t.c sağlık bakanlığı korona tablosu

turkuazpanda
Maske ve mesafeye önem verilmeli.Herseyden önce sağlık gelir. Önce kendi sağlığımızı, daha sonra diğer insanların sağlığı için.
3ha
Kesinlikle verilere inanmadığım, bazı arkadaşların da dediği gibi sadece tarihin doğru yazıldığı,sağlık bakanlığının "sözde" koronavirüs tablosu. Verilere inanmıyorum çünkü son günlerde akrabalar dahil yakınımdaki mahallemdeki her yerden vaka çıkmakta, ambulanslar durmamaktadır.
blue raven
herşeyden önce saygı gelmeli bu hastalıktan korunmada ve pandeminin bitirilme çalışmaları içinde. kendine ve içinde yaşadığı topluma saygısı olan insan öncelikle kendi tedbirlerini alır maskesini takar mesafesini korur ve en önemlisi temizliğine dikkat eder. gün geçmiyorki haberlerde maskesiz dolaştığı için ikaz edilenlerin kavgalarını duymayalım veya kına, düğün, asker uğurlama gibi topluca bulunulan yerleri okumayalım. saygısı olan insan sadece gerektiği kadar sosyalleşir, avm olmadan da yaşayabilir, hastaysa da evinde oturabilir. bu öncelikle kendini korumak için sonra eğer hastalanırsa etrafına bulaştırmamak için gereklidir. yeterince dikkat edilirse emin olun mevsimsel gribe bile yakalanmadan bu yılı geçirebiliriz.
hasan1903
Sosyal mesafaye dikkat etmeli maskeleri takmamız gerek vaka sayısı yeniden artışta okullar yavaş yavaş açılıyor bana kalırsa vakalar böyle devam ederse 2021 ekime kadar vakti var.
blue raven
günlük 800 - 900 civarı vaka sayısı açıklanırken ülke karantinaya alınmıştı. şimdi 2000 li rakamlar var ve okullar dahil her yer normalleşiyor.
maske mesafe ve temizlik kurallarına hep birlikte uyalım.
yakuko
Koronavirüs vakaları yurtta ve dünyada hızla yükseliyor. Her geçen gün çevremde daha çok korona vakası duyar oldum. Yarın cuma ama arkadaşlarla sigara molası verdiğimizde konuştuk bugün işte Ne yapsak acaba, açık alanda hangi camide namaz kılabiliriz diye. Kapalı ve toplu yere girmeye korkar olduk pandeminin ilk günleri gibi.
angela3
Bir an önce bitmesini istediğim durum. Ama maalesef ülkemizde virüse inanmayan cahil olduğu sürece biz biraz zor kurtuluruz bu illetten.
ahmetbeyler
Biran önce yok olmasını istediğim tablo. Televizyonda görmeye bile tahammülüm kalmadı.Maske mesafe ve temizlik işte sadece bunlara uyulsa belkide bu tabloda vaka sıfır vefat sıfır yazacak ve o gün özgürlüğümüze kavuşacağız.
aqresif
Valla bu gidişle bu sene bitecek gibi durmuyor yazin gene turistler gelir ekonomi canlansın diye 1 aya heryeri açar vakalarda düşüş var diye okullar Açılcak mesela. Bi Çin olamadık 15gun kapan eve ne virüs kalır ne bisey amaonu yapacak ekonomi nerde
yakuko
Birde şöyle bir algı var aşı oldum rahatım at maskeyi sarıl herkese. Yok arkadaşlar öyle bir mantık. Dikkate tedbire devam. Hepimiz aşı olana kadar dikkatli olmalıyız. Yoksa bitmez bu illet.
oyseon
Düşük riskli (mavi)
Orta riskli (sarı),
Yüksek riskli (turuncu)
Çok yüksek riskli (kırmızı)

Büyükşehirlerde özellikle istanbul, ankara ve izmir de gördüğüm kadarı ile korona kırmış geçirmiş artık gerileme dönemine girmiş. Asıl tehlike çok riskli görünen koronanın yeni geldiği şehirler artık galiba.
abdurrahman47521
Maskesiz Dolaşanlar ve Hatta Yasak masak dinlemeyen şerefsizlere sesleniyorum lütfen gebermek istiyorsanız gidin kendinizi apartmandan aşağı atın yada köprüye gidin bırakın kendinizi aşşağiya Tamamdır ölmek için kısa bi yol koronada inanmayıp yasaklarda dışarı çıkan hatta maskesiz dolaşanlar. Kimsenin Sağlığıyla oynamaya hakkı yoktur bu kadar.
1
ciciperi1 ciciperi1
Maskesiz dolaşıyor insanlar virüsü yayıyorlar hiç laf dinlemiyor ne yazıkkî millet onca insanın sağlığıyla oynuyorlar yazık valla
ahsn
Tablolarda artışlar vardı bugin sözde kısıtlama sözde yasak var bu gidişle yasaklarla yaşamaya mahkum kalacağız insanız nihayetinde bi sabrımız var ben bu işten çok sıkıldım kısıtlamalardan çok sıkıldım koronadan çok sıkıldım lütfen sağduyulu olalım!
abdurrahman47521
Yasaklar kalktı koronavirüs ama haylane kaklmadi haylane var bi an önce bitsin yazık vallahi esnaflar çalışanlar ekmek istiyor para istiyor sağlık istiyor lütfen özen gösterilsin yazık günah herkese milletin sağlığıyla oynamayın. Allah herkesi korusun korona inşallah biter ( AMİN)
mervs
Maske takma oranı çok azaldı. Özellikle aşı yaptıranlardan bazıları bana bir şey olmaz nasıl olsa aşımı oldum düşüncesiyle ne maske takıyor ne de mesafeye dikkat ediyor. Hepimiz daralıyoruz bunalıyoruz maskeden ama hep birlikte bu hastalıktan kurtulmak için kurallara uymalıyız. Hem kendi sağlığımız hem de başkalarının sağlığı için en üst düzeyde dikkatli olmalıyız.
dorukisrak
Maske yasağı varmı artık? Bence yok. Maskeleri indirdik grip öksürük tıksırık arttı arkadaşlar. Otobüs gibi toplu taşıma araçlarında bırakın yolcuyu şoför takmıyor ki. Caydırıcı cezalar asıl bu zamandan sonra uygulanmalı.

hoş geldiniz, bilginizle fikirler ve eleştiriler getirdiniz.


eski defterler ile zamanda yolculuk açılıyor. dün, bugün, yarın ve sonsuza değin el değmemiş konularda deneyim ve düşüncelerinizi açıkça paylaşabildiğimiz kronolojik bilgilik, hayata dair ne varsa aklınızdakilere 7/24 tercüman olacak etik çerçevede bir topluluğuz.
üyemiz olarak, zaman makinesi eski defterler'e siz de özgürce yazılar yazmak ve yönetimine katılmak ister misiniz? iletişim: sozluk@eskidefterler.com / +908503022238

hemen yazar olun