confessions

zapata

2. nesil eli kalem tutan - müddet-i tahsiliye - eli kalem tutan -

  1. toplam entry 41
  2. takipçi 2
  3. puan 2594

kan bağışı

zapata
tüm türkiye genelinde acil bir çağrıdır.

covid19 (korona virüs) tedavilerinin dışında, kalıtsal kan hastası olan talesemi ve lösemi hastalarının devamlı olarak kan ve kan ürünlerine ihtiyaçları vardır. bu hastaların yaşamlarını devam ettirebilmeleri için kan bağışı yaşamsal değere sahiptir. bu zorlu süreçte kızılay ve hastane kan merkezlerinde kan stoklarında çok ciddi tükenme söz konusudur. ve kan ürünlerinin raf ömrü çok kısadır. covid19 (korona virüs) kan bağışı yoluyla bulaşan bir hastalık değildir. kan bağışcısı olabilecek sağlıklı vatandaşlarımız; lütfen imkanlar dahilinde kızılay kan bağışı noktaları veya kan merkezi olan hastanelere kan bağışı yapmaları önemle duyurulur.

inilti

zapata
bedia tuncer'in bakırköy ruh ve sinir hastalıkları hastanesi'nde 1961-1964 arası çalışırken derlediği “akıl hastalarının yazdığı şiirler : inilti” kitabı aslına olabildiğince uygun olarak yeniden daktilo edilip, yeniden dizilip; kapak eklenerek 2013/eylül ayında dolaşıma sokulmuştur.

işte o hastalardan birinin şiiri.

bir çift göz arıyorum
bakıp da gören
görüp de gördüğünün
ne olduğunu bilen
ne olduğunu bildiği
şeyden nefret etmeyen
seven, seven, seven.
0 /

hoş geldiniz, bilginizle fikirler ve eleştiriler getirdiniz.


eski defterler ile zamanda yolculuk açılıyor. dün, bugün, yarın ve sonsuza değin el değmemiş konularda deneyim ve düşüncelerinizi açıkça paylaşabildiğimiz kronolojik bilgilik, hayata dair ne varsa aklınızdakilere 7/24 tercüman olacak etik çerçevede bir topluluğuz.
üyemiz olarak, zaman makinesi eski defterler'e siz de özgürce yazılar yazmak ve yönetimine katılmak ister misiniz? iletişim: sozluk@eskidefterler.com / +908503022238

hemen yazar olun