confessions

tesetabi

1. nesil eli kalem tutan - müddet-i tahsiliye - eli kalem tutan -

  1. toplam entry 39
  2. takipçi 2
  3. puan 2632

sonsuz sayfaları ile eski defterler

tesetabi
İyi hoş diyorsunuz da arkadaşlar bugün yaşanan hadiseler de yarının geçmişi değil midir ki? Güzelim sözlük sitesini tek bir alana bağlamayın ne güzel dün de var bugünde hatta 250 milyon yıl sonrasını gösteren bir simülasyon konusu bile görmüştüm. Bence bu çeşitlilik sözlük yazarlarının çok yönlü olmasından geliyor sitedeki ve oldukça güzel birşey. Birlikte öğreniyoruz bu farklı görüş ve tecrübeler ile.

mars

tesetabi


Mars'taki uzay aracınsan yeni görüntüler gelmiş. Kırmızı gezegen kum ve taş yapılarına sahip. Teleskoplar ile zaten tahmin ediliyordu renginden de tahmin ediliyordu. Çok merak ediyorum şu fotoğraflar nasa'daki üsse geldiğinde bir tane uzaylı resmi çıksa masa başındaki elemanlar o an ne yaparlar görüntüyü görünce 🤣

sokağa çıkma yasağı

tesetabi


Sokağa çıkma yasağının sona erdiği ilk cumartesi gününden istanbul manzarası. Her işte abartmayı çok seviyoruz. Yasak kalktı mı hadi hurra koştur dışarıya. Sosyal mesafeyi de unut. Maske ağzı kapatsa yeter burnum açık kalsın nefes almam zahmetsiz olsun. Oh ne güzel memleket...

uzaktan eğitim

tesetabi
Cumhurbaşkanı açıklamalar yaptı ama bence yeterli değil bu önlemler, okulların dışında pek kayda değer ciddi yaptırım ben göremedim. Sinemalar zaten çok mühim değil zaten pek giden yoktur anca gidecek yer bulamayan gençler gider şu ortamda sinemaya. Onlarada yapacak birşey yok artıkın.

istanbulda 2-3 hafta kapanma şart

tesetabi
Herkes bir açıklama yapıyor doktorlar, profesörler ama artık güvende kalmadı kimseye. Hangisi işi şova döküyor fenomen olmak için hangisi ciddi açıklamada bulunuyor kestiremez olduk. Prof. Dr. Bengi Başer son olarak şunu paylaştı: "Türkiye'de salgın tsunami gibi, artık 14 günlük bir kapanma da yetmeyebilir."

cadde ve sokaklarda yürürken sigara içmek yasaklandı

tesetabi
Sanırım maskeyi açıp geziyorlar sigara içerken diye alınan bir karar ama zaten hükümet halihazırda sigara ile savaş halinde. Sebebi de sigara kaynaklı sağlık giderleri ülkemize çok büyük bir külfet. Gavurdan sigara alıp onları zengin ederken kendimizi zehirliyoruz. Birde üzerine sağlık giderleri, ilaçlarda yurtdışından. Milyonlarca kişi içiyor şuan yazdığım size komik geliyor belki ama ülke ekonomisinin sırtında bir kambur bu sigara işi. Devler vergi alıyor tabi ama oda devede kulak kalır.

albayrak'ın istifa depreminin perde arkası

tesetabi
Kaç gündür twitter başta olmak üzere trend topic olmuştu istifa çağrıları. Bana kalırsa dayanamadı baskılara ve istifa etti. Anlamadığım nokta şu; ben özel bir şirkette çalışıyorum ve istifa edeceksem önce kısım amirime bilgi veririm. Belli bir süre kalmam gerekir yerime birisi bulunana kadar. Olması gereken de bu bence. Pazar günü sosyal medyadan ben bıraktım bu işi sağlık sorunlarım var diye yazmam yani. Bence usulü ile ayrılmalı yerine bir atama yapılmalı. Muazzam bir düşüş var yalnız piyasalar nasıl fiyatlandırmışsa valla aklım almıyor adam geçen açıklama yapmıştı istesek düşürürüz diye. Düşürdü valla sonunda helal olsun :)

pazartesi diyetleri

tesetabi
Şahsen takribi iki haftadır başarılı bir diyet sürecindeyim. 4 kilo gibi hızlı bir başlangıç oldu ama beklenildiği üzere durdu şu sıra kilo verme. Artık gram gram da olsa verip önümüzdeki yaza formda girmek istiyorum. Diyetim şu şekilde; abur cubur ve kızartma türü yok. Beyaz ekmek, pilav vb yok. Onun dışında serbest herşey azar azar.

