confessions

tatlimandalina

1. nesil okur yazar - tabib - okur yazar -

  1. toplam entry 165
  2. takipçi 1
  3. puan 7489

ayıp beya

tatlimandalina
Çok anlamlı bir tepki olmuş. Bu bırakılan çöpler sadece doğal hayatı kirletmek ile kalmıyor. Çöpleri yiyen kuşlar başta olmak üzere hayvanlar telef oluyor. Orman yangınlarına sebebiyet oluyor. Bilinçlenmek lazım artık. Aslan yattığı yerden belli olur diyen ataların torunları olarak.

ekrem imamoğlu

tatlimandalina
İstanbul büyükşehir belediyesi başkani Ekrem İmamoğlu adaylık açıklaması yapmış. Kendisi hiç aday olmadığını ama aday gösterildiğini ifade etmiş. Tabi bir çok başarılı çalışmalar yaptı. Ekrem İmamoğlu bencede en baştan beri bir cumhurbaşkanlığı çalışması içinde bu açık gözüküyor. Hayırlısı olsun diyelim. Türkiye için en iyisinin olmasını isteriz elbette.

thodex

tatlimandalina
Tam bir muamma kaçtı mı vakitmi kazanıyor bilemiyoruz. Thodex in kurucusu fatih Faruk Özer intihar etseydi durumun daha kotu olacağını bir yere kaçmadan bu durumu açığa kavuşturacağını belirtmiş. Yani bilemiyorum ama bu iş biraz sakat gibi arkadaşlar. Bu borsa olayı ile büyük paralar kaybedenler var yazık olmuş.

pandemi yalan mı

tatlimandalina
Geçen gün okudum da mantığına inandığım Armağan Çağlayan guzel birşey söylemiş. Tamam madem yalan pandemi koronavirüs diye birşey de yok. Öleyse gelin hastanelere ölü taşıyın hasta temizleyin bakın edin ama maske takmayın özel kıyafetlere de gerek nasıl olsa yalan dimi ? Çok mantıklı degilmi arkadaşlar. İnsanlar ölüyor insanlar neler yaşıyor hala yalan deniyor.

idlib şehitleri

tatlimandalina


Tam bir yıl olmuş zaman nasıl da geçti o gün yaşanan herşey aklımda. Önce haberler geldi Hatay'da hastane önlerindeki kalabalıkların görüntüsü dolaştı sosyal medyada. Ardından haber siteleri saatlerce vermediler. Gece geç saatlerde acı haber geldi... Hain bir saldırı sonucu İdlib'te şehit edilen 34 askerimizi şehadetlerinin yıl dönümünde rahmet ve minnetle anıyoruz.

antidepresan

tatlimandalina
Ben c****** 10mg kullandım ama hiç etkisini görmedim. Uzun vadede belki daha az sinirlenen bir insan olmuş olabilirim 6 ay kullandım. Ama öyle aşırı bir etkisini göremedim. Sanırım mg değeri diğer ilaçlara göre düşük olduğundan. Güzel uyku yapıyordu ama. Maske işe yaradı esnememe de maske oldu bu süreçte 😂

zıvanadan çıkmak

tatlimandalina
Bugün bende az kalsın zıvanadan çıkmak tabirine uyacaktım. İş yerinde sürekli o iş var bu iş var yetişemiyorsun. Akşam yanına laptop al yap. İyi de bir dün gece 2 de kapattım bilgisayarı, ondan önceki geceler 4'te bilgisayarı kapat 7.30'da kalk işe git. Birinin özel sektör patronlarına ve müdürlerine bizimde insan olduğumuzu anlatması gerekiyor biz anlatamıyoruz ona emin oldum.

