confessions

ustayazar

1. nesil yazar - darülfünun - yazar

  1. toplam entry 6
  2. takipçi 0
  3. puan 393

temel karamollaoğlu

ustayazar
saadet partisi'nin genel başkanı. 2016 yılının 30 ekim tarihinde Mustafa kamalak'ın yerine gelmiştir. ayrıca 8 ocak 1996 tarihinden 14 Kasım 2002 tarihine kadar Türkiye Büyük Millet Meclisi Milletvekili görevinde bulunmuştur. 7 haziran 1941 doğumlu siyasetçi 79 yaşındadır. (matematik zekâsı işte böyle bir şeydir.) (!) Ayşe Yasemin Karamollaoğlu isimli bir eşi ve 5 çocuğu vardır. Manchester Üniversitesi'nden mezun olan siyasetçi aynı zamanda bir mühendistir. Yeniçağ TV'de Orhan Uğuroğlu ile bir söyleşi gerçekleştirmiş; ülkemizin ekonomik ve siyasi gündemine ilişkin önemli açıklamalarda bulunmuştur. hdp ile açık bir ittifak yapamayız diyen karamollaoğlu, HDP'nin politikalarını hiçbir şekilde benimsemediklerini ifade etmiştir. buradan izlenebilir.

eski defterler ekşi sözlük ötesinde

ustayazar
Sözlük yazarlığı geçmişi olan yazarlar, farklı platformlarda yazmış olabiliyor. Yazar yorumlarına göre günümüzün sözlüğü Eski Defterler.
Peki, sebebi ne? Eski Defterler online sözlük hizmetinin en profesyonel halidir. Ayrıca yapılan incelemeler sonucunda yazarların kalitesi de gözler önüne seriliyor. Farklı pek çok meslekten yazarlar ile pek çok konuyu yorumlamak mümkün oluyor. Her meslek grubundan yazar olduğundan, uzman görüşü alabileceğiniz konular da oluyor. Bu sayede kaliteli bir ortam yaratılmış oluyor. Tamamen memnun kalacağınız, keyifli okumalar yapacağınız bir sözlük.
Çok Daha Kolay Yazar Olabilirsiniz!
Yazar olmak konusunda uzun beklemeler, uzun uğraşlara gerek yok. Yazar olduktan sonra kontrollerin yapılması sağlanarak, bu süreçte Eski Defterler yazarı için zorluk çıkarılmaz. Sonrasında yapılan incelemeler ile daha hevesli şeklide yazarın sitede yer alması sağlanır. Bu sayede sorun yaşamadan, en kolay şekilde siz de yazılarınızın paylaşımını yapabilirsiniz.
Sözlük Yazarı Başvurusu nasıl yapılır?
Merak ettiğiniz ya da gelmek istediğiniz aşama sözlük yazarı başvurusu olabilir. Bu başvuru işleminin gerçekleşmesi için yapmanız gereken, hemen üyelik sayfasından talebi sunmak. Sizden istenecek olan kişisel bilgiler ile hemen başvuru işleminizin yapılması sağlanacaktır. Bunu göz önünde bulundurun ve siz de direkt olarak yazarlık statüsüne kavuşun.
• 18 yaş üzerinde olmak
• İstenen bilgileri vermek
• Üyeliğin mail adresi ile onaylanmasını sağlamak
• Üyelik sözleşmesini kabul etmek
Aşamalarının tamamlanması ile sözlük yazarı olmak için anında siz de işleminizi tamamlamış olacaksınız. Herhangi bir ücret ödemeden, online paylaşımlar yapabileceğiniz bir platformda yerinizi almanız sağlanacaktır. Dilediğiniz zaman site üzerinden giriş yapabilir, üye olabilirsiniz.
Özgür Platformda Paylaşım Yapacaksınız
Paylaşımlarınızın nasıl bir ortamda yapıldığı son derece önemlidir. Bakıldığında direkt olarak Eski Defterler, diğer sözlük platformlarına göre çok daha özgür şekilde hareket edebileceğiniz bir ortamdır. Kendinizi rahat hissedeceğiniz, avantajlı olacağınız bir ortam. Paylaşımlarınız konusunda herhangi bir sınırlama olmadan, memnun kalacağınız paylaşımlar yapabilirsiniz.
Özgürlüğü kısıtlamayan kurallar ile dilediğiniz başlıkları açıp, yorum yapabilirsiniz.
Eski Defterler, yazarlarının özgür şekilde paylaşım yapması konusunda son derece özen gösteren bir sözlüktür. Bu sayede sözlük ortamında, paylaşımlarınızı dilediğiniz gibi yapabilir, avantaj elde edeceğiniz şekilde güncel bilgileri alabilirsiniz. Kurallar çerçevesinde olan argo, küfür kullanmamak okuyucuların da özgürlüğünün olması demektir. Buna dikkat ederek, paylaşımlarınızın en avantajlı şekilde gerçekleşmesini sağlayabilirsiniz.
Eski Defterler Yönetim
Yönetim kadrosu, tamamen kurallar çerçevesinde inceleme yapar. Kurallara uygun şeklide hareket etmeniz, kendinizi avantajlı bir platformda bulmanız ve çok daha fazlası sağlanabilir. Bunları göz önünde bulundurmanız durumunda, dilediğiniz zaman hizmetten faydalanabilirsiniz. Yönetim kadrosu, yazarlar arasından seçilir. Yazarlar da yönetici olabilir. Sözlük yöneticisi olmak son derece kolay. Ancak sizden istenen yazar olarak, sözlük kurallarını en iyi şekilde biliyor hale gelmek. Bu sayede kendinizi çok daha iyi hissedeceğiniz, yönetim konusunda da uzman olacağınız şekilde hareket etmeniz sağlanır.
Sözlük yazarları yönetici kadroya geçebilir.
• Kuralları bilmek
• Deneyim elde etmek
• Sözlüğü tanımak
• Sözlükte ne kadar zaman geçirdiğinin kontrol edilmesi
Gibi aşamalara bakarak, siz de sözlük yöneticisi olabilirsiniz.
Eski Defterler Yazar Başvurusu
En kolay şekilde başvuru yapabileceğiniz sözlük olduğundan, siz de hemen başvurunuzu yapabilirsiniz. Başvuru için ücret ödemeden, hemen sadece istenen bilgilerin girişini yaparak siz de yazar olun. Kontrollerin hemen ardından, rahatça paylaşım yapmanız da sağlanır. Dilerseniz hemen siteye giriş yaparak Eski Defterler sözlük yazarı olmak için başvurunuzu yapın.
Kısa süre içinde sözlük yazarı olmanız sağlanıyor.

