confessions

mahperi

3. nesil eli kalem tutan - darülfünun - eli kalem tutan -

  1. toplam entry 3
  2. takipçi 1
  3. puan 512

her şey bitmek için başlar

mahperi
' Her şey bitmek için başlar.'
Ne yazık ki öyle. Acın geçmez sanıyorsun, mutluluğun bitmez sanıyorsun, çok seviyor gitmez sanıyorsun. Sonra bir sabaha gözünü aralıyorsun. Kalbine eskisi kadar batmıyor dikenin, mutluluğun leylalığı bitmiş, gitmez sandığın da gidebilirmiş. Öğreniyorsun. Hiç bir şey sonsuza kadar sürmez.

eğer hayatımı yeni baştan başlatabilseydim

mahperi
O yaşamda daha çok hata yapardım. O kadar mükemmel olmaya çalışmazdım. Daha çok dinlenirdim. Bu yaşamda onca ciddiyetin arasında yapamadığım kadar eğlenirdim. O kadar temiz kalmazdım. Daha fazla riskler göze alır, daha çok gezer, daha çok günbatımı seyrederdim, daha çok çocukla oynardım. Yalnız bu yaşamda bir şansım daha olsaydı.
Gel kör ki işte 85 yaşındayım ve biliyorum ki artık ölmekteyim...
Jorge luis borges

keşke hep çocuk kalsaydık

mahperi
Anneannemin güzel kokan yemekleri, yaralı dizlerim, evin dibindeki köprü altından denize girmek elinde oyuncaklarınla. Dedem öldükten sonra hiç isteyerek gitmedim o köprü altına, deniz de olsa içimden gelmedi hiç. Hayat bu ya, şimdi hayatımın anlamı dediğim adamla da orda tanıştım. Bir erkek yüzünden küstüğüm köprüyle yine bir erkekle tanıştım. Tüm çocukluğuma selam olsun!

hoş geldiniz, bilginizle fikirler ve eleştiriler getirdiniz.


eski defterler ile zamanda yolculuk açılıyor. dün, bugün, yarın ve sonsuza değin el değmemiş konularda deneyim ve düşüncelerinizi açıkça paylaşabildiğimiz kronolojik bilgilik, hayata dair ne varsa aklınızdakilere 7/24 tercüman olacak etik çerçevede bir topluluğuz.
üyemiz olarak, zaman makinesi eski defterler'e siz de özgürce yazılar yazmak ve yönetimine katılmak ister misiniz? iletişim: sozluk@eskidefterler.com / +908503022238

hemen yazar olun