bu işte biz değil volkswagen kaybeder dedi

tatlimandalina
Bundan sonra varsa yoksa TOGG diyorum ben. Yerli araba olacaksa yani tamamen yerli üretim olacaksa bence ülke olarak herkes tercih etmeli. Fiyatı da vergi olarak özellikle yurtdışı araçlardan uygun olmalı ki insanlar tercih etsin. Servis ağıda güzel olursa bence togg çok iyi pozisyonlara gelebilir. Yeri de iyi üretim ve dağıtım ağı için Bursa'da olması avantaj.

barış manço

tatlimandalina
Barış abimiz koskoca Japonya başkanını sahneye çıkartıp oynatabilmiş adı gibi dünyaya barış getirmeye çalışan koca yürekli bir adamdı. Keşke daha çok sinema filmi olsaymış sadece baba bizi eversene filminde oynamış ondada çok başarılı. Özlüyor insan, iyiki varmış dediğimiz sanatçılarımızdan.

tarih öğretmenliği

tatlimandalina
Tarih öğretmenliği tam bir karmaşa. Çünkü tarih öğretmenleri herşeyi bilmek zorunda. Tarihteki bir kişinin tüm sülalesini bilmek zorundasınız mesela. Bilmiyorsan yandın. Hele hele günümüzde popüler tarih programlarından sonra sorular da arttı haliyle. Buna diziler de dahil. Mesela şuna şahit oldum su tarihi dizi en heyecanlı yerde kaldı sonra ne olcak diye telefon açan akraba. Tam bir kabus.

organik ürün

tatlimandalina
Organik ürün nedir organik ürün satışı nedir. Mesela bizim pazarda herkesin sepeti var. İçine halden aldığı ürünü koyuyor organik diye satıyor. Halbuki sadece sepet organik. Bır keresinde yumurta almıştım gene öyle sepetten. Baktım üstünde bandrol var. Taktir ettim zekayı.

kolezyum

tatlimandalina
Şahane bir haber. Tarihi kolezyuma güzel bir zemin yapılacağı gündemde. Boylece ziyaretçiler gladyatörler gözüyle kolezyumu görebilecek. Bunun dışında işin en güzel yanı şu ki bu tarihi zenginlikte çeşitli kültürel faaliyetlerde düzenlenecek. Bu İtalya'nın daha cazip bir yer olmasını sağlayabilir.

aspirin

tatlimandalina
30/10/1905/ tarihinde insanlık için çok büyük bir buluş olduğuna inandığım asprin ilk kez satışa sunuldu. Geçen yine sözlükte görmüştüm koronavirüs hastalarına bile öneriliyormuş. Ağrı kesici gerçekten önemli Allah muhtaç etmesin kimseyi inşallah ama yokluğu büyük sıkıntı oluyor bazen.

izmir depremi arama çalışmaları tamamlandı

tatlimandalina
Afad başkanı açıklama yapmış arkadaşlar arama kurtarma çalışmaları tamamlanmış. Yani an itibari ile kayıp olduğu düşünülen birisi kalmadı enkaz altında. Acılı ailelere Allah sabır versin. ölüm hep acı ama ani olduğunda, habersiz yakalandığında hem daha derin oluyor kayıpların üzüntüsü. Ancak yaşayan bilir, ocak düştüğü yeri yakıyor. Ayda bebekle sevindik, annesiz kalmasına üzüldük. Şimdi sırada sorumluların cezalandırılması var. Umarım gün yüzü göremezler.

hoş geldiniz, bilginizle fikirler ve eleştiriler getirdiniz.


eski defterler ile zamanda yolculuk açılıyor. dün, bugün, yarın ve sonsuza değin el değmemiş konularda deneyim ve düşüncelerinizi açıkça paylaşabildiğimiz kronolojik bilgilik, hayata dair ne varsa aklınızdakilere 7/24 tercüman olacak etik çerçevede bir topluluğuz.
üyemiz olarak zaman makinesi eski defterler'e siz de özgürce yazılar yazmak ve yönetimine katılmak ister misiniz? iletişim: [email protected]

hemen yazar olun