confessions

divagar

1. nesil Yazar - yüz-yazar - Yazar -

  1. toplam entry 10
  2. takipçi 0
  3. puan 251

kılıçlı kalkanlı diziler

divagar
Bir tarih tutkunu olarak tarihi dizileri de çok seviyorum. Fantastik ögeler barındıranlar da güzel ama olmaması tercih sebebi benim için. Vikings tarzı olabilir, the last kingdom savaş sahneleri de güzeldi. Şuan netflix izlenecekler listemde marco polo, knightfall, thieves of the wood ve frontier dizileri var bakalım içlerinde güzel çıkanlar olursa entry imi güncellerim :) Birde netflix filmi the king var listemde oda güzele benziyordu fragmanda ilk fırsatta izleyeceğim.

satılık dinozor iskeleti

divagar

67 milyon yaşında olan ve çıkarılması 3 yıl alan Trex iskeletinin 8 milyon dolara alıcı bulması bekleniyor.

New York'ta Tyrannosaurus rex iskeleti, Christie's Müzayede evinde 6 Ekim tarihinde müzayedeye çıkacak. Şimdiye kadar bulunan dinazor iskeletleri arasında parçası en eksiksiz olan iskelet olma özelliğini taşıyor aynı zamanda.

79n nioghalvfjerdsfjorden

divagar


79N yada diğer bir resmi adıyla Nioghalvfjerdsfjorden buz dağından büyük bir parça koptu. Son 40 yılda bölgedeki sıcaklık değerleri ortalama 3 derece düştü. Uzmanlar sıcaklığın suda ısınmaya başladığını ve alttan eridiğini yazmış arkadaşlar. Daha önce başka bir yerde okumuştum buzullar eridikçe dünya her yıl birkaç santim daha suya gömülüyor. Kopan kısım yaklaşık 110 kilometrekare.

sağanak yağmur geliyor

divagar


Sel baskınları ve taşkınlara karşı hazırlıklı olalım arkadaşlar haftasonu sağanak yağmur bekleniyormuş. Daha giresun ilimizde yaşanan felaketin yaralarını saramadık. Antalya, Bursa, Sakarya, Bolu, Karabük, Ankara, Konya başta olmak üzere 15 ilde kısa süreli sağanak yağışlar bekleniyor Açıklaması yapıldı meteoroloji uzmanlarından.

intihar girişimi fsm trafiğini felç etti

divagar


İstanbul'da FSM köprüsüne intihar girişimi ile çıkan bir kişi yüzünden trafik ankara istikametine doğru durma noktasına geldi. İntihar girişimi gerçekleştiren vatandaşı görenler polis ekiplerini araması sonucu olay yerine intikal eden polisler vatandaşı 1 saatlik uzun bir uğraşın sonucunda ikna etti.

Trafik tabiki sorun istanbul'da hele ama çok şükür vatandaş ikna olmuş.

yüzde 100'e yakın artış var

divagar
Aklıma game of thrones repliği geliyor 'winter is coming' yani diyor ki 'kış geliyor' vakalar artabilir ve hatta artmaya başladı. Dün bir başlıkta görmüştüm sıcaklar cumartesi soğuyacakmış 7-8 derece. Grip olanda nezle olanda hastanelere koşacak işte o zaman vakalar artabilir hastanelerden kapmak daha mümkün bu virüsü.

neden halen bekliyorsunuz?


eski defterler ile zamanda yolculuk açılıyor. dün, bugün, yarın ve sonsuza değin el değmemiş konularda deneyim ve düşüncelerinizi açıkça paylaşabildiğimiz kronolojik bilgilik, hayata dair ne varsa aklınızdakilere 7/24 tercüman olacak etik çerçevede bir topluluğuz.
üyemiz olarak zaman makinesi eski defterler'e siz de özgürce yazılar yazmak ve yönetimine katılmak ister misiniz? e-posta: sozluk@eskidefterler.com

üye olun