confessions

nobita

1. nesil okur yazar - müddet-i tahsiliye - okur yazar -

  1. toplam entry 88
  2. takipçi 0
  3. puan 3772

bimcell

nobita
Bende bimcell kullanıyorum. Oldukça memnunum. Hiç farkını yada olumsuz yönünü görmedim. Evimde sokakta her yerde çekiyor bunun dışında en güzel yönü tabikide uygun olması.Herkese tavsiye ederim.

carrefoursa ramazan kartı

nobita
Geçtiğimiz hafta eşimin çalıştığı firmanın bize verdiği hediye kartı. Meğer her yıl veriyorlarmış ramazan ikramı. Bu yıl kart vermişler. Baya iyi oldu ne yalan söyleyeyim evet marketler aşırı pahali anca 5 6 parça bişey aldık ama olsun ama ihtiyaçlar gideriliyor.

saç boyası

nobita
Bu işi yaoan bir çok marka var L'Oreal palette gibi. Tabi kimyasal ne kadar mantıklıdır bilinmez ama bayanlar hatta çoğu zaman erkekler icin saç boyası vazgeçilmez bir unsur oldu. Fiyatları markaya göre değişkenlik gösteriyor. Evde boyamaksa kuaföre göre baya kârlı oluyor.

zararlı böcekler

nobita
Badem ve fıstık ağaçlarına ayrıca çam ağaçlarına da zarar veren ağaç yayılımını arttırıyor. Özellikle Doğu Anadolu'da yayılan bu istilacı böcek doğada deformasyona sebep oluyor. İzmir de de böcek olayına karşı labaratuarda terminatör böcek üretildi. Böceğin adı camkese böceği.

meke gölü

nobita
Meke gölü haritadan silinmek üzere. Yani bir güzelliğimizi daha kaybediyoruz. Meke gölü dünyanın nazar boncuğu olarak biliniyor ama malesef 2000 li yıllardan beri tarımdaki bilinçsiz sulamadan dolayı yer altı suları azaldı ve göl şimdi kurudu.

serbest oyun

nobita
Çocukların 3 ve 4 yaşlarında oldukça etkili olan oyun türü. Çocuk için uygun krtam yaratılır ve onun kendini ifadesi beklenir. Çocuklar çok kurallı oyunları sevmezler daha doğrusu bu yaşlarda kural kavramını kavrayamazlar. Bu nedenle bu yaşlardaki oyunlar ve çocuğun tepkileri oldukça önemlidir.

saat koleksiyonu

nobita
Bir zevk meselesi aslında. Herkes önem vermez böyle aksesuar koleksiyonlarına. Ama çevremde bir kaç kişi var tabi varlıklı insanlar bunlar bu tür koleksiyonları var. Çeşit çeşit saatler benimde hep dikkatimi çekmiştir. Spor,klasik,günlük her çeşit saat.

harika evlilik

nobita
Harika evliliğin sırrı nedir? İki mukemmelin bir araya gelmesi mi yoksa birbirlerinin kusurlarını örtmeleri mi ? Bence çiftlerin birbirlerini eksiklikleri yada hataları ile kabul etmesi evliliğin en güzel ve en özel yanı.
0 /

hoş geldiniz, bilginizle fikirler ve eleştiriler getirdiniz.


eski defterler ile zamanda yolculuk açılıyor. dün, bugün, yarın ve sonsuza değin el değmemiş konularda deneyim ve düşüncelerinizi açıkça paylaşabildiğimiz kronolojik bilgilik, hayata dair ne varsa aklınızdakilere 7/24 tercüman olacak etik çerçevede bir topluluğuz.
üyemiz olarak zaman makinesi eski defterler'e siz de özgürce yazılar yazmak ve yönetimine katılmak ister misiniz? iletişim: [email protected]

hemen yazar olun