confessions

yakuko

1. nesil eli kalem tutan - tabib - eli kalem tutan -

  1. toplam entry 134
  2. takipçi 0
  3. puan 6506

ilkokul

yakuko
Son zamanlarda çok duyduğum bişey var. İlkokul 1.sınıf öğrencileri oldukça geri kalmış vaziyette. Bu geri kalma sebebi malum pandemi. Anaokuluna gitmeyen öğrenciler ya da gönderilmeyen okula adepte sorunu yaşıyor. Pandemi hakikaten ölü 2 yıl bıraktı ardında. Umarım kısa zamanda toparlanır herşey.

yerli araç

yakuko
Teknofestte yerli aracın fiyatı konusu bir kez daha gündeme geldi akıllarda soru işareti olarak yer aldı. Hepimizin merak ettiği yerli aracın fiyatı henüz belli değil. Sanki belli olsa hemen koşup alcaz değil mi? Olsun genede merak ediyor insan.

kocaeli valisi açıklama

yakuko
Kocaeli valisi Seddar Yavuz bir tweet attı ve gene kafalar karıştı.Vali Seddar Yavuz Kocaeli'de bulunan ve yurtsuzluk eylemi yapan kişilerin üniversite öğrencisi olmadığını bunun da ispatlandığını söyledi. Bu açıklama kafaları bir kez daha karıştırdı. Çünkü en son İzmit belediye başkanı Fatma Hürriyet evsiz yurtsuz üniversite öğrencilerine gerekirse otel sağlanacağını söylemişti.

türkiye silüeti

yakuko
Beştepede işçiler ile buluşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan asırlık kayıpların bu dönemde telafi edildiğini ve doğru istikamette yürüdüğünü belirtti. Güçlü Türkiye silüeti gözüküyor diyede sözlerine ekledi. Bir çok açıdan katiliyorum bu sözlere ama özellikle eğitim başta olmak üzere daha çok yol almamız gerektiği görüşündeyim.

balık sezonu

yakuko
Balık sezonu Eylül ayı itibariyle açıldı. Balıkçılar bereketli bir dönem olduğunu söylüyor tezgahlar balık dolu ama kafalarda müsilaj sorunu hala var. Çoluk çocuk balık yemeye korkar olduk. Bu gidişle sadece ithal dönmüş balık yicez.

el ağız hastalığı

yakuko
Evet berbat bişey. Tükürük ve dışkı yolu ile bulaşıyor. Halsizlik ateş ve beslenme bozukluğu varsa hemen hekime başvurmak lazım. Komşumuzun bebeği yaşadı bu durumu. Yaralar baya can acıtıyor. Sprey ve serin kıyafetler ile acısını azalttılar.

doğalgaza zam

yakuko
Evet gene bir zam haberi. Yani anlamıyorum odun aldığımız kömürü sobaya verdiğimiz hatta ve hatta tek odada oturduğumuz zamandan ne farkımız var. Elimiz avucumuzdakini verdik taktırdık petekleri gene zor ısınıyor parasını anca ödüyoruz.

korsan forma

yakuko


Messi ve ronaldo korsan formaları istanbul'daki dükkanlarda yerini almış. Hadi messi anlarım zaman geçti de ronaldo dün akşam açıklandı yahu ne ara bastınız mübarekler adamın orijinal forması belki çıkmadı piyasaya adamlar korsan formayı çıkarmışlar. Güzel ülkemi seviyorum herşey var valla 🤣

dolap uygulaması

yakuko
Önceden letgo ya da tutumlu anne gibi uygulamalar kullanıyorduk şimdi yerini dolap aldı sanırım. Ben beğendim aradığım herşeyi nerdeyse üçte biri fiyatına da aldım. Şimdi kullanmadığım eşyalarımı satacağım. Bilgilendirmesi oldukça düzgün bir sistem bunun dışında güvenli.

doğanın intikamı

yakuko
Sizede doğa bizden intikam alıyormuş gibi geliyormu? Geçen hafta ciğerlerimiz yandı bu hafta ise yağmur ile mücadelemiz. Dünyanın iklim sisteminin alt üst olması sebebi ile tüm bu başımıza gelenler. Her hafta insan olsun olmasın bir çok can kaybı yaşıyoruz. Sizce de artık doğaya ve çevremize iyi davranmamız gerekmiyor mu?

sosyal medya

yakuko
Sosyal medyada tüm platformlar gibi her şekilde kullanılabilir. İyi ya da kötü yönden bahsediyorum. İyi niyetliyseniz keyif alır aktif olursunuz ama kötüyse niyet kendiniz ve başkaları için durum sıkıntı. Bugün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yaptığı açıklamada sosyal medya ile ilgili çalışma yapılması gerektigini vurguladı. Merakla beklemekteyim neler olacağını.

hassasiyet

yakuko
Kesinlikle katılıyorum. Yani mesela bir ahbapım bu korkunç günde yedigi dondurmasını paylaşmıştık. Ne alaka? Bence düğünler sosyal medyada paylaşılmadan da eğlenceli olur yada aile yemekleri eminim çok tatlı ve keyifli geçer. Peki sorun bunun neresinde?

insan olmak

yakuko
Bu günlerde hep şu sözü düşünüyorum arkadaşlar. 'acı duyabiliyorsan canlısın, başkalarının acısını duyuyorsan insansın.'Peki gerçekten böylemi? Yoksa önemsemiyor muyuz? Banane demek ne kadar mantığa yatıyor. Bu sözü kabul edilse de edilmese de hayat felsefesi olarak benimsedim kendime. Siz ne dersiniz?

tesk genelgesi

yakuko
Türkiye esnaf ve sanatkarları konfederasyon'u isimli kamu kurumunun kısaltması tesk'dir. Gündeme bomba gibi düşen aşı olmayanların çalıştırılmaması genelgesini yayınlamıştır. Aşıya güvenmeme gibi bir şansınız yok yani el mahkum olacaksınız yarın öbür gün bir yan etkisi olur mu olmaz mı hep beraber göreceğiz.

teknoloji ve çocuk

yakuko
Ama teknoloji çağındayız dediğinizi duyar gibiyim. Evet ama bir düşünelim neler oluyor o ufacık çocukların beyninde uzun süreli telefon, tablet yada bilgisayar kullanımında. Son zamanlarda Doç.Dr. Saniye Bencil Kangal bu konuya gene şahane akıcı bir dille yaklaşmış ve kitap yazmış. Okuyalım ve bilinçlenelim derim ben.

covid aşı

yakuko
Covid aşısını tam eksiksiz yaptıranlar bir yanda sonuna kadar direncem yaptırmayacağım diyenler bir yanda. Bunun yanında milli eğitim bakanlığı açıklama yaptı ve okulları 6 Eylül itibari ile açmakta kararlı olduklarını belirtti. Bence artık açılmalı eminim ki tüm önlemler alınmıştır.
0 /

hoş geldiniz, bilginizle fikirler ve eleştiriler getirdiniz.


eski defterler ile zamanda yolculuk açılıyor. dün, bugün, yarın ve sonsuza değin el değmemiş konularda deneyim ve düşüncelerinizi açıkça paylaşabildiğimiz kronolojik bilgilik, hayata dair ne varsa aklınızdakilere 7/24 tercüman olacak etik çerçevede bir topluluğuz.
üyemiz olarak zaman makinesi eski defterler'e siz de özgürce yazılar yazmak ve yönetimine katılmak ister misiniz? iletişim: [email protected]

hemen yazar olun