confessions

yakuko

1. nesil eli kalem tutan - tabib - eli kalem tutan -

  1. toplam entry 140
  2. takipçi 0
  3. puan 6749

kasım 2020 tekrar tedbir ayı olacak

yakuko
Koronavirüs artık sağımızda sokumuzda her yerde var arkadaşlar. Ben sokağa çıkma yasağı dair kasım 2020 ayının yeni tedbirlerin başlama dönemi olduğuna inanıyorum. Siz ne düşünüyorsunuz?

İlk tedbir geldi bile bu ay:

Cumburbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yeni koronavirüs tedbirlerini açıkladı:

Pazar ve market gibi yoğun insanların olduğu yerlerde denetim arttırılacaktır. Lokanta, restoran, pastane, berber, internet kafe, tiyatro, konser salonu benzeri tüm iş yerlerinde hizmet 22.00'de sona erecektir.

yeşil huzuru

yakuko
Artık piknik yapmak çimlerde yuvarlanmak isteyen tek ben miyim? Ne alışveriş ne mağaza gezme hiç birşey istemiyorum. Meğer ne güzelmiş mangalı yakıp yeme içmeli pikniklerimiz ardından uzun sohbetlerimiz. Kıymet mi bilemedik acaba şükürmü etmedik diye düşünüyorum işin aslı.

kemal kılıçdaroğlu

yakuko


Chp lideri olan siyasetçidir. Görevi kaset skandalı ile koltuğu bırakan deniz baykal'dan devralmıştır. Kemal Kılıçdaroğlu, elleri kirli olan tornacı elini sıkmakta tereddüt edince: "Uzat, uzat o el emekçi eli. O eli sıkmaktan şeref duyarım." Sözleri ile gündemde yer almıştır birkez daha.

korsan forma

yakuko


Messi ve ronaldo korsan formaları istanbul'daki dükkanlarda yerini almış. Hadi messi anlarım zaman geçti de ronaldo dün akşam açıklandı yahu ne ara bastınız mübarekler adamın orijinal forması belki çıkmadı piyasaya adamlar korsan formayı çıkarmışlar. Güzel ülkemi seviyorum herşey var valla 🤣

el ağız hastalığı

yakuko
Evet berbat bişey. Tükürük ve dışkı yolu ile bulaşıyor. Halsizlik ateş ve beslenme bozukluğu varsa hemen hekime başvurmak lazım. Komşumuzun bebeği yaşadı bu durumu. Yaralar baya can acıtıyor. Sprey ve serin kıyafetler ile acısını azalttılar.

koronavirüs ve baş dönmesi

yakuko
Neredeyse bir haftadır baş dönmesi şikayetim var hafifte boğazım ağrımaya başladı. Şuan için ateş olmadığından kendimi risk grubunda görmüyorum. Sanırım boğaz ağrısı da şu lanet sigaradan dolayı. Günde en fazla 2-3 içiyorum ama o yapıyor bence. Baş dönmesi ile ilgili nette araştırdım ama bir sonuç bulamadım sanırım korona belirtilerinden biri değil. Bilgisi olan varsa yada tecrübesi olan yazarsa sevinirim arkadaşlar.

türkiye'nin ilk dişçilik okulu

yakuko

16/09/1909/ Ülkemizin ilk dişçilik üzerine okulu 1909 yılında Kadırga'da yer alan Mustafa Paşa Konağı'nda açılmıştır. O dönemki adı oldukça uzun olan bu okul ''Darülfünun-ı Osmanlı Tıp Fakültesi Aczacı ve Dişçi Kabile ve Hastabakıcı Mektebi' Türkiye'nin ilk dişçilik okuludur. (Resim temsilidir arkadaşlar)

türk devletleri

yakuko
Resimlerde görüldüğü gibi türk devletleri tarih boyunca okçuluk ve hatta asıl kilit nokta olan atlı okçulukta başarılı olmuştur. Hızla taarruz ederken ok atıp geri çekilip bir tur daha atıp tekrar düşmanın üzerine ok yağdıran atlı okçular özellikle karşısındaki piyadeleri bozguna uğratmıştır tarihte.

göbeklitepe

yakuko
En eski yerleşim birimi hemde öyle böyle değil popüler ve bilinen rakiplerine açık ara fark atarak. Burada yapılan keşifler çok önemli ve insanlığın ilk yerleşiminin anadolu toprakları olduğunun ispatı niteliğinde.

hoş geldiniz, bilginizle fikirler ve eleştiriler getirdiniz.


eski defterler ile zamanda yolculuk açılıyor. dün, bugün, yarın ve sonsuza değin el değmemiş konularda deneyim ve düşüncelerinizi açıkça paylaşabildiğimiz kronolojik bilgilik, hayata dair ne varsa aklınızdakilere 7/24 tercüman olacak etik çerçevede bir topluluğuz.
üyemiz olarak, zaman makinesi eski defterler'e siz de özgürce yazılar yazmak ve yönetimine katılmak ister misiniz? iletişim: [email protected]

hemen yazar olun