confessions

blue raven

1. nesil yrd. yöneten - üstad - yrd. yöneten -

  1. toplam entry 555
  2. takipçi 3
  3. puan 15844

neden

blue raven
neden, bay anderson neden?
neden, neden bunu yapıyorsun? neden ayağa kalkıyorsun? neden dövüşmeye devam ediyorsun?

varlığını devam ettirmekten öte başka bir şey için mi savaştığına inanıyorsun? bana bunun ne olduğunu söyleyebilir misin? bu özgürlük mü, yoksa doğruluk mu, belki de barıştır ha, sevgi olabilir mi?

illüzyonlar bay anderson, algımızın yanılgıları. insan zekasının, anlamsız ve amaçsız varoluşunu meşrulaştırmak için denediği geçici idealler. ve bunların hepsi en az matrix kadar yapay. zaten sevgi gibi zavalli bir kavrami insan zekasi icad edebilirdi. bunu gorebilirsin, bu durumu kabullenmelisin bay anderson, bunu şimdi bilmelisin. kazanamasın, amaçsızca dövüşmeye devam etmenin hiçbir anlamı yok!

neden, bay anderson, neden, neden direniyorsun?

evlilik yaşı

blue raven
ideal yaş olgunluk yaşıdır ve bu kesinlikle 18 yaş değildir bence. insan vücudu gelişiminde büyüme plakları ve büyüme hormonu çalışmalarını yaklaşık 26 - 30 yaş aralığında tamamlıyorlar dolayısıyla sanki ideal yaş 30 dan sonrası gibi geliyor bana.

sonsuz sayfaları ile eski defterler

blue raven
(yazar: tesetabi )çok doğru söylüyor. bugünün olayları geleceğin tarihi o yüzden de konuşulması dolayısıyla da tarihe not düşülmesi çok güzel oluyor. eskidefterler.com isim olarak zaten insanı çekiyor. okuyucu olarak, sanki geçmişten kendimize ait birşeyler bulabileceğimiz veya tarihte gerçekleşen olayları kendimizce yeniden yorumlayabileceğimiz bir yer gibi geliyor. bence sırf bu yüzden diğer sözlüklerden bir adım önde. ancak başlık açmak kadar açılan başlıklara da fikir girişlerinin yapılmasının, içerik zenginliği açısından önemli olduğunu düşünüyorum.

ezgi mola

blue raven
ezgi mola ya destekleyenlere de sanırım dava açılmış. gerçekten ne günlerden geçiyoruz. suçlular seslerini daha fazla çıkartarak suçlarını bastırmaya masumları sindirmeye başladılar. vicdanı olanlar da adalet bunun neresinde diye sorar oldu...

sanat ve pandemi

blue raven
sadece pandemi nedeniyle değil bence son yıllarda sanatla uğraşanlar yaşam koşulları nedeniyle üretkenliklerini kaybetmişlerdi. bir heykeltraş, bir ressam artık çok nadir yetişiyor ülkemizde. maalesef sanatçı denilince şarkıcıları sporcu denilince de futbolcuları aklımıza getirir olduk.
0 /

hoş geldiniz, bilginizle fikirler ve eleştiriler getirdiniz.


eski defterler ile zamanda yolculuk açılıyor. dün, bugün, yarın ve sonsuza değin el değmemiş konularda deneyim ve düşüncelerinizi açıkça paylaşabildiğimiz kronolojik bilgilik, hayata dair ne varsa aklınızdakilere 7/24 tercüman olacak etik çerçevede bir topluluğuz.
üyemiz olarak zaman makinesi eski defterler'e siz de özgürce yazılar yazmak ve yönetimine katılmak ister misiniz? iletişim: [email protected]

hemen yazar olun