'hala bu pandeminin bir varyant oluşturma riski altındayız'

biriyilikhayali
Birçokları için "gribin ağırcası olan" bir hastalığa karşı aldıkları "gerçekçilik dışı önlemlerle" dünya halklarını hastalıktan değil, açlıktan ölecek duruma getirdiler. (tabi ki bir kısmı için de ölümcül oldu ama bkz: geçmiş yılların gripten ölüm istatistikleri. Kısaca bu hastalık veba ile kıyaslanacak gibi değil; kısaca dünyayı kilitleyecek düzeyde bir hastalık değildi.) Bazı bireysel kayıpları önlemek adına (sadece bağışıklık tepkisi verecek kişiler gerçek bir risk altındaydı), fatura tüm dünyaya kesildi. %1'den az bir nüfusu olası risklerden korumak adına (ki ne uzmanlarca işe yaramadığı söylenen maske, ne tiyatro vs kapatmak, ne şehirler arası yolculuk kısıtı, ne ruhsat bile alamamış aşı vb her tür önlemleri olacakların önüne geçemedi) dünya halklarının komplesini ekonomik krizle çökerttiler. Tebriklerimi sunuyorum tüm ilgili ve yetkili kişilere, dünya dediğin böyle yönetilir (!)

hoş geldiniz, bilginizle fikirler ve eleştiriler getirdiniz.


eski defterler ile zamanda yolculuk açılıyor. dün, bugün, yarın ve sonsuza değin el değmemiş konularda deneyim ve düşüncelerinizi açıkça paylaşabildiğimiz kronolojik bilgilik, hayata dair ne varsa aklınızdakilere 7/24 tercüman olacak etik çerçevede bir topluluğuz.
üyemiz olarak, zaman makinesi eski defterler'e siz de özgürce yazılar yazmak ve yönetimine katılmak ister misiniz? iletişim: sozluk@eskidefterler.com

hemen yazar olun