confessions

nobita

1. nesil eli kalem tutan - tabib - eli kalem tutan -

  1. toplam entry 150
  2. takipçi 0
  3. puan 8122

takviye gıda

nobita
Takviye edici gıdalardan bahsediyorum aslında. Eczaneler bunlardan geçilmiyor. Özellikle pandemi başladığından beri talep belliki çok fazla. Bunu fiyattan anlıyorum elbette. Çinko,c vitamini,B12 derken birsuru çeşit var.Malesef insanlarımız bilinçsiz tahlil yaptırmadan hekime danışmadan az biraz çinko alayım diye başlıyor olaya. Dikkatli ve bilinçli olmak lazım diye düşünüyorum.

yargı dizisi

nobita
Baya on yargılı yaklaştım diziye dicem ama espri değil yani gerçek. Sıkıcı olduğunu düşündüm en başta. Ama öyle değil. Bir kere oyunculuklar efsane. Ben Hüseyin Avni Danyalın olduğu dizileri severim zaten ama genç oyuncular da ondan aşağı kalır degil.

yurt sorunu

nobita
Yahu birileri yurt sorunu var diyor diğerleri yok diyor. Mesele aslında yurt sorunu değil bence gereksiz kontenjanlar. Her ilde hatta neredeyse ilçede üniversite var sınıflar çok kalabalık eskiden 40 kişi vardı benim okuduğum üniversite ve bölümde şimdi 200 olmuş. Bir eğitmen 40 kişilik bir sınıfa ve 200 kişilik bir sınıfa aynı seviyede eğitim verebilir mi? Yurt sorununun sebebi haddinden fazla öğrenci olması olabilir mi?

bağışıklık sistemi

nobita
Eczaneye gittiyseniz yakın zamanda artık ilaçtan çok vitamin göreceğiz neredeyse. Marka marka hepsi birbiri ile fiyat konusunda yarışan vitaminler takviyeler var. Yaşlı yada okula giden bir çocuğunuz varsa bunlardan birini kullanmak zorunda hissediyorsunuz kendinizi. Özellikle bağışıklık sistemini tehdit eden durumlar ile karşı karşıya olduğumuzdan seve seve veriyoruz dünya parayı. Böylee olunca sinirden stresten bağışıklık çöküyor zaten 😃

katla dizisi

nobita
Netflix dizilerinden sadece biri. Kesinlikle gerilim. Yavaş ilerliyor ama bişey kacirmana izin vermiyor. Uykuda getirmiyor baya gerdiği için. İzlanda coğrafyasını gözler önüne seren dizi bir çok insanın hayatına dokunuyorlar.

italya'da esrarın yasalaştırılması

nobita
Bunu sadece ülkede yaşayan vatandaşlar açısından düşünmemek lazım. Mesela Amsterdam Hollanda da yasak olduğu için şehrin nüfusunun kat ve kat fazlası turist olarak akın ediyor. Hollanda turizimdan çok iyi bir para kazanıyor. Uluslararası toplumda da kimse buraya şöyle kötü ya da böyle kötü demiyor eğlenilecek bir şehir olarak bakıyorlar.

afganistan

nobita
Afganistan yıllar boyunca kanlı çatışmaların yaşandığı ülke oldu. Şimdi ise Taliban tarafından yönetiliyor. Halk zorda artık maddi durumları hayatlarını sürdürmek için oldukça yetersiz. Afgan halkı evlerinde bulunan eşyaları satarak yaşamaya çalışıyor.

türkiye ekonomisi yılın ikinci çeyreğinde yüzde 21.7 büyüdü

nobita
Nasıl bir büyüme önceki dönem %50 küçülmüştü de şimdi mi bu kadar büyüdü. Büyüyen tek şey market raflarındaki fiyatlar bana göre. Yeni yıl geliyor ama iş yerinden yeni yılı zammı alabilecek miyiz alamayacak mıyız işler bu kadar kötüyken onu bile düşünüyoruz. bu neyin büyümesi acaba verileri nasıl elde ediyorlar.

bülent emrah parlak'ın birçok skeci yapamayız açıklaması

nobita
Doğru söylemiş artık değil televizyonda yayın yapmak yeni sosyal medya yasası ile internette paylaşım yaparken bile dikkatli olmak lazım. Çokda karşı değilim teknoloji bazen o kadar da iyi birşey değil art niyetli kişiler provokasyon için kullanıyor. Ama herşeyi de çok süt liman göstermeseler iyi olur. Misal milli takımı dünya kupası şampiyonu yada aya koloni kurduk deseler inanacak insanlar var güzel ülkemde...

gelin otobüsü

nobita


Evlenmek herkesin hayali yada çoğu kişinin diyelim arada elbet karşıt görüşlüler vardır azda olsa. Adam halk otobüsü şöförü olunca gelin arabası yerine gelin otobüsü yapmış. Artık akbil basarken mi tanıştılar, sürekli bindiği güzergah mıydı gelinin orası muamma.

afgan sorunu

nobita
Küçüklüğümden beri afganları tanırım. Ellerinde büyüdüm desem yeridir. Elbette kim olursa nerden olursa olsun düzensiz göç iyi değildir ama genede herkesi bir tutmak bana göre yanlış. Genelleme yapmak bana göre değil. Afgan komşularım şuan Türkiyede milli değerlere de çok bağlı ahlaklı ve saygılı insanlar. Yorum yapmak güzel ama genelleme de hassas olunmalı.

sel felaketi

nobita
Malesef Karadeniz sel felaketi ile boğuşuyor. Samsun, Sinop ve Kastamonu basta olmak üzere bir çok şehrimizde can kayıplarının arttığını duymak çok üzücü. Allah'ım yardım etsin tüm vatandaş ve kurtarma ekiplerimize.

paylaş benimle

nobita
Bence güzel bir program olmuş. Kanallar biliyor artık insanların bam telini. Sunum güzel konseptte güzel. Pskolojik hayat hikayelerini seviyoruz artık hepimiz kabul edelim. Ne diyeyim bol olsun izleyeni. Bende takipteyim. Özellikle Mehtap Yılmaz ile ilgili program samimi ve başarılıydı.
0 /

hoş geldiniz, bilginizle fikirler ve eleştiriler getirdiniz.


eski defterler ile zamanda yolculuk açılıyor. dün, bugün, yarın ve sonsuza değin el değmemiş konularda deneyim ve düşüncelerinizi açıkça paylaşabildiğimiz kronolojik bilgilik, hayata dair ne varsa aklınızdakilere 7/24 tercüman olacak etik çerçevede bir topluluğuz.
üyemiz olarak, zaman makinesi eski defterler'e siz de özgürce yazılar yazmak ve yönetimine katılmak ister misiniz? iletişim: sozluk@eskidefterler.com / +908503022238

hemen yazar olun