confessions

tesetabi

1. nesil yazar - darülfünun - yazar -

  1. toplam entry 34
  2. takipçi 2
  3. puan 908

uzaktan eğitim

tesetabi
Cumhurbaşkanı açıklamalar yaptı ama bence yeterli değil bu önlemler, okulların dışında pek kayda değer ciddi yaptırım ben göremedim. Sinemalar zaten çok mühim değil zaten pek giden yoktur anca gidecek yer bulamayan gençler gider şu ortamda sinemaya. Onlarada yapacak birşey yok artıkın.

istanbulda 2-3 hafta kapanma şart

tesetabi
Herkes bir açıklama yapıyor doktorlar, profesörler ama artık güvende kalmadı kimseye. Hangisi işi şova döküyor fenomen olmak için hangisi ciddi açıklamada bulunuyor kestiremez olduk. Prof. Dr. Bengi Başer son olarak şunu paylaştı: "Türkiye'de salgın tsunami gibi, artık 14 günlük bir kapanma da yetmeyebilir."

cadde ve sokaklarda yürürken sigara içmek yasaklandı

tesetabi
Sanırım maskeyi açıp geziyorlar sigara içerken diye alınan bir karar ama zaten hükümet halihazırda sigara ile savaş halinde. Sebebi de sigara kaynaklı sağlık giderleri ülkemize çok büyük bir külfet. Gavurdan sigara alıp onları zengin ederken kendimizi zehirliyoruz. Birde üzerine sağlık giderleri, ilaçlarda yurtdışından. Milyonlarca kişi içiyor şuan yazdığım size komik geliyor belki ama ülke ekonomisinin sırtında bir kambur bu sigara işi. Devler vergi alıyor tabi ama oda devede kulak kalır.

albayrak'ın istifa depreminin perde arkası

tesetabi
Kaç gündür twitter başta olmak üzere trend topic olmuştu istifa çağrıları. Bana kalırsa dayanamadı baskılara ve istifa etti. Anlamadığım nokta şu; ben özel bir şirkette çalışıyorum ve istifa edeceksem önce kısım amirime bilgi veririm. Belli bir süre kalmam gerekir yerime birisi bulunana kadar. Olması gereken de bu bence. Pazar günü sosyal medyadan ben bıraktım bu işi sağlık sorunlarım var diye yazmam yani. Bence usulü ile ayrılmalı yerine bir atama yapılmalı. Muazzam bir düşüş var yalnız piyasalar nasıl fiyatlandırmışsa valla aklım almıyor adam geçen açıklama yapmıştı istesek düşürürüz diye. Düşürdü valla sonunda helal olsun :)

pazartesi diyetleri

tesetabi
Şahsen takribi iki haftadır başarılı bir diyet sürecindeyim. 4 kilo gibi hızlı bir başlangıç oldu ama beklenildiği üzere durdu şu sıra kilo verme. Artık gram gram da olsa verip önümüzdeki yaza formda girmek istiyorum. Diyetim şu şekilde; abur cubur ve kızartma türü yok. Beyaz ekmek, pilav vb yok. Onun dışında serbest herşey azar azar.

boğaziçi köprüsünün açılması

tesetabi
30/10/1973/ günü dönemin türkiye cumhuriyeti cumhurbaşkanı olan fahri korutürk tarafından açıldı. Yıllar önce üniversiteye hazırlanırken fizik hocam anlatmıştı. 1. Köprü yapılırken halatları çapraz olarak germişler (x harfi gibi) acaba biz mi yanlış biliyoruz yük dayanımlarını diye düşünmüş. Sonra ikinci köprü yapıldığında halatların yukarıdan aşağıya dik olarak sıralandığını görünce demiş tamam fizik kanunlarında sorun yok diye 😊
0 /

hoş geldiniz, bilginizle eleştiriler getirdiniz.


eski defterler ile zamanda yolculuk açılıyor. dün, bugün, yarın ve sonsuza değin el değmemiş konularda deneyim ve düşüncelerinizi açıkça paylaşabildiğimiz kronolojik bilgilik, hayata dair ne varsa aklınızdakilere 7/24 tercüman olacak etik çerçevede bir topluluğuz.
üyemiz olarak zaman makinesi eski defterler'e siz de özgürce yazılar yazmak ve yönetimine katılmak ister misiniz? iletişim: sozluk@eskidefterler.com

hemen yazar ol