t.c sağlık bakanlığı korona tablosu

0 /
turkuazpanda
Maske ve mesafeye önem verilmeli.Herseyden önce sağlık gelir. Önce kendi sağlığımızı, daha sonra diğer insanların sağlığı için.
3ha
Kesinlikle verilere inanmadığım, bazı arkadaşların da dediği gibi sadece tarihin doğru yazıldığı,sağlık bakanlığının "sözde" koronavirüs tablosu. Verilere inanmıyorum çünkü son günlerde akrabalar dahil yakınımdaki mahallemdeki her yerden vaka çıkmakta, ambulanslar durmamaktadır.
blue raven
herşeyden önce saygı gelmeli bu hastalıktan korunmada ve pandeminin bitirilme çalışmaları içinde. kendine ve içinde yaşadığı topluma saygısı olan insan öncelikle kendi tedbirlerini alır maskesini takar mesafesini korur ve en önemlisi temizliğine dikkat eder. gün geçmiyorki haberlerde maskesiz dolaştığı için ikaz edilenlerin kavgalarını duymayalım veya kına, düğün, asker uğurlama gibi topluca bulunulan yerleri okumayalım. saygısı olan insan sadece gerektiği kadar sosyalleşir, avm olmadan da yaşayabilir, hastaysa da evinde oturabilir. bu öncelikle kendini korumak için sonra eğer hastalanırsa etrafına bulaştırmamak için gereklidir. yeterince dikkat edilirse emin olun mevsimsel gribe bile yakalanmadan bu yılı geçirebiliriz.
hasan1903
Sosyal mesafaye dikkat etmeli maskeleri takmamız gerek vaka sayısı yeniden artışta okullar yavaş yavaş açılıyor bana kalırsa vakalar böyle devam ederse 2021 ekime kadar vakti var.
blue raven
günlük 800 - 900 civarı vaka sayısı açıklanırken ülke karantinaya alınmıştı. şimdi 2000 li rakamlar var ve okullar dahil her yer normalleşiyor.
maske mesafe ve temizlik kurallarına hep birlikte uyalım.
yakuko
Koronavirüs vakaları yurtta ve dünyada hızla yükseliyor. Her geçen gün çevremde daha çok korona vakası duyar oldum. Yarın cuma ama arkadaşlarla sigara molası verdiğimizde konuştuk bugün işte Ne yapsak acaba, açık alanda hangi camide namaz kılabiliriz diye. Kapalı ve toplu yere girmeye korkar olduk pandeminin ilk günleri gibi.
angela3
Bir an önce bitmesini istediğim durum. Ama maalesef ülkemizde virüse inanmayan cahil olduğu sürece biz biraz zor kurtuluruz bu illetten.
ahmetbeyler
Biran önce yok olmasını istediğim tablo. Televizyonda görmeye bile tahammülüm kalmadı.Maske mesafe ve temizlik işte sadece bunlara uyulsa belkide bu tabloda vaka sıfır vefat sıfır yazacak ve o gün özgürlüğümüze kavuşacağız.
0 /

hoş geldiniz, bilginizle fikirler ve eleştiriler getirdiniz.


eski defterler ile zamanda yolculuk açılıyor. dün, bugün, yarın ve sonsuza değin el değmemiş konularda deneyim ve düşüncelerinizi açıkça paylaşabildiğimiz kronolojik bilgilik, hayata dair ne varsa aklınızdakilere 7/24 tercüman olacak etik çerçevede bir topluluğuz.
üyemiz olarak zaman makinesi eski defterler'e siz de özgürce yazılar yazmak ve yönetimine katılmak ister misiniz? iletişim: sozluk@eskidefterler.com

hemen yazar ol