confessions

birsinema

1. nesil eli kalem tutan - tabib - eli kalem tutan -

  1. toplam entry 179
  2. takipçi 0
  3. puan 9935

pedro alonso istanbul'da

birsinema

Dünyaca ünlü la casa de papel dizisinden hayran olduğum isim pedro alonso yani bizim bildiğimiz dizide ünlendiği adıyla berlin İstanbul'a gelmiş. Keşke önceden haberim olsaydı gitmeye çalışırdım. Adamın yazarlık yönü olduğunu bilmiyordum yeni kitabının tanıtımı için gelmiş. La casa de papel maskesi yada tulumu imzalatırdım gitseydim 😇

katla

birsinema
Benim gibi Netflix müdavimleri burada mı? Bilenler iyi bilir bu diziyi. Dizi mini mini. İzlenmesi keyifli oluyor. Bu dizide oldukça başarılı hem prodüksiyon hemde konu bakımından. İzlerken biraz gerilmeniz normal ama seyrettikten sonra iyiydi denebilir.

uyku sorunu

birsinema
Çok sıkıntı.Yasamayan mümkün değil anlayamaz. Mesela ailemden biri gece hastalandı diyelim yani mümkün değil uyanırım diyemem. Rüyamdan bile cikamiyorum ya☺️ Ama aşılabilir bir durum bir yandan da sorumluluk arttıkça durum değişiyor.

eğitim başlıyor

birsinema
Bir buçuk yıl üzerine yarın 6 Eylül ve eğitim başlıyor. Öncelikle hayırlı olsun yada hayırlısı olsun ne diyelim.Umarım okullar steril hale gelmiştir. Emin olmamakla beraber inanıyorum. Duyduğuma göre ilk okulda sınıfın temizliğinden veli grubu sorumlu. Böyle olunca durum tedirginlik daha da bir artıyor.

gökhan gönül

birsinema
Günlerdir devam eden muhabbet doğru çıktı İzmit'te yaşayan Can Gönül başarılı futbolcu Gökhan Gönül ile kardeş çıktı. Kardeş Gökhan Gönül bunu yeni öğrendiğini söyledi ve kardesini yanına davet etti. Allah bundan sonra hiç ayırmasın diyelim.

antalya yangın

birsinema
Antalya'da çıkan feci yangının araştırmaları devam ediyor. Şüpheli olarak tutuklanan bir kişi yapılan soruşturma sonucunda ormanı bin lira karşılığında yaktığını benzini döke döke gittiğini söyledi. Yani bu korkunç bir ifade.Bu durum herkesin herşeyi yapabileceğini gösteriyor.

deprem 1999

birsinema
Gölcük'te meydana gelen korkunç hadise deprem malesef. Binalar yıkılmış insanlar yollarda kırık yollarda kalmış heryer yaralı. Manzara içler acısı anlayacağınız. Sesimi duyan varmı diyen yardım gönüllüleri yada ambulanslarla hazır bulunan sağlık görevlileri. Ne emek verdiniz iyiki varsınız siz.

kastamonu sel

birsinema
Kastamonu Bozkurt ilçesinde çok yıkıcı olan sel felaketi malesef bir çok zararı beraberinde getirdi. Yaralar hala sarılmış vaziyette değil. İnsanlar bir çok eşyaya ihtiyaç duyuyor. Yardımseverler tabi boş durmadı ve ellerinden geldiğince Bozkurt halkının yanında oldu. Ne mutlu ki böyle bir ruh var bizde. Ne mutlu ki insanı önce insan olduğundan çok seviyoruz.

ebrar karakurt

birsinema
Ülkemizde spora değer vermeyen kişi sayısı çok fazla olduğu gibi değişik eleştirilerde söz konusu. Bunlardan biri Ebrar Karakurt. Kendisi Türkiye adına voleybol oynayan başarılı bir kadın voleybolcu. Sosyal medya hesabında verdiği poz nedeni ile topa tutuldu adeta.

aşı olmayanlara uygulanan yaptırımlar

birsinema
En son saran holding açıklama Yapmış aşı olmayan çalışanlarının iş akdine son verecekmiş. Bu aşı karşıtlığını sanırım en sert yanıtlardan birisi bir insanın işten çıkarılmasında haklı sebep sayılacak gibi görünüyor aşı olmamak. Herkes seve seve aşı olacak anlayacağınız. Ben de oldum ama bu yaptırımlardan korkma olmazsa belki de olmazdım. Çalıştığım iş yeri bayramdan dönüşte bile pcr testi istedi aşı olmayanlardan.

yangın felaketi

birsinema
Ülkemizde yangınlar bir çok şehrimizde devam etmekte. Özellikle Marmaris ve çevresini nerdeyse kül etti geçti. Doğanın yanması yanında hayvanlarda çok ciddi zarar gördü. Hele hele sosyal medya kullanıcılarının paylaştığı videolarda o zavallı hayvanların çığlıkları akıl alır gibi değil.

selçuk tektaş

birsinema
Bugün şarkıcı Alişan abisi Selçuk Tektaşı malesef toprağa verdi. Selçuk Tektaş uzun süredir korona tedavisi görüyordu. Genç adamın ölümü ailede büyük şok yarattı. Allah ailesine sabırlar versin. Menajerlik yapan Tektaş evli ve iki kız çocuk sahibiymiş.

mavi il edirne

birsinema
Çok şükür ki bir ilimiz daha mavi renge boyandı covid 19 risk haritasında. Edirne de hiç vaka yok. Maske mesafe ve temizlik kadar hatta en çok aşılanma oranına bağlıyorum bu büyük başarıyı. Edirne tarihi dokusu ve güzel insanları ile olduğu kadar bu başarısı ile de her ile örnek olsun.

müsilaj

birsinema
Müsilaj baya bir beklenmedik durum oldu doğrusu. Enfeksiyon hastalıklarına kapılma korkusu ile denizi neredeyse aklımızdan geçirmiyoruz. Hele çocuklar için oldukça sıkıntılı sonuçlar doğurabilir bu durum. Neyseki temizleme çalışmaları oldukça hızlı gidiyor.
0 /

hoş geldiniz, bilginizle fikirler ve eleştiriler getirdiniz.


eski defterler ile zamanda yolculuk açılıyor. dün, bugün, yarın ve sonsuza değin el değmemiş konularda deneyim ve düşüncelerinizi açıkça paylaşabildiğimiz kronolojik bilgilik, hayata dair ne varsa aklınızdakilere 7/24 tercüman olacak etik çerçevede bir topluluğuz.
üyemiz olarak, zaman makinesi eski defterler'e siz de özgürce yazılar yazmak ve yönetimine katılmak ister misiniz? iletişim: [email protected]

hemen yazar olun