birkleyn mağaraları

ankit

Diyarbakır'da ilimizde birkleyn mağaraları Lice ilçesinde yer alıyor. 8 bin yıllık geçmişi olan mağaralarda Büyük İskender'in askerleri ile birlikte kamp yaptığı rivayet ediliyor büyük doğu seferi zamanında. Tırmanması zor bir yol ama tertemiz suyu var arkadaşlar ve duvarlarda tarihi kabartmaları görebiliyorsunuz. Gitmediyseniz şiddetle öneririm, yolunuz Diyarbakır'a düşerse uğranılması gereken tarihi bir mekan.
birsinema
Güzel ülkemin her bir toprağında saklı hazineler var bu yaşıma kadar hiç duymamıştım bu mağaraları. Araştırdım biraz ne güzel de sahip çıkıp turizme kazandırmışlar. Bu toprakların tarihi dokusu hep hayrete düşürüyor beni.

neden halen bekliyorsunuz?


eski defterler ile zamanda yolculuk açılıyor. dün, bugün, yarın ve sonsuza değin el değmemiş konularda deneyim ve düşüncelerinizi açıkça paylaşabildiğimiz kronolojik bilgilik, hayata dair ne varsa aklınızdakilere 7/24 tercüman olacak etik çerçevede bir topluluğuz.
üyemiz olarak zaman makinesi eski defterler'e siz de özgürce yazılar yazmak ve yönetimine katılmak ister misiniz? e-posta: sozluk@eskidefterler.com

üye olun