öner erkan

ustayazar
arif verimli tarafından bir başkadır adlı netflix dizisinin en iyi oyuncusu olarak nitelendirilen kişi. müge anlı programının psikoanalisti, ağır ağır konuşmasıyla beni çileden çıkaran, gerçi genelde etliye sütlüye pek karışmayan arif bey, konuşmaktan çok dinlemeyi sever. ama onu pek dinleyen olmaz. lâkin konumuz, arif beyin öner erkan hakkındaki görüşleridir. öykü karayel dizideki oyunculuğuyla adından söz ettirirken arif verimli'nin bu çıkışı gündem olmuş ve 'bakın başka oyuncular da var, bunları da görün. bir bütünü oluşturan şey parçalardır.' mesajı vermiştir. arif verimli bunun nedenini ise yetenek olarak görmektedir. Serebral Palsi'nin böyle mükemmel oynanabilmesi için üstün yetenek sahibi olunması gerektiğini söyleyen arif verimli'ye göre bir başkadır'ın öner erkan'ı bir başkadır! 'öner'i öneriyorum' diyen arif verimli'ye destekler gelirken sizce o ne kadar haklıdır?bu arada mâlumunuz kendisi çukur dizisinin selim koçavalı'sıdır. hey gidi eti wanted reklamında yıllar yıllar önce 'abi ne yiyosun' diye soran delikanlı, hey gidi şimdilerin ünlü oyuncusu dedirten öner erkan, çok eskiden aşk her yaşta dizisinde de oynamıştır.

zenginin malı

ustayazar
züğürdün çenesini yoran maddi varlıklar bütünü. öyle ya, fakirlere zenginin malından konuşmak tatlı gelir. 'şöyle şöyle yaptı kesin, çalıp çırptı, o var ya o'... neler neler diyerek kendilerini onun haksız kazanç sağladığı konusunda tatmin etmeye çalışan züğürtler, bununla 'ben fakirim ama gururluyum, onun gibi haram yemiyorum' şeklinde bir telkinde bulunurlar ve rahatlamayı amaçlarlar. oysa kendilerinin eline çok para geçse birçoğu helal-haram kavramlarını rafa kaldıracaktır. zenginin malına hiçbir zaman sahip olamayacağını düşünen ve kendinden umudu kesmiş olan kişiler, derin bir kıskançlık duygusu ile 'parası var ama bir halta yaramaz, cüzdanı dolu ama beyni boş' gibi türlü türlü söylemlerle zengin şahsın arkasından gıybet etmeyi bir alışkanlık hâline getirirler. oysa zenginin malından konuşmak onların malını azaltmaz, fakire de bir şey kazandırmaz. bunu yapacağına 'ben nasıl akazanırım?' sorusunun cevabı üzerinde kafa yorsa kendisi için daha faydalı olur.

