hiç gülümsediniz mi

senasizm
"hani benim sevinçlerim nerede" ülkesi. herkeste bir hayatta kalma mücadelesi, herkeste bir gerginlik, markete giriyorsun adam mutsuz manava gidiyorsun adamın yüzü asık. ne olacak halimiz dedirtiyorlar. karamsarlıklar karnavalı.
biriyilikhayali
Böyle bir dünyada beni hem ağlatan, hem güldüren tek şey: çocuklar.

Onları, böyle giderse neler bekliyor, düşündükçe ağlıyorum; her şeye rağmen dünyaya bakan o "masum, umut ve neşe dolu" gözlerini görünce de mutlu oluyorum. Biz de dünün çocuklarıydık, büyüdükçe yıprandık. Şimdi ise gülümsemek için, içten gülebildiğim o günlere dönmeye ihtiyacım var; çocukların umut dolu, masum gözlerinde...

(Onların geleceğini "bile bile" karartan herkes kahrolsun)
zapata
Yaş ilerledikçe gülmenin sebebleride değişiyor. mesela eskiden seni güldüren durumlara kızıyorsun, kızdığın durumlara gülüyorsun. gerçi ben kimseyi yadırgamıyorum artık gülüyorum geçiyorum.

hoş geldiniz, bilginizle fikirler ve eleştiriler getirdiniz.


eski defterler ile zamanda yolculuk açılıyor. dün, bugün, yarın ve sonsuza değin el değmemiş konularda deneyim ve düşüncelerinizi açıkça paylaşabildiğimiz kronolojik bilgilik, hayata dair ne varsa aklınızdakilere 7/24 tercüman olacak etik çerçevede bir topluluğuz.
üyemiz olarak, zaman makinesi eski defterler'e siz de özgürce yazılar yazmak ve yönetimine katılmak ister misiniz? iletişim: sozluk@eskidefterler.com / +908503022238

hemen yazar olun