eba çöktü

eski defterler
2020-2021 eğitim öğretim dönemi kaosla başladı. Milyonlarca öğrencinin girmek istediği Eğitim Bilişim Ağı (EBA) sistemi çöktü. Sisteme giriş yapamayan öğretmenler ve öğrenciler 'çok kalabalık' uyarısıyla karşılaştı.
eski defterler
Milyonlarca öğrencinin girmek istediği Eğitim Bilişim Ağı (EBA) sistemi çöktü. Sisteme giriş yapamayan öğretmenler ve öğrenciler 'çok kalabalık' uyarısıyla karşılaştı. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, yaşanan sıkıntı ile ilgili, "Bu bizim için aslında olumlu bir haber. Talepte sıçrama oluştu" dedi.
nobita
Ayıp ama yani birde bunu güzel göstermeye çalışıyorlar talepte sıçrama oluştu diyerek. Aylar öncesinden belliydi online eğitim yapılacağı yine de yeterli altyapı sağlanmamış ya helal olsun eba sistemini yapanları tebrik etmek lazım ne kadar emeği geçen varsa...
altay
kimse kusura bakmasın ama;
Diyanete gösterilen özenin ve ona yapılan harcamanın, gereksiz parklar ve yollar yapmak için gösterilen özenin, harcanan paranın yarısı eğitime harcansa, Türkiye şimdi eğitim de çok daha ilerde olabilirdi.
Bir ülkede eğitim, özgürlük, adalet ve eşitlik o ülkenin gelişmişliğini gösterir. Eğitimin hali apaçık ortada.
Özgürlük desen, şu eleştiri yazısını yazarken bile içimde bir korku oluyor. Eleştiri yaparken korkucak kadar özgürlüğüm kısıtlanmış.
Adalet desen, kendine tecavüz eden adamı öldüren kadın 10 yıl hapis cezası alıyor.
Ve eşitlikten bahsedersek, mahkemelerde zengin haklı, fakir haksız sayılıyor.
Ülkemi çok seviyorum, ama insanlarından nefret ediyorum.

neden halen bekliyorsunuz?


eski defterler ile zamanda yolculuk açılıyor. dün, bugün, yarın ve sonsuza değin el değmemiş konularda deneyim ve düşüncelerinizi açıkça paylaşabildiğimiz kronolojik bilgilik, hayata dair ne varsa aklınızdakilere 7/24 tercüman olacak etik çerçevede bir topluluğuz.
üyemiz olarak zaman makinesi eski defterler'e siz de özgürce yazılar yazmak ve yönetimine katılmak ister misiniz? e-posta: sozluk@eskidefterler.com

üye olun