canan karatay

ustayazar
sıradışı söylemleriyle meşhur ünlü kardiyalog. zeytinyağının meyve suyu olduğunu söyler, çayın içine tereyağı koymak gerektiğini savunur, coronavirüs senaryodur demiş olsa da daha sonra o sözünden 360 derece açıyla dönmek zorunda kalmıştır. 'yemeyin, yememelisiniz, yememeliler' gibi kelimeleri sıklıkla kullanır. 'yasak, yapma, sakın, asla!' kelimeleri de canan karatay lügatinin baş tarafında yer alır. ateş ile su neyse ekmek ile canan karatay da öyledir. ama şu var ki canan karatay'a göre lahmacun ekmek değildir, bol bol yenebilir. yine canan karatay mutfağında çiğ köftenin önemli bir yeri vardır. meyvelerin de şeker içerdiğini söyleyen karatay, 'şu kötüdür, bu yenmez, bunu at gitsin, ötekini zaten hiç saymıyorum bile' derken meyveleri de sıradan geçirmeyi unutmaz. ibrahim saraçoğlu ile 7 kuşak öteden bir bağlantısı olduğuna inanılan canan karatay misyon ve vizyonunu hiç bozmadan, ilkelerine bağlı kalarak emin adımlarla bu yolda ilerlemekte; 'bir gün gelecek, zayıflatmadığım her insan için bana küfredeceksiniz' diyerekten (!) kilolara meydan okumaktadır. tabii ki çikolata diyeti olur, mağara diyeti olur; herkesin bir diyeti olur da canan karatay'ın olmaz mı? onun diyet listesinde ekmeğin kırıntısına bile yer yoktur. ama pirzolalar, kebaplar, köfteler kol geziyordur. enteresan bir beslenme programı olan canan karatay diyet listesinin uygulanması önerilir. belki kilolarınıza çare ondadır, kim bilir?

görgüsüz

ustayazar
adı üzerinde görgü kurallarını bilmeyen, bilse de uygulamayan varlık. (pek vikipedia'msı bir tanım olmayabilir ama önemli olan gerçeği yansıtmasıdır.) görgüsüzler sınıfına dâhil olan insanların hayat amaçlarından biri hava atmaktır. sahip oldukları para, ev, araba, takı, giysi, telefon, gözlük; bilumum ürünlerle diğerlerine üstünlük taslamak onların yaşam felsefesini teşkil etmektedir. her konuyu döndürüp dolaştırıp kendi 'lüküs' hayatlarına getirmeyi bilirler. ama görmemişin bir klavyesi olmuş, tutmuş enter tuşunu koparmış hesabı (bu sözün patenti bana aittir) sahip olduklarının değerini bilmezler. har vurup harman savurmak onların huyudur. ne de olsa para boldur canım, harcamayıp da ne yapacaktır? eğer biraz ultra paket görgüsüz ise en olmadık şeylere milyarlar baymayı kendine bir zevk telakki ederek sık sık telefon değiştirir, bir giydiğini bir daha giymez. fakirleri 'ıyyy ezik, apaçi, ameleee' diyerek hor görür, ama kendisinin çok elit, seçkin, prestijli bir insan olduğuna cân-ı gönülden inanır.
bir de dostoyevski'den, ne bileyim william shakespeare'den bir-iki cümle ezberlemeyi unutmazlar. sonuçta hem zengin hem kültürlü, entellektüel görünmeleri lâzımdır. sosyetiklerin soylarını devam ettirmeleri buna bağlıdır. (!) ama bazen istemeden de olsa görgüsüzlüklerine gölge düşürürler. mesela 'aaa ya sorma ben picasso'nun mona lisa tablosunu çok beğeniyorum, geçen gün de ** fiyata bi tablo aldıydım' zaten derken, mona lisa'nın Leonardo da Vinci'ye ait olduğu gerçeğini unutarak büyük bir gafa imza attığının farkında olmayabilirler.

hoş geldiniz, bilginizle eleştiriler getirdiniz.


eski defterler ile zamanda yolculuk açılıyor. dün, bugün, yarın ve sonsuza değin el değmemiş konularda deneyim ve düşüncelerinizi açıkça paylaşabildiğimiz kronolojik bilgilik, hayata dair ne varsa aklınızdakilere 7/24 tercüman olacak etik çerçevede bir topluluğuz.
üyemiz olarak zaman makinesi eski defterler'e siz de özgürce yazılar yazmak ve yönetimine katılmak ister misiniz? iletişim: sozluk@eskidefterler.com

hemen yazar ol