confessions

divagar

1. nesil eli kalem tutan - müddet-i tahsiliye - eli kalem tutan -

  1. toplam entry 49
  2. takipçi 0
  3. puan 3067

dolar'da rekor

divagar
Dolar 9.20 oldu valla şaka gibi her geçen gün daha da artıyor. 3-4 yıl önce deseler 9-10 olacak diye inanmazdım sanırım. Ne güzel seyrediyordu 2-3 tl bandında. Nasıl bu hale geldik. Önümüzde birde seçim süreci olursa vay ki ne vay ülke ekonomisinin haline :(

oyun oynuyor musunuz

divagar
Bir araştırma haberine göre dünya çapında 3 milyar kişi oyun oynuyormuş. Böyle haberleri görünce aklıma recep ivedik 1 filminde 300 tane balık var diyince rehber oda say lan diyor ya o geliyor. 3 milyar insan sayısını nereden çıkardınız? Dünyada mobil cihaz ve internete sahip her insan oyun öyle yada böyle oynuyordur bence. Siz oyun oynuyor musunuz arkadaşlar?

ampute milli takımı

divagar
Ampulte milli futbol takımımız finalde İspanya takımını altı sıfır yenerek tarihimizde ikinci kez Avrupa şampiyon oldu. Tüm sporcularımızı canı gönülden tebrik ediyorum eski defterlerde altın harfler ile tarihe düşülmeye sonuna kadar hak ediyorlar bu büyük başarıları ile.

plaj futbolu milli takımı

divagar


Plaj futbolu milli takımımız umman'a 7-0 yenilmiş. Kendilerini canı gönülden tebrik ediyorum bu güzel skor işin. Takımı plajdan mı topladılar diye sorasım geliyor ama sanırım alacağım cevap belli plajdan toplamışlardır. Survivor eski oyuncularından takım kuraydık keşke en azından bir tanede olsa gol falan atardık.

ormanya

divagar
Güzel bir tesis özellikle Pandemi günlerinde gidilebilecek en iyi alternatiflerden birisi. Çocuklar için tam anlamıyla bir cennet kesebilecekleri geniş alanlar görebilecekleri ilginç hayvanlar var. 6:18 yaş arası çocuklar için at binişi ücretsiz olarak yaptırılıyor bence bu harika bir şey başka bir yerde olsa turistik mekanlarda en az 50 TL isterler bir tur atmaya ama burada ücretsiz.

definecilik

divagar


İstanbul'da güzelim keşke altın bulma hayalleri kurarak talan etmişler... Sanırım altın bulma hayali kadar ütopik bir şey yok benim için. Bir insan altın hayaline nasıl kapılır ki? Ellerine eskiden kalma bir harita falan mı geçiyor? Bir insan nasıl olurda işi gücü bırakır defineciliğe başlar aklım almıyor... Bir de hiç mi denetleyen yok arkadaş?

sedat peker açıklamaları

divagar
Ülkenin tüm siyasi gündemi bir anda altüst oldu. Ama açıklamalara bakıyorum hiç kimse tayyip Erdoğan aleyhinde bir şey söyleyemiyor. Buda tayyip Erdoğan'ın her kesimden nasıl bir saygı gördüğünün bir göstergesi. Ülkenin tüm siyasi gündemi bir anda altüst oldu. Ama açıklamalara bakıyorum hiç kimse tayyip Erdoğan aleyhinde bir şey söyleyemiyor. Buda tayyip Erdoğan'ın her kesimden nasıl bir saygı gördüğünün bir göstergesi Büyüksün sayın cumhurbaşkanım.

dünyanın korona mücadelesi

divagar
2019 yılında tamıtamına 7 milyon rus turist ülkemize gelmiş. Bu yılda Ruslar gelsin diye büyük bir kampanya yapılıyor. Biliyorsunuz arkadaşlar Nisan ayında Rusya uçuşları durdurmuştu. Ama önümüzdeki günlerde büyük ihtimalle Ruslar gelmeye başlayacak ülkeye döviz girecek diye zaten tüm yasakları getirerek koronayı düşünmeye çalışıyorlar. Neyse corona sayıları düşsünde amaç ne olsa olsun önemli değil benim için.

