confessions

blue raven

1. nesil eli kalem tutan - üstad - eli kalem tutan -

  1. toplam entry 699
  2. takipçi 4
  3. puan 25182

stokçular

blue raven
stokçuluk nedenleri düzeltilmeden ceza ile yaptırımlar bir süre sonra oluşacak kara borsacılığı engellemeyecektir bence.
Birde işin bir başka yüzü ; insanlar bugün alabildikleri bir malı yarın aynı fiyata alamayacaklarına inandıkları için bir tane alacaklarına üç tane almaya başladılar. mesela 68 tl den aldığım 5 lt lik bir ayçiçek yağı şu an 132 tl. kendimce keşke 3 teneke alsaydım diyorum. sokakta yürürken bir bakın evlerin balkonları tuvalet kağıdı ve kağıt havlu dolu....

vahdettin'in son mektubu

blue raven
Son Osmanlı hükümdarı ve İslam halifesi Sultan 4. Mehmet Vahdettin (Vahideddin), 16 Ekim 1922 tarihinde İngiliz zırhlısı Malaya ile İstanbul'dan ayrılmış ve ülkesini terk etmişti. Bu ayrılış hikayesinin detayları İngiliz arşivinden bir belgenin ortaya çıkması ile tarih sayfaları arasındaki yerini tekrar akıllara getirdi. Sultan Vahdettin kaçmışmıydı yoksa sürgünmü edilmişti?
Vahdettin'in İngiltere'ye Sığınma Talebi

muhalefet binemez

blue raven
AKP'li Afyonkarahisar Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, 140 bin yolcu garantili olarak 25 yıllığına bir firmaya verilecek olan teleferik için tepki çeken açıklamalarda bulundu. AKP'li Zeybek, “Teleferik projesi bittiğinde 'herkes binebilir ama muhalefet asla' diye yazı yazmayı düşünüyorum” dedi.
kaynak...

doktorlar istifa ediyor

blue raven
Türk Tabipleri Birliği'den yapılan açıklamada, "Resmi olmayan bilgilere göre 18 ayda 8 binin üzerinde hekim istifası olduğu birliğimize iletilmiştir. Yurt dışında çalışmak için birliğimizden talep edilen iyi hal belgesi yılda 900'lere 1000'lere ulaşmıştır. Ayda yaklaşık 80 hekim, bu ülkede hekimlik yapmak yerine yurt dışında göçmen doktor olmayı tercih etmektedir" denildi.
haberin tamamı için...
0 /

hoş geldiniz, bilginizle fikirler ve eleştiriler getirdiniz.


eski defterler ile zamanda yolculuk açılıyor. dün, bugün, yarın ve sonsuza değin el değmemiş konularda deneyim ve düşüncelerinizi açıkça paylaşabildiğimiz kronolojik bilgilik, hayata dair ne varsa aklınızdakilere 7/24 tercüman olacak etik çerçevede bir topluluğuz.
üyemiz olarak, zaman makinesi eski defterler'e siz de özgürce yazılar yazmak ve yönetimine katılmak ister misiniz? iletişim: sozluk@eskidefterler.com / +908503022238

hemen yazar olun