dede

incio
Dedeler evin ev tatlı insanı ailenin baştacı. Her zaman kucaklayıcı ve sevimli tavırlarıyla kendimizi iyi hissetmemize vesile olurlar. Geleneksel konuşmaları hafızalara yer eder. Çocuklarını torunlarını koşulsuz ve karşılıksız sever bayramda seyranda yollarını gözlerler. Allah onları başımızdan eksik etmesin ne diyeyim.

kedici
arkadaşım geç otur bakalım şöyle karşıma. çekinme, çekinme gel şöyle bakayım.
heeh, oldu şimdi.
bak dinle beni. bir kızı etkilemek istiyorsan bir defa ondan daha çok şey bildiğini kanıtlayacaksın. o yüzden de bildiğin mecralarda yüzeceksin. tabi gidip de kızla bundesliga'dan tartışmalı maç pozisyonlarını kritize et demiyorum. bu birç
ikincisi msn, telefon gibi araçlardan uzak duracaksın. bir hatunun gözünün içine bakmaz, yattığın yerden tavana bakarak konuşursan onu kırarsın da, üzersin de. yüzyüze görüş, hem özlersiniz birbirinizi. öyle çok sık iletişime girip de sıkma, ilgiye boğma. ama kendini sahipsiz de hissetmesin.
daha çok hangi konuların onu eğlendirdiğini öğren ve konuşmadan önce küçük bir kaç araştırma yap. eğer sen girizgah yaparsan o zaten senden lafı almak ve çene çalmak için heyecanlanmaya başlayacaktır.
berhudar ol evladım, selamlar...
cordelia
dede çok kıymetli bir varlık bence. hele çocukken onunla uzun uzun zaman geçirme ve anı biriktirme şansınız olursa çok daha özel bir yere sahip oluyor sizde. iyi ki varlar.
celikci
Dedeler torunlarının kahramanı birtanesi. Anne yada baba iseniz bilinki çocuğunuz için dedesi daha önemli. Çünkü her istediklerini yapıyorlar onlardan iyisi yok durum böyle oluncada. Evet biraz çocukların huyu suyu değişiyor ama genede gözlerindeki ışıltı hiç bir şeye değişilmez.

hoş geldiniz, bilginizle fikirler ve eleştiriler getirdiniz.


eski defterler ile zamanda yolculuk açılıyor. dün, bugün, yarın ve sonsuza değin el değmemiş konularda deneyim ve düşüncelerinizi açıkça paylaşabildiğimiz kronolojik bilgilik, hayata dair ne varsa aklınızdakilere 7/24 tercüman olacak etik çerçevede bir topluluğuz.
üyemiz olarak, zaman makinesi eski defterler'e siz de özgürce yazılar yazmak ve yönetimine katılmak ister misiniz? iletişim: [email protected]

hemen yazar olun