çocuklarda uyku

dorukisrak
Çocuklarda uyku sağlık için çok önemlidir. Uykunun gün içindeki dağılımı tabi aya ve yaşlara göre değişkenlik gösteriyor. Ama uyku şart özellikle öğle uykusu. Öğle uykusuna yatan çocukların gecede daha rahat ve sağlıklı uyuduğu görülür. O nedenle es geçmemek lazım derim.
turkerbaba12362828
#uyku düzeni gerçekten bu pandemi dönemlerinde çocukların uyku düzeni çok bozuldu çünkü teknolojiye çok bağlı kalıyorlar ve bırakmak istemiyorlar küçük yaştan itibaren teknolojiyi az kullandirmaliyiz uyku düzeni bozulmaz ve rahat bir şekilde yatar kesinlikle teknolojiden uzak tutun beyinlerinin içi onla dolmasın
mrbapan
Elbette. Uyku uykunun mayası olur der büyüklerimiz. Düzenli uyku çocuk sağlığında ve gelişiminde oldukça etkili. Çocuklarımıza ay veya yaşına göre uyku eğitimi vererek destek olmalıyız. Aksi taktirde ne anne baba ne çocuk dinlenemezler. Aile hayatının sağlığı için çocuğun uykusu bence oldukça mühim.

hoş geldiniz, bilginizle fikirler ve eleştiriler getirdiniz.


eski defterler ile zamanda yolculuk açılıyor. dün, bugün, yarın ve sonsuza değin el değmemiş konularda deneyim ve düşüncelerinizi açıkça paylaşabildiğimiz kronolojik bilgilik, hayata dair ne varsa aklınızdakilere 7/24 tercüman olacak etik çerçevede bir topluluğuz.
üyemiz olarak, zaman makinesi eski defterler'e siz de özgürce yazılar yazmak ve yönetimine katılmak ister misiniz? iletişim: sozluk@eskidefterler.com / +908503022238

hemen yazar olun