uzaktan eğitim

nedre
Milli Eğitim Bakanlığı'ndan yapılan açıklama ile 31 Aralık'a kadar uzaktan eğitime geçildi yeniden. Sürekli değişen eğitim sisteminde yetişmişlerden sonra uzaktan eğitimle yetişmiş bireyleri de 15 yıl sonra göreceğiz bakalım ne gibi etkileri olacak.

tesetabi
Cumhurbaşkanı açıklamalar yaptı ama bence yeterli değil bu önlemler, okulların dışında pek kayda değer ciddi yaptırım ben göremedim. Sinemalar zaten çok mühim değil zaten pek giden yoktur anca gidecek yer bulamayan gençler gider şu ortamda sinemaya. Onlarada yapacak birşey yok artıkın.
angela3
Yakından anlamayan çocuklar uzaktan hiç anlamazlar bence. Ben uzaktan eğitimi verimli bulmuyorum. Aslında aileler içinde iyi değil çocukları okula gönderince kafaları dinlemiyordu en azından.
acikelli
Malesef vaka sayıları dolayısıyla uzaktan eğitim devam ediyor. Fakat anaokulları bu kapsam dışında kaldı. Yalnız şöyle bir ayrıntı var. Eğer anaokulu ilkokul binası içerisinde yer alıyorsa okul olmuyor. Uzaktan eğitime devam ediliyor.
kaoss
Maalesef vakaların artışı nedeni ile uzaktan eğitim uygulanmaya karar verildi. Fakat bu sistem okuldaki gördüğümüz yüz yüze eğitim sisteminin yerini asla tutamaz. Umarım her şey normale döner. Her şey eskisi gibi olur.
biriyilikhayali
Ülkedeki göz rahatsızlığı oranını ciddi şekilde artıran uygulama. Canlı eğitime katılım zorunluluğu getirilmese, EBA TV düzgün ve yeterli bir yayın sistemi geliştirse, bir de: okul kitapları "öğretmen anlatımına bağımlı" hazırlanmasa, herşey çok daha güzel olabilirdi...

Not: Bu derslerden en çok: içinde tek satır Türkçe olmayan İngilizce öğretim kitabı (İngilizce öğreneceksiniz ama kitabı okuyup anlamak için önce İngilizce öğrenmeniz gerekiyor. Bunun bir de Arapça kitap versiyonu var; İngilizce bilen her yerde çıkıyor ama evde Arapça bilen yoksa çocuk yandı ki yandı...), bir de Türkçe kitabı sorun olarak ilk sırada yer alıyor. (Türkçe kitabında da sadece hikaye, şiir, bir de "okudun ama ne anladın bakim?" etkinlikleri var; diğer tüm dilbilgisi konuları öğretmenin ek olarak beyan edeceği güne kadar "gizli/bilinmeyen" statüsünde...)

Öğretmenler değerli, ancak eğitim için öğretmene bu derece bağımlı bırakılmayı anlayamıyorum. Sanırım "zorunlu eğitim neden zorunlu", bunu hissettirmek için böyle yapıyorlar; çünkü öğretmen konuları anlatmasa, "bu" kitaplardan eğitim almak mümkün değil. (Oysa ki kitap denilen şey, bugün dünya üzerinde geçmişten geleceğe uzanmış tüm bilgilerin yegane kaynağı. Yeter ki okuma yazma bil, yeter ki öğrenmek iste; onlar tüm bildiklerini sana vermeye hazırdı...)

hoş geldiniz, bilginizle fikirler ve eleştiriler getirdiniz.


eski defterler ile zamanda yolculuk açılıyor. dün, bugün, yarın ve sonsuza değin el değmemiş konularda deneyim ve düşüncelerinizi açıkça paylaşabildiğimiz kronolojik bilgilik, hayata dair ne varsa aklınızdakilere 7/24 tercüman olacak etik çerçevede bir topluluğuz.
üyemiz olarak, zaman makinesi eski defterler'e siz de özgürce yazılar yazmak ve yönetimine katılmak ister misiniz? iletişim: sozluk@eskidefterler.com

hemen yazar olun