can sıkıntısı

farmasiyen
Halinden memnun olamama, yapacak bir şey bulamama, bulsan da haz alamama halidir. İlerleyen safhalarda depresyona dönüşme riski göz önünde bulundurulursa, acil müdahale gerektiren bir durumdur...
Ebeveynlerin "sıkı can iyidir, kolay çıkmaz" lafını yapıştırma ve durumu küçümseyerek sıkıntıya sıkıntı katarken, bu yumağa bir de anlaşılmadığımız hissini ekleme sebebidir. Arkadaşlarla çene çalarak, hatta "en çok sakızı kim çiğneyecek" gibi anlamsız atraksiyonlar meydana getirilerek kolayca üstünden atlanıp, yola devam edilebilecek bir engeldir. Alışverişe çıkıp birkaç çaput, incik boncuk almak da can sıkıntısını atmaya yardımcı olabilir.
blue raven
insanın yaşam için saçmalama hakkını kullanarak içinden çıkabileceği bir durum. eğer bu saçmalama hakkı kullanılırken yanınızda sizi anlayacak, size saygı duyan veya sizinle aynı doğrultuda bakabilen biri olursa hayat tereyağlı kızarmış ekmek gibi olur.
sinerji
Canın sıkılıyorsa evlen arkadaş hayatına dram gelsin biraz. Halk olarak dram seviyoruz izlediğimiz dizilerden belli. Eskiden show tv'de tatlı hayat dizisi vardı o bitti acı hayat dizisi başladı ne olduysa o ara oldu tv kanallarında. Bu arada tatlı hayat ne diziydi ya haluk bilginer vardı başrolde 😊
omeraydo4747
Evde can sıkıntısı bizi çok zorluyor.disari çıksak yasak var.evde kalsak duvarlar üzerimize geliyor.yapacak herhangi bir aktivite de yok ne yapacağımızı şaşırdık bu can sıkıntısı hiç çekilmiyor.
metehan
Evet evde her geçirdiğimiz günde can sıkıntılarımız artıyor. Ben de her ne kadar dışarıya çıkmak istesem de evde kalıyoruz ve can sıkıntımız ile kalıyoruz. Bu can sıkıntısını geçirmek için bir aktivite bulmalıyız.
biriyilikhayali
Yapmak istediklerimizi yapamadığımızda oluşan durum:

Güneşi çok seviyorsunuzdur ama o gün hava bulutludur; can sıkıntısı sebebi.

Bitirmeniz gereken bir iş vardır ama gün içinde yorulmuşsunuzdur; can sıkıntısı sebebi.

Ne kadar uğraşsanız da günlerinizi "çıkan aksilikler yüzünden" istediğiniz başarı oranında tamamlayamıyorsunuzdur; can sıkıntısı sebebi.

Dünyanın sevgi/saygı yumağı insanlarla dolmasını istiyor ama her yerde tam tersi insanların varlığını bolca görüyorsunuzdur; can sıkıntısı sebebi.

Bir şeylerin değişmesini istiyor ama hiç de kolay değişmeyeceğini görüyorsunuzdur; en büyük can sıkıntısı sebebi.

Peki çözüm?:

Durumu kurtarabiliyorsan: kurtar, bitsin.

Kurtaramıyorsan: boşver gitsin.hoş geldiniz, bilginizle fikirler ve eleştiriler getirdiniz.


eski defterler ile zamanda yolculuk açılıyor. dün, bugün, yarın ve sonsuza değin el değmemiş konularda deneyim ve düşüncelerinizi açıkça paylaşabildiğimiz kronolojik bilgilik, hayata dair ne varsa aklınızdakilere 7/24 tercüman olacak etik çerçevede bir topluluğuz.
üyemiz olarak, zaman makinesi eski defterler'e siz de özgürce yazılar yazmak ve yönetimine katılmak ister misiniz? iletişim: sozluk@eskidefterler.com / +908503022238

hemen yazar olun