boğaziçi köprüsü'nün açılması

tesetabi
30/10/1973/ günü dönemin türkiye cumhuriyeti cumhurbaşkanı olan fahri korutürk tarafından açıldı. Yıllar önce üniversiteye hazırlanırken fizik hocam anlatmıştı. 1. Köprü yapılırken halatları çapraz olarak germişler (x harfi gibi) acaba biz mi yanlış biliyoruz yük dayanımlarını diye düşünmüş. Sonra ikinci köprü yapıldığında halatların yukarıdan aşağıya dik olarak sıralandığını görünce demiş tamam fizik kanunlarında sorun yok diye 😊

spotify aile paketi kurarak para kazanma

tesetabi
6 kişilik aile grubu açılacaktır diye forumlarda konu açıyorsun 5 arkadaş sana 27'şer tl yolluyor sonra grubu kuruyorsun herbiriniz 6 aylığı 27 tl den spotfy kullanıyorsunuz. Papara, enpara iade alırsan da kendini ücretsize getiriyorsun. Kendini bedavaya getirmenin yanında alacağın geri iadeler ile 50 tl civarı hatta kar yapabilirsin. 27x6 = 162 TL. Alacağın iade 162/2=81 TL. Kar 81 TL iade eksi 27 TL senin cebinden çıkan oda 54 TL kazanç sağlıyorsun. Yada çevrenizdeki eş, dost ile de grup oluşturabilirsiniz.

eski defterler whatsapp ve telegram'da

tesetabi
Aslında burada tartışmak varken neden telegram ve whatsapp grubu kurulmuş anlam veremedim ilk başta ama sonra düşününce site ile ilgili gördüğümüz öneri, şikayet yada üyeler hakkında, rahatsız olduğumuz entryler hakkında bildirim yapılabilir bu kanallardan. Yönetime kolay ulaşılabilir olmak şık olmuş başka sitelerde göremezsiniz bu kadar ilgi ve alakayı.

denizli valisi

tesetabi
Özrü bile enteresan resmi açıklama yapıyorsun belediye sitesinde ama bir sürü imla hatası var. Biz sözlük yazarları bile özeniyoruz imla hatalarına dikkat ediyoruz. Belediyenin işletme, iktisat vb. Üniversite mezunu çalışanları yazıyor sanırım biraz dikkat edilse keşke.

mutlu olmak

tesetabi
Mutlu olmak için pek çok şeye sahibiz. İnsan sadece kendini üzen şeyleri sayıyor, kendini mutlu eden şeyleri başına gelen iyi şeyleri saysa zaten görecek ne kadar imkanı olduğunu. Birde masumlar apartmanı, kırmızı oda gibi dizileri izlemeyin hayat zaten dram dolu.

cnntürk kanalı

tesetabi
11/10/1999/ tarihte bugün cnn Türk kanalı yayın hayatına başlamıştı. Ufaktım o zamanlar ama hatırlıyorum baya bir sükse yapmıştı. Cnn bildiğimiz gavurların ünlü kanalı türkçe haber kanalı yapıyorlar. O zaman misyoner haberler olur diyorduk ama adamlar işi iyi yapıyorlar hiçte önyargılı olduğumuz içerikler görmedim. Aksine türk haberciliği ileri taşınıyor ntv ile birlikte bu kanalda bence.

adile naşit

tesetabi
Türk sinemasının başyapıtlarında rolü olan adile annemiz. Ama hiç gençlik rollerini hatırlamıyoruz nedense. Sanki hep aynı yıl çekmiş gibi filmlerini, her filmde aynı yaştaymış gibi geliyor bana. Sanırım minyon tipli olduğundan yaşını göstermiyordu. Günümüz sanatçılarından yasemin yalçın'ı benzetirdim kendisine ama onu da bir süredir göremez olduk.
0 /

hoş geldiniz, bilginizle fikirler ve eleştiriler getirdiniz.


eski defterler ile zamanda yolculuk açılıyor. dün, bugün, yarın ve sonsuza değin el değmemiş konularda deneyim ve düşüncelerinizi açıkça paylaşabildiğimiz kronolojik bilgilik, hayata dair ne varsa aklınızdakilere 7/24 tercüman olacak etik çerçevede bir topluluğuz.
üyemiz olarak, zaman makinesi eski defterler'e siz de özgürce yazılar yazmak ve yönetimine katılmak ister misiniz? iletişim: sozluk@eskidefterler.com / +908503022238

hemen yazar olun