30 nisan 2021 alkol yasağı açıklaması

divagar
Çok saçma değil mi ya. Size ne arkadaşım yani içen içer herkesin günahı kendine. Yani beyaz peynir tüketimi yasak demek gibi birşey bence. He bende içmem ramazanda hatta normal zamanda da ama insanların da bu kadar özgürlüklerine karışılmamalı bence. İslam hoşgörü dini ve bu ülkede herkes islam dinine mensupta değil. Nerede kaldı hoşgörü?

aselsan

divagarAselsan dikey konumdayken kalkış ve iniş yapabilen insansız bir aracın patentini almış. Ülkeyi kalkındırabilecek beyinler yer alıyor orada ama Allah yardımcıları olsun. Şu intihar vakalarının peşpeşe olması çok manidardı benimde aklımdalar hep aradan yıllar geçsede.

aldatanı aldatmak

divagar
Abi arkanı dönüp gideceksin bir daha da arkana bakmayacaksın. Ne o seviyeye inmene değer nede katil olmana değmez bu hayatta hiç kimse. Arada çocuk varsa hele sıkıntı. Alacaksın çocuğun velayetini karşı tarafa açacaksın yüz kızartıcı davayı. Allah kimseye yaşatmasın, zor tabi burada yazmak kolay...

beyaz kaplan

divagar
Aslında hint ve kore filmleri saklı bir cennet gibi sinema tutkunları için. İzleyecek birşey kalmadı herşeyi izledim diyen bir insan henüz kore yada hint filmlerini izlemediyse bence var olan yapımların en az yüzde 20'sini izlememiş demektir bence.

yeni iş

divagar
Hakkınızda hayırlısı olsun. Yeni işe başlarken eski şirketinizi de mağdur etmeyin arkadaşlar. Yeteri kadar süre isteyin işten ayrılmak için yeni yerin size tanıması gerekiyor. Eski firmada yeni yetkiliye eldeki işleri aktarmadan çıkmak hiç etik gelmiyor bana fikri bile kötü. Sevmesenizde ekmek yediniz oradan çünkü.

psikiyatrist

divagar
Bence eşler eş olarak gitmeli psikiyatri bölümüne eğer gerçekten ihtiyaç varsa. Eş terapileri yapılıyor ve çok normal bir durum. Ülkemizde korkuyor insanlar yok konu komşu yada akraba duyarsa ne der diye. Ama karşılıklı sevgi ve saygı varsa bence bu değerler eninde sonunda üstün gelir ve psikiyatriye danışmaya gerek kalmaz. Devir zor valla eğer evlenmeye değer gördüğünüz birine sahipseniz ve size bir saygısızlık yada sevgisizlik yapmıyorsa geri kalan ufak tefek sorunları eşler konuşup çözebilmeli. Yada belli bir yılı devirmişlerse artık kalp kırmadan tartışabilmeyi öğrenmeliler. Beceremiyorlarsa ikisi de son derece aptal olmalı bence eşlerin...

karantina günlerinde alışveriş siteleri

divagar
Elektronik bir devrim haline geldi eticaret işi koronavirüs sayesinde. Büyük firmalar kar rekoru açıklamaları yapıyor 11.11 indirim günlerinde. Yetmemiş olacak kasım sonunda tekrar indirim günleri başlatmışlar. Bundan sonra millet kolay kolay vazgeçmez sanırım eticaretten. Hem ucuz hemde daha rahat alışveriş imkanı var.

euro 9 tl'nin altına düştü

divagar
10 tl barajını açması ile ülkece sinirlerimizi zıplatan euro kuru görev değişiklikleri sonrasında tekrar 9 tl'nin altına düştü. Şuan ciddi bir direnç var o noktada bir düşüp bir çıkıyor 9 rakamının üstüne ama umudum aşağı yönlü sert bir şekilde kırması. Bu ülke için çok felaket rakamlar bu kurlar.

geçmişe takılı kalmak

divagar
Bazı insanlar yaradılış gereği hafızası güçlüdür ve yapılan kötülükleri, acıları unutmaz. Buda sürekli bir mutsuzluk ve geçmişin acı tecrübelerinin tekrar yaşanabileceğine dair umutsuzluk getirir. Unutmak iyidir. Kendinize yapılan kötülükleri unutmayın tabiki ama onlarla da yaşamayın. Karşı taraf unutur gider haberi olmaz ama siz o acılarla yaşayarak sadece kendinize kötülük yapmış olursunuz.
0 /

hoş geldiniz, bilginizle fikirler ve eleştiriler getirdiniz.


eski defterler ile zamanda yolculuk açılıyor. dün, bugün, yarın ve sonsuza değin el değmemiş konularda deneyim ve düşüncelerinizi açıkça paylaşabildiğimiz kronolojik bilgilik, hayata dair ne varsa aklınızdakilere 7/24 tercüman olacak etik çerçevede bir topluluğuz.
üyemiz olarak, zaman makinesi eski defterler'e siz de özgürce yazılar yazmak ve yönetimine katılmak ister misiniz? iletişim: sozluk@eskidefterler.com / +908503022238

hemen yazar olun