bir ilişkinin bitme sebepleri

farmasiyen
İlişkiye göre değişiklik gösteren faktörler bütünüdür. Parasızlık, bir tarafın kısır olması, cinsel sorunlar, ailelerin anlaşamaması, eğitim, kariyer veya yurt dışı planları, aldatmak vb. bunlar arasında sayılabilir. Eğer kişi kafasında bitirmişse doların yükselişini bile bahane eder. Bazen kişi hiçbir sebep yokken ayrılmak ister. Sıkıldığını, eskisi gibi heyecan duyamadığını anlar. Aslında sevmediğini fark eder. Çünkü gerçek aşk durdukça bayatlayan, çürüyen bir şey değildir. Bilakis zamanla daha da tazelenmesi gerekir. Bir müddet sonra ikisinden biri vazgeçiyorsa o zaten hiç ona ait olmamış ve kendisi de onu sahiplenmemiş demektir.
incio
Aldatma dışında seven bir insan kolay kolay sevdiğini bırakmaz. Gençlik zamanlarında bireyler olgunlaşmamıştır olur. Birde erkeklerde her çiçekten bal alma sevdası var tabi. Ama bir kadın açısından kolay kolay ilişki bitmez bence eğer erkek yüz kızartıcı bir halt işlememişse.
subham
Aldatmak karşidakini sevmek ile çok da alakalı değil. Kişi arkadaş kurbanı da olabilir. Kendini kendine ve başkalarına kanıtlamak da isteyebilir. Birde evliyken hayati spontane bulup boşanıp yaşamaya devam edenler var yani atraksiyon olsun.
sero can
Bir iliskinin bittme sebebi güvensizlik sadakat birbirine olan saygının bitmesi ilişkiyi cabucak bitirir ve kavgalar vb şeyler olmaya başlar ve ilişki biter son bulur
senasizm
Kişiden kişiye ve ilişkiye göre değişkenlik gösteren bir durum. İhanet, yalan, ilgisizlik, sevgisizlik, güvensizlik, saygısızlık, kavgalarla tahammülü alt sınırlara indirme ve bunun gibi bir ton sebep ilişkiyi çıkmaza sokup bitmesine yol açıyor. İlişki bilmeyen insanların buna hazır olmadıklarında girişmemesini düşünüyorum. Boş yere iki tarafın da acı tecrübeler ile yorulması.

hoş geldiniz, bilginizle fikirler ve eleştiriler getirdiniz.


eski defterler ile zamanda yolculuk açılıyor. dün, bugün, yarın ve sonsuza değin el değmemiş konularda deneyim ve düşüncelerinizi açıkça paylaşabildiğimiz kronolojik bilgilik, hayata dair ne varsa aklınızdakilere 7/24 tercüman olacak etik çerçevede bir topluluğuz.
üyemiz olarak, zaman makinesi eski defterler'e siz de özgürce yazılar yazmak ve yönetimine katılmak ister misiniz? iletişim: sozluk@eskidefterler.com

hemen yazar olun