confessions

proboss

1. nesil yazar - bin-yazar - yazar -

  1. toplam entry 27
  2. takipçi 0
  3. puan 441

eski defterler whatsapp ve telegram'da

proboss
Telegram son zamanda çok fazla adını duyurdu. Ben whatsapp ile aynı şey sanıyordum ve whatsapp varken ne gerek varki diye düşünüyordum. Lakin içine girince bambaşka birşey başardıklarını gördüm. En başta üye sınırı olmayan kanal ve gruplar bir sosyal medya sitesi hatta özel twitter kanalları gibi birşey olmuş. Son dakika haberleri ve benzer kanallar da çok işe yarıyor.

motor yağı

proboss
Hiç ucuz motor yağı kullanacak kadar zengin olmadım. Siz siz olun servisin önerdiği markadadan şaşmayın arkadaşlar. Ucuz diye bette bulduklarınızın da son kullanma tarihlerine bir bakın. Durduk yere iş açarsınız başınıza maazallah.

istanbul'da ilk araba beyoğlu'nda görüldü

proboss

06/10/1907/ İstanbul'da ilk kez bir araba yıllar önce tam da bugün 6 Ekim tarihinde Beyoğlu'nda görülmüş. Bilmiyorum o meşhur şarkı "Beyoğlu'nda Gezersin" buradan mı geliyor ama yıllar önce de ciks bir muhitmiş yani beyoğlu anlayacağımız. Tarihe böyle not düşülmüş ama Beyoğlu'na bu aracı paraşütle mi attılar. Nasıl oluyorda ilk orada görülüyor, şehre kara yolundan girmesi gerekiyor. İlginç bir anektod olmuş bence. Tüm haber siteleri Beyoğlu diye kayıtlara geçiyor ama bu araç gökten zembille inmediyse.

borç para

proboss
Alan için de veren içinde zor bir durum. Neyseki güzel ülkemde artık herkesin cebi boş o yüzden kimse kimseden borç para isteyemiyor. Ceplerde kredi kartları adam asgari ücret alıyor ama limiti -25.000 nasıl oluyorsa artık. Herhalde icra ile alırız diyor bankalar cömert davranıyor.

jan lippershey

proboss
Çocuklar için bence teleskop zor olabilir. İlk olarak bir dürbün alabilirsiniz aslında. Bakarsınız eğer yumurcak ilgi ve alaka gösteriyorsa yani meraklı ise kısaca o zaman teleskop alınabilir. Ucuz teleskoplar ile net bir görüntü ummayın ama o internette gezen fotolar çok sağlam ve pahalı ekipmanlar ile çekiliyor.

neden halen bekliyorsunuz?


eski defterler ile zamanda yolculuk açılıyor. dün, bugün, yarın ve sonsuza değin el değmemiş konularda deneyim ve düşüncelerinizi açıkça paylaşabildiğimiz kronolojik bilgilik, hayata dair ne varsa aklınızdakilere 7/24 tercüman olacak etik çerçevede bir topluluğuz.
üyemiz olarak zaman makinesi eski defterler'e siz de özgürce yazılar yazmak ve yönetimine katılmak ister misiniz? e-posta: sozluk@eskidefterler.com

üye olun