confessions

proboss

1. nesil eli kalem tutan - müddet-i tahsiliye - eli kalem tutan -

  1. toplam entry 82
  2. takipçi 0
  3. puan 4002

türkiye kart

proboss
Üşenmedim hesapladım türkiyenin bir ucundan diğer ucuna gittiğin zaman şehirler arası otobüsten daha pahalıya geliyor yanlışım yoksa. Bu şartlarda çektiğin çileye değmez ama 2-3 il değiştirirken çok güzel olabilir en azından fazla kart taşıyıp cüzdan şişmez.

beykoz film platosu

proboss
Evet ben gezdim. Beykozlu olarak bir kez görme imkanım oldu. Güzel bir plato. Ahşap yapılar ağırlıkta. Birçok filme ev sahipliği ediyor. Beykoz için güzel bir tanınma fırsatı oldu bu plato. Bir zamanlar dedelerimizin gezdiği çalıştığı bu alan şimdi gözler önünde bir film alanı.

çocuk beyni

proboss
Çocuğunuzun beynini görmek istermiydiniz gibi saçma bir soru sorsam gülermisiniz? Ama bir düşünsenize kızdığınız zaman bagırdığınız zaman ne oluyor televizyon izlediğinde ne oluyor her şeyi görmek mümkün olur ozaman. Belki daha dikkatli oluruz. Hadi bakalım bir de siz düşünün.

mansur yavaş

proboss
Mansur Yavaş ile ilgili yüzde gülümse belirten bir haber okudum. Habere göre Ankara'da üniversite kazanan gençlere süprizleri olduğunu belirtmis. Merak ettim şahsen neler yapacağını. Hiç bir şey yapmayacak diyenlerde var. Bakcaz görcez.

organik ürün

proboss
Organik adı altında bir çok ürün satılıyor. Ben şöyle düşünüyorum mesela İstanbul'da yaşayan bir kişi İstanbul'un köylerinde bağı bahçesi olanla anlaşcak meyvesini sebzesini ayirtacak. Böylelikle hem güvenle tüketir hemde boşuna para harcamaz başka yerlere.

2. doz aşı

proboss
Aşılarını olmayan var mı hala? Sağlık bakanı sayın Fahrettin Koca öyle güzel rakamlar veriyor ki sanki herkes aşı olmuş gibi geliyor bana. Seviniyorum hemde ne zaman etkisini göreceğiz diye bekliyorum doğrusu. Bende dün ikinci doz biontech aşımı oldum. Evet yan etkileri var yada ben hep hissediyorum ama sonucuna değecek inşallah.

tyt ayt barajı

proboss
İkinci ek yerleştirme tercihleri döneminde tyt barajı 140 ayt barajı 170 olarak düşürüldü. Tüm bunlar nereden çıkıyor ben anlamıyorum doğrusu. Yanı sonucu ne denli sağlıklı olacak fikrim yok. Yakın gelecekteki meslek sahiplerinin yeterlilikleri beni ürkütmüyor değil.

kovid 19 varyantları

proboss
Bıktım bu varyant muhabbetinden. Tamam işte olduk olacağımız aşıları. Aldık önlem takıyoruz maskeleride. Hinttir ingilizdir bu ne yahu. Önemli olan tedbirleri elden bırakmamak. Hani o 1 2 kişi olan günler ellerimizle gofretlere kadar siliyorduk şimdi 30 bine dayandı vakalar biz keyfimizde.

parti muhabbeti

proboss
Sıklaştığı zaman erken seçim mi geliyor diye düşündüğüm hadisedir. Gelecek seçimlerde çok enteresan olaylar olacak gibi geliyor ama umarım ülke lehine olur. Ülkede her olan biten siyasi bir rant yarışına evriliyor ne hikmetse...

insan dişli balık

proboss
Amerika'da bir balıkçının yakaladığı insan dişli balık görenleri hayrete düşürüyor. Canlı türleri ya da balıklar hakkında çok bilgim yok ama bu balık gerçekten çok ilginç birazda ürpertici. Balıkçılar oldukça can acıtabilecek bir ısırığı olduğunu belirtmişler.

ziya selçuk

proboss
Hakikaten istifamı etmiş yahu? Neden ki? Seviyorduk biz ziya selçuğu.Umarım doğru kararlar almıştır. Ziya Selçuk Corona döneminde çok açıklayıcı tavrı ve karakterli duruşu ile kalbimizi kazandı. Yolu açık olsun inşallah.

kahve

proboss
Kahve sohbettir dinlenmedir. Özellikle kararsız kaldığınız anlarda bir kahve öneririm. Ben kahvenin sakinleştirdiğine ve kararsız anlarda iyi geldiğine inanıyorum. Özellikle sade kahvenin vücuda oldukça faydası olduğunu da duydum uzmanlardan.

ahbap derneği

proboss
Koca yürekli Türklerin olduğu dernek. Kurucusu öncüsü hatta ve hatta fikir babası Haluk Levent. Türkiye'nin en merhametli kalperinden kendisi. Bir çok afette oldugu gibi egemiz yanarken de o var sahada ve arka planda. İyikide var.

gana millet cami ve külliyesi

proboss
Acaba gana'da cami yapımına on milyonlarca lira yatırım yapacağımıza yangın södürme uçak ve helikopterlerine mi yatırım yapsaydık acaba diye düşünmeden edemediğim durumdur. Keşkelerin sonu gelmezde umarım bu felaketlerden artık ders alınmıştır da tekrarı yaşanmaması için gereken tedbirler alınır. Hoş yanacak ormanda kalmadı.

adım adım

proboss
Adım adım setleri evet biraz pahalı ama çok güzel. Oğlumuz için aldık Bir çocuğum daha olsa yine alırım diye düşünüyorum çünkü adım adım setleri sayesinde çocuğumun eğitimi evde daha planlı bir hale geldi. Firma kargo konusunda çok hassas.Bu takdirlik bir durum. Pandemi döneminde bile hiç aksatmatmadılar.

çocuk olmak

proboss
Çocuk olmak dünyanın en saf duygularından biri. Eğer çocuksanız dünyadaki birçok kötülüğü kıskançlığı ya da fesatlığı ya da için kötü insanları henüz tanımıyorsunuzdur. Çocukların belki de asla geri döndüremeyeceğin şey herhalde saf sevgi olacaktır ileriki yaşlarda.

elmalı davası

proboss
Malesef güne çok kötü başladık. Elmalı davası sonuçlandı ve ahlaksız namussuz çocuk tecavüzcüleri serbest bırakıldı. Batsın bu adalet?sistemi. Batsın bu karar. Nasıl ödenecek bu hesap ben çok merak ediyorum. Bugün 2 temiz çocuğun hayallerini yıktı bu adalet.

şeyma subaşı

proboss
Şöyle bir şey okudum hani seyma Subaşı'nın sevgilisi aslında o kadar zengin degilmis. Çıkmış ortaya tüm bilgiler. Mısır da da oyle çok tanınan bir aile değilmiş.Ama Şeyma hanım bu konuda ısrarcı gibi. Hatta hamile haberleri konuşuluyor.
0 /

hoş geldiniz, bilginizle fikirler ve eleştiriler getirdiniz.


eski defterler ile zamanda yolculuk açılıyor. dün, bugün, yarın ve sonsuza değin el değmemiş konularda deneyim ve düşüncelerinizi açıkça paylaşabildiğimiz kronolojik bilgilik, hayata dair ne varsa aklınızdakilere 7/24 tercüman olacak etik çerçevede bir topluluğuz.
üyemiz olarak, zaman makinesi eski defterler'e siz de özgürce yazılar yazmak ve yönetimine katılmak ister misiniz? iletişim: sozluk@eskidefterler.com / +908503022238

hemen yazar olun