confessions

yakuko

1. nesil eli kalem tutan - tabib - eli kalem tutan -

  1. toplam entry 143
  2. takipçi 0
  3. puan 7857

fedai öğretmen

yakuko
Fedai öğretmen bugün kılıçtaroğlu'nun paylaşımı ile öğrendiğim ve üzüldüğüm olaydır. Gencecik öğretmen atanamadığı için inşaatta çalışırken elektrik akımına kapılarak elektrik akımına kapılmış. Ruhu şad olsun rahmetlinin çok üzücü. Ölümün hepsi üzücü ama habersizi daha da acı oluyor Allah affetsin.

zincir marketlere ceza

yakuko
Dehşet bir pahalılık. Marketin önünden geç 100 lira gitti bile. Bu hayat pahalılığı ne olcak bilmem. Biraz lükse kaçsam bin TL öderim heralde. Ama yapacak bir şey yok temel gıda malzemelerini evimizden mutfağımızdan eksik edemeyiz. Çünkü virüs dönemi ve beslenme önemli.

türkiye - norveç

yakuko
Maç 1-1 bitti ama kazanan norveç oldu diyebiliriz. Bizim mutlak galip gelip tekrar ipleri elimize almamız gerekirdi. Yazık valla kendi ellerimizle büyük fırsat teperek bırak liderliği ilk 2 dışında kaldık. Yabancı hocadan benimde ümidim yok ama alman disiplini iyi gelir belki bizimkilere.

benekli ayhan

yakuko
İnternet Fenomenlerimizden 'Benekli Ayhan': "Türk milleti hiçbir vasfı olmayan insanları ünlü diye g*tlerini kaldırıyor, biri de benim" açıklaması hakkında ne düşünüyorsunuz arkadaşlar? Bence delikanlı ayhan yada dobra ayhan da olabilir bundan sonra lakabı çünkü çok güzel bir tespiti gözler önüne sermiş.

lcw pahalılığı

yakuko
Aşırı pahalı düşük kalite. Bir bayan şişme yeleği lcw de 250 tl. Abartmıyorum online da yer alıyor hatta. Zara yada Bershka gibi mağazadan bahsetmiyorum.Herkesin alışveriş yapabileceği sanılan lcw de. Bence düzenleme yapılmalı bu zincir mağazalarda.

eve yarasa girmesi

yakuko
Yarasalar ile ilgili çok haber duyar oldum arkadaşlar. Amerika'da bir yarasa 80 yaşındaki adamı ısıriyor ve adam hayatını kaybediyor. Bu yarasa ile ilgili olay iyice artıyor. Malum koronanın çıkış noktası da bu hayvancık. Yani sonuç olarak bu hayvanlarda doğanın değişen dengesine uyum sağlayamaz oldu artık.

yüksek öğrenim

yakuko
Yüksek öğretim zorunlu eğitim kapsamında olmadığından aslında devlet mesul değil. Buna rağmen ülkemizde universite öğrencilerine destek az da olmuyor. Bizim devlet yurtlarında kalma ve yeme içme fiyatları oldukça makul. Bu güzel bir şey arkadaşlar. Eskidendi o mağduriyetler. Şimdi eğer üniversite eğitimi alan bir öğrenciyseniz bunu çok iyi bilirsiniz zaten.

ilkokul

yakuko
Son zamanlarda çok duyduğum bişey var. İlkokul 1.sınıf öğrencileri oldukça geri kalmış vaziyette. Bu geri kalma sebebi malum pandemi. Anaokuluna gitmeyen öğrenciler ya da gönderilmeyen okula adepte sorunu yaşıyor. Pandemi hakikaten ölü 2 yıl bıraktı ardında. Umarım kısa zamanda toparlanır herşey.

yerli araç

yakuko
Teknofestte yerli aracın fiyatı konusu bir kez daha gündeme geldi akıllarda soru işareti olarak yer aldı. Hepimizin merak ettiği yerli aracın fiyatı henüz belli değil. Sanki belli olsa hemen koşup alcaz değil mi? Olsun genede merak ediyor insan.

kocaeli valisi açıklama

yakuko
Kocaeli valisi Seddar Yavuz bir tweet attı ve gene kafalar karıştı.Vali Seddar Yavuz Kocaeli'de bulunan ve yurtsuzluk eylemi yapan kişilerin üniversite öğrencisi olmadığını bunun da ispatlandığını söyledi. Bu açıklama kafaları bir kez daha karıştırdı. Çünkü en son İzmit belediye başkanı Fatma Hürriyet evsiz yurtsuz üniversite öğrencilerine gerekirse otel sağlanacağını söylemişti.

türkiye silüeti

yakuko
Beştepede işçiler ile buluşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan asırlık kayıpların bu dönemde telafi edildiğini ve doğru istikamette yürüdüğünü belirtti. Güçlü Türkiye silüeti gözüküyor diyede sözlerine ekledi. Bir çok açıdan katiliyorum bu sözlere ama özellikle eğitim başta olmak üzere daha çok yol almamız gerektiği görüşündeyim.

balık sezonu

yakuko
Balık sezonu Eylül ayı itibariyle açıldı. Balıkçılar bereketli bir dönem olduğunu söylüyor tezgahlar balık dolu ama kafalarda müsilaj sorunu hala var. Çoluk çocuk balık yemeye korkar olduk. Bu gidişle sadece ithal dönmüş balık yicez.

el ağız hastalığı

yakuko
Evet berbat bişey. Tükürük ve dışkı yolu ile bulaşıyor. Halsizlik ateş ve beslenme bozukluğu varsa hemen hekime başvurmak lazım. Komşumuzun bebeği yaşadı bu durumu. Yaralar baya can acıtıyor. Sprey ve serin kıyafetler ile acısını azalttılar.

doğalgaza zam

yakuko
Evet gene bir zam haberi. Yani anlamıyorum odun aldığımız kömürü sobaya verdiğimiz hatta ve hatta tek odada oturduğumuz zamandan ne farkımız var. Elimiz avucumuzdakini verdik taktırdık petekleri gene zor ısınıyor parasını anca ödüyoruz.

korsan forma

yakuko


Messi ve ronaldo korsan formaları istanbul'daki dükkanlarda yerini almış. Hadi messi anlarım zaman geçti de ronaldo dün akşam açıklandı yahu ne ara bastınız mübarekler adamın orijinal forması belki çıkmadı piyasaya adamlar korsan formayı çıkarmışlar. Güzel ülkemi seviyorum herşey var valla 🤣

dolap uygulaması

yakuko
Önceden letgo ya da tutumlu anne gibi uygulamalar kullanıyorduk şimdi yerini dolap aldı sanırım. Ben beğendim aradığım herşeyi nerdeyse üçte biri fiyatına da aldım. Şimdi kullanmadığım eşyalarımı satacağım. Bilgilendirmesi oldukça düzgün bir sistem bunun dışında güvenli.

doğanın intikamı

yakuko
Sizede doğa bizden intikam alıyormuş gibi geliyormu? Geçen hafta ciğerlerimiz yandı bu hafta ise yağmur ile mücadelemiz. Dünyanın iklim sisteminin alt üst olması sebebi ile tüm bu başımıza gelenler. Her hafta insan olsun olmasın bir çok can kaybı yaşıyoruz. Sizce de artık doğaya ve çevremize iyi davranmamız gerekmiyor mu?

sosyal medya

yakuko
Sosyal medyada tüm platformlar gibi her şekilde kullanılabilir. İyi ya da kötü yönden bahsediyorum. İyi niyetliyseniz keyif alır aktif olursunuz ama kötüyse niyet kendiniz ve başkaları için durum sıkıntı. Bugün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yaptığı açıklamada sosyal medya ile ilgili çalışma yapılması gerektigini vurguladı. Merakla beklemekteyim neler olacağını.
0 /

hoş geldiniz, bilginizle fikirler ve eleştiriler getirdiniz.


eski defterler ile zamanda yolculuk açılıyor. dün, bugün, yarın ve sonsuza değin el değmemiş konularda deneyim ve düşüncelerinizi açıkça paylaşabildiğimiz kronolojik bilgilik, hayata dair ne varsa aklınızdakilere 7/24 tercüman olacak etik çerçevede bir topluluğuz.
üyemiz olarak, zaman makinesi eski defterler'e siz de özgürce yazılar yazmak ve yönetimine katılmak ister misiniz? iletişim: sozluk@eskidefterler.com / +908503022238

hemen yazar olun