uzaktan egitim

altay
açık bir şekilde söylemek gerekirse uzaktan eğitim hiç bir işe yaramıyor. Evet şu an da elimizde başka alternatif yok bunun bilincindeyim fakat bulunmalı, başka bir alternatif bulunmalı. 1.5 milyon öğrenci bilgisayarı olmadığı için veyatta akıllı bir telefon almaya ailesinin maddi gücü olmadığı için eğitim alamıyor. Eğitim ve öğretim her çocuğun en doğal hakkıdır ve bu hakkı korumak için, bu hakka sahip olmak için zengin olması veyatta belirli düzeyde durumunun olması şart değil. Eğitim her çocucuğun en doğal hakkıdır ve bundan her çocuk yararlanmalıdır.
bir sürü yol yapıyoruz ve yaptığımız yollardan para kazanıyoruz, bir sürü vergi veriyoruz ve bu vergilerin hiç değil birazının okul, yani yeni okullar yapılması için kullanılması mantıklı olabilir. günümüz Türkiyesinde okullardaki sınıf mevcutları 35-40 civarı ve böyle bir sınıf ortamında hem ders dinlemek, hemde böyle bir ortamda Korona virüsünden korunmak imkansız. Daha fazla okul yapılırsa sınıf mevcutları azalıcaktır böylelikle hem Korana virüse karşı eğitim daha güveli hale gelecektir hemde dersler daha verimli olacaktır.
bu sadece aklıma gelen bir çözüm yolu daha iyi çözümler elbette olabilir, düşüncemde ve çözüm yolumda elbette hatalar, yanlışlıklar olabilir. ama bir an önce bir çözüm bulunmalı, çünkü eğitim bir ülkedeki en önemli değerdir.

neden halen bekliyorsunuz?


eski defterler ile zamanda yolculuk açılıyor. dün, bugün, yarın ve sonsuza değin el değmemiş konularda deneyim ve düşüncelerinizi açıkça paylaşabildiğimiz kronolojik bilgilik, hayata dair ne varsa aklınızdakilere 7/24 tercüman olacak etik çerçevede bir topluluğuz.
üyemiz olarak zaman makinesi eski defterler'e siz de özgürce yazılar yazmak ve yönetimine katılmak ister misiniz? e-posta: sozluk@eskidefterler.com

üye olun