. Kargo da hemen bugün geldi geldi gelmesinede bana gelmedi kime gittiğide belki değil. Biraz daha hassasiyet demekki.

the rain

helldorado
Güzel bir Netflix dizisi arkadaşlar. Aslında konu çok ta ütopik gelmedi malum başımıza gelmeyen yok. Yagmur ile temasla bulaşan hastalık ya da salgından bahsediliyor dizide. Sanırım 3 sezon. İzlenesi yani biz sevdik.

şahan gökbakar

helldorado
Malesef 7 gündür ülkemizde bir çok alanda yangın var. Doğa sever insan sever herkes can havliyle uğraşıyor. Ama belkide bizim birçok konuda doğru bilgilenmemizi sağlayan bu süreçte Şahan Gökbakar oldu. Kendisi gün içinde sürekli Instagram'da canlı yayın yaparak bizi bilgilendirdi. Haykırdı yardımlar için. Helal olsun sana Şahan Gökbakar hem güldürdün filmlerin ile hemde duygulandırdın bizi hassaslığın ile.

15 temmuz demokrasi müzesi

helldorado
Tarihimizin en zorlu gecelerinden olan 15 temmuz anısına müze oluşturuldu. Malumunuz üzere o gün bir çok can vatan uğruna şehit oldu. Bu müzede elden geldiği kadar şehitler anılmış oldu. Toplam 8 salondan oluşan bu müzede canlandırma yapılarak videolar ile o gecenin ruhu yansıtılmış oldu.

bb krem

helldorado
Her kadın hatta beyler cildine çok önem verir. Özellikle yaz aylarında cilt bakımı konusunda biraz daha hassas olmalıyız diye düşünüyorum. Her ürünü detayları ile inceleyerek kullanmak cildimizi daha diri ve sağlıklı tutacaktır. Bb krem bu noktada oldukça sağlıklı çünkü fondöten gibi havasız bırakmıyor ayrıca yüz bölgesinde renk tonu eşitlemesini sağlıyor.

van ters lale

helldorado
Van'da bulunan bu nadide çiçeği gördüm gerçekten büyüleyici. Ülkemizde yetişen birçok bitki oldukça enteresan. Bu çiçeği görmek için ülkemizden her yanından insanlar mevsiminde Van ve bölgesine geliyorlar anladığım kadarıyla.Ne mutlu ki Anadolu çok güzel bir coğrafya.
0 /

hoş geldiniz, bilginizle fikirler ve eleştiriler getirdiniz.


eski defterler ile zamanda yolculuk açılıyor. dün, bugün, yarın ve sonsuza değin el değmemiş konularda deneyim ve düşüncelerinizi açıkça paylaşabildiğimiz kronolojik bilgilik, hayata dair ne varsa aklınızdakilere 7/24 tercüman olacak etik çerçevede bir topluluğuz.
üyemiz olarak, zaman makinesi eski defterler'e siz de özgürce yazılar yazmak ve yönetimine katılmak ister misiniz? iletişim: sozluk@eskidefterler.com / +908503022238

hemen yazar olun