confessions

cordelia

2. nesil eli kalem tutan - müddet-i tahsiliye - eli kalem tutan -

  1. toplam entry 84
  2. takipçi 1
  3. puan 2701

whatsapp silenler

cordelia
bana göre saçma bir olay bu whatsapp silmek falan. kullandığımız tüm uygulamalar, siteler reklamları kişiselleştirmek gibi şeylerden ötürü verilerimizi işliyor zaten. ayrıca mesajlarımız da uçtan uca şifreleme sistemiyle korunduğu için whatsapp başta olmak üzere kimse erişim sağlayamaz mesajlarımıza. ki whatsapp çalışanları da günde altmış milyar mesaj gönderilen bir mecrada oturup kim kiminle ne yapıyor diye tüm gün vakit ayıracak değil ya.

diyet

cordelia
her hafta “bu pazartesi başlıyorum abi” diyenlerin aksine diyete başladığım andan itibaren en ufak bir şeyi bile atlamadan aşırı sıkı diyet yaparım, hatta artık detaylara takıla takıla psikolojimi bozarım. öyle de deliyimdir yani. ama yine de gereken özeni gösterirseniz sağlıklı yaşam için güzel bir şey diyet.

horlama

cordelia
benim için adeta bir fobi. yanımda horlayan biri varsa mümkün değil uyuyamam ve üzerine bir de dayanamayıp sinir krizi geçirir ağlarım. kesinlikle dünyadaki en rahatsız edici ses, tahammül sınırım sıfırdır horultuya karşı.

pandemi yalan mı

cordelia
çevremde bunu söyleyen o kadar geri kafalı insan var ki inanılır gibi değil. yok çin helikopterle havadan atıyormuş virüsü, yok dış devletler bizi tehdit olarak gördüğü için virüs çıkmış, yok devlet maske fabrikalarının satışı artsın diye yalandan bir virüs uydurmuş, yok dünya nüfusunu azaltmak için çin tarafından üretilmiş. gerçekten şaşkınlıkla dinliyorum bu kafayı yaşayan herkesi.
0 /

hoş geldiniz, bilginizle fikirler ve eleştiriler getirdiniz.


eski defterler ile zamanda yolculuk açılıyor. dün, bugün, yarın ve sonsuza değin el değmemiş konularda deneyim ve düşüncelerinizi açıkça paylaşabildiğimiz kronolojik bilgilik, hayata dair ne varsa aklınızdakilere 7/24 tercüman olacak etik çerçevede bir topluluğuz.
üyemiz olarak, zaman makinesi eski defterler'e siz de özgürce yazılar yazmak ve yönetimine katılmak ister misiniz? iletişim: sozluk@eskidefterler.com / +908503022238

hemen